Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Biało-Fiolet

Pokaż wątki Pokaż posty

Biało-Fiolet

KasiaBialofi... 13:26, 15 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 631
Ja obsadzam co tylko mi w ręce wpadnie. Zadarniające i cebulki i pojedyncze krzaczki. Zbieram od rodziny, przynoszę z lasku i łąki, sieje byliny. Ale to ciągle kropla w morzu. Zwłaszcza że mam drugą skarpę, trochę krótszą. Jakieś 20 metrów.
____________________
www.planetaptakow.pl Biało-Fiolet
justi 13:29, 15 kwi 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Kup jakiś nawóz lub biohumus i podlewaj roślinki. Dostaną "kopa" i się szybko rozrosną.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
AniaDS 17:48, 16 kwi 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Płożące iglaczki by tam pasowały co jakiś czas .
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
mira 17:53, 16 kwi 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
masz już plan na tą skarpę czy nadal przyjmujesz co popadnie ?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Mala_Mi 17:57, 16 kwi 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
bialofiolet napisał(a)
Ja obsadzam co tylko mi w ręce wpadnie. Zadarniające i cebulki i pojedyncze krzaczki. Zbieram od rodziny, przynoszę z lasku i łąki, sieje byliny. Ale to ciągle kropla w morzu. Zwłaszcza że mam drugą skarpę, trochę krótszą. Jakieś 20 metrów.

Moge Ci podratowac rozchodnikiem niskim... idzie jak burza i nie jest taki inwazyjny, bo się tylko kępa powiększa. Ja sobie rozsadziłąm kamienistą rabatę rpzy parkingu....co kawałek wsaziłam wysokiego rozchodnika..i fule bezinwazyjne. mam tylko taka łopatkę do chwastów (dłua a wąska) i jak jakiś mlecz wyrosnie to go wykopuje
Latem jest zielony, kwitnie na żółto, a i tak najładniejszy wiosną..... tę rabatkę robiłam na początku lata...a tak wygląda we wrześniu Kopnę Ci kawałek i rób dziurki i co 3-5 cm jeden kawałek do ziemi...do jesieni zadarni ładnie. te brązowe to uschnięte kwiatki ..nie chiało mi się ich obrywac...zrobiłam to teraz Jutro zrobię lepsze zdjecie to wstawię u siebie..jak nie zapomnę
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
KasiaBialofi... 19:55, 16 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 631
Mira - Koncepcja jest taka że powyżej kamieni są rośliny kwitnące na biało a poniżej na fioletowo. Trochę sobie na początku bałaganu zrobiłam i tak fiołki i gęsiówka nie rosną tam gdzie trzeba. Ale to się wyprostuje na jesień.
Dzięki Aniu za propozycję, ale żółty nie dam rady naciągnąć do moich planów kolorystycznych. Już i tak posadziłam jakieś żółto kwitnące rozchodniki, na razie mi ich szkoda wyrzucać skoro mam tak mało roślinek, ale więcej chaosu już nie będę sobie robić. Wysokie rozchodniki są super- też posadziłam. Taki naciągany fioletowy
____________________
www.planetaptakow.pl Biało-Fiolet
mira 23:07, 16 kwi 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
koncepcja jasna jak tytuł wątku - więc pytanie jest czy zbierasz co się da białe i fioletowe i płożące iglaki
a jak się mają dzieciaki ?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
KasiaBialofi... 12:17, 17 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 631
Tak zbieram co się da białe i fioletowe. I iglaki płożące też. A dzieciaki mają się całkiem nieźle. Przy drugim jakoś tak czas leci szybciej gdy rośnie. Byliśmy wczoraj u lekarza na kontroli i już 800 gram mu przybyło.
____________________
www.planetaptakow.pl Biało-Fiolet
KasiaBialofi... 12:26, 17 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 631
mira napisał(a)
koncepcja jasna jak tytuł wątku - więc pytanie jest czy zbierasz co się da białe i fioletowe i płożące iglaki
a jak się mają dzieciaki ?

A co to za roślinka? Ładna.
____________________
www.planetaptakow.pl Biało-Fiolet
Mala_Mi 12:33, 17 kwi 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Jak wysłąłam propozycję, to sobie przypomniałam, ze Ty tylko inne kolory Bedę pamiętać
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies