Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Biało-Fiolet

Pokaż wątki Pokaż posty

Biało-Fiolet

mira 16:23, 04 kwi 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
to może uszczyknij kilku końcówki może się rozkrzewiać będą - fajna ta szałwia - bazylię na pewno się teraz wysiewa - inne nie wiem
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Rench 17:33, 04 kwi 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Witaj Kasiu
Ja do Ciebie za piwonią przyszłam
Powiedz mi kiedy sadziłaś tę piwonię? w jesieni i zakwitła w czerwcu. Czy na wiosnę i od razu zakwitła.
Kupowałas ją jako karpkę w woreczku,czy sadzonkę.
I jak sie ona nazywa.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
KasiaBialofi... 18:42, 04 kwi 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 631
Witaj Renato Sadziłam w jesieni, kupowałam jako karpkę w woreczku a nazywa się Shirley Temple. Zakwitła tylko jednym kwiatem. W tym roku liczę na więcej.
____________________
www.planetaptakow.pl Biało-Fiolet
Rench 18:52, 04 kwi 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Dzięki Kasiu
Na różnych forach czytałam,ze te małe karpki zakwitają dopiero po kilku latach i się wahałam.
A właśnie ta Shirley Temple na allegro jest pokazywana w róznych kolorach, Odcienie żółtego ,lub różowego.
U Ciebie konkretnie teraz wiem jaki to kolor .
Pozdrawiam i idę dalej buszować po Twoim ogrodzie
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
anna_g 22:40, 04 kwi 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Kasiu - oglądnęłam teraz cały wątek od początku do końca i powiem Ci że cię bardzo podziwiam... Dzieci, praca, dom, ogród, wysiewanie nasion, - kiedy Ty to wszystko zdążasz zrobić? Wulkan energii z Ciebie musi być. Bo to wszystko to jest ciężka praca. Dzieci jeszcze takie małe - i powiem szczerze prześliczne...
Fantastyczny warzywniczek, ja chcę ale to w przyszłym roku, powiększyć warzywnik, i myślałam o takich coś skrzyniach. Ten pomysł z wysuniętym przodem fajny bardzo - kwiaty będą ładnie wyglądały i upiększą całosć. Sami sklecaliście te skrzynie? sorry jeśli nie doczytałam. Super są.
Bardzo piękna piwonia i te czosnki dwukolorowe prześliczniaste. W ogóle widać że robi się coraz ładniej i że idziesz do przodu... choć tyle obowiązków ponad to.
A powiedz mi - wyszła Ci ta kobea? Bo moja nadal odmawia kiełkowania... małpa jakaś.
pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
KasiaBialofi... 09:53, 05 kwi 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 631
Aniu
Kobea jeszcze nie. A chodzę kilka razy dziennie podglądać. Skrzynki sklecali mi pracownicy gospodarczy w firmie taty. Jeden jest stolarzem więc dla niego nic trudnego nie było-ale uważam że trochę fuszerki zrobił jak na swoje kompetencje. Cieszę się że przez zimę się nie rozleciały, bo nie bardzo je wzmocnił od środka.
A do dzieci mam opiekunkę. Gdyby nie ona to bym nawet 1/3 wszystkiego nie dała rady zrobić. W tym roku będzie zapewne jeszcze gorzej. Właśnie otwieram swoją działalność gospodarczą i chyba dobę trzeba będzie wydłużyć i to koniecznie o ten okres dnia, żeby można było do ogrodu wyskoczyć.
____________________
www.planetaptakow.pl Biało-Fiolet
zbigniew_gazda 10:15, 05 kwi 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Kasiu to super. Życzę samych sukcesów w działalności. Pozdrawiam.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
anna_g 12:07, 05 kwi 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
KasiaBialofiolet napisał(a)
Aniu
Kobea jeszcze nie. A chodzę kilka razy dziennie podglądać. Skrzynki sklecali mi pracownicy gospodarczy w firmie taty. Jeden jest stolarzem więc dla niego nic trudnego nie było-ale uważam że trochę fuszerki zrobił jak na swoje kompetencje. Cieszę się że przez zimę się nie rozleciały, bo nie bardzo je wzmocnił od środka.
A do dzieci mam opiekunkę. Gdyby nie ona to bym nawet 1/3 wszystkiego nie dała rady zrobić. W tym roku będzie zapewne jeszcze gorzej. Właśnie otwieram swoją działalność gospodarczą i chyba dobę trzeba będzie wydłużyć i to koniecznie o ten okres dnia, żeby można było do ogrodu wyskoczyć.


Kasiu - obrotna z Ciebie kobietka... i super. Grunt to jest umieć sobie wszystko zaplanować i ustalić. Wiadomo, że nie da się zrobić wszystkiego samemu bo się człowiek przede wszystkim zamęczy a po drugie zniechęci... Tobie to świetnie idzie. Pozdrawiam i trzymam kciuki za nowe działanie
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
KasiaBialofi... 16:42, 05 kwi 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 631
Dzięki Zbyszku i Aniu! Wsparcie mi teraz jest potrzebne Ale ja lubię takie działania. Rodzinnie to mam
____________________
www.planetaptakow.pl Biało-Fiolet
Rench 17:29, 05 kwi 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Kasiu,odnośnie tej skarpy.
Kiedyś miałam na skarpce floks szydlasty fioletowy ,kiedy kwitnie wygląda bajecznie.
Nawet kiedy przekwitnie zostaje zielona poduszka. Trzeba go tylko co jakiś czas odmładzać,bo jesli jest stary ,środkiem robi się łysa dziura.
Coś takiego.

http://www.futuregardens.pl/en/plomyk-darniowy-fioletowy-floks-phlox-subulata.html

____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies