Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Słoneczna rabatka

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczna rabatka

alinak 20:51, 14 lis 2010


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Aldona jeżeli masz problem z kupowaniem roślin to wiem jedno .musisz bardzo dobrze sprawdzić sprzedawce .ja ,jeżeli już , to korzystam z oferty szkółek na necie ,ale broń boże nie z allegro .tam to większa polowa oszuści. jest jednak dużo szkółek które prowadza sklepy internetowe i tu bardziej dbają o dobra opinię. jest jeszcze jeden problem .przez internet kupowanie jest bardzo drogie ceny są mocno wygórowane .czasem lepiej opłaci się dalsza wyprawa 2 razy do roku niż internet
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Gardenarium 18:42, 19 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
też tak myślę. Nigdy nie kupowałam przez internet, tylko namacalne kupowanie ma sens, przynajmniej dla mnie. Muszę obejrzeć, czy ładnie przekorzeniona, czy nie chora i czy dostatecznie duża, bo podobno sprzedają.
Są uczciwi też, ale jak ich poznać? Teraz nawet w mniejszych miejscowościach są sklepy ogrodnicze, w internecie można poszukać adresy najbliższych szkółek i pojechać. Łatwo mi mówić, mam przecież dookoła miejsc do kupowania bez liku i sporo kupuję też zawsze w Anglii, jak jestem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gemac 19:01, 22 lis 2010

Dołączył: 13 sie 2010
Posty: 35
Ja osobiście kupowałam przez Allegro i chyba miałam szczęście, bo roślinki dostałam ładne i zdrowe, no i przede wszystkim wszystkie się przyjęły. Mieszkam w małej miejscowości i w ofercie szkółek zazwyczaj iglaki.Ładne roślinki nabyłam w Warszawie na wystawie "Zieleń to życie",w dodatku stosunkowo tanie, na przykład żurawki po 7 zł.
Jeśli ktoś chciałby namiary sprzedawców, od których kupowałam na necie to wyślę na prywatną pocztę.
Danusiu, założyłam już słoneczną rabatkę, wiśnia, trawy i hortensje- posadzone,z wypełnieniem poczekam do wiosny.

Pozdrawiam serdecznie
Gosia
Gardenarium 19:34, 22 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Fajnie, że radzisz sobie z zaopatrzeniem w rośliny. Ciekawa jestem bardzo tej rabatki. Czy to dopiero co robótka ukończona?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gemac 20:10, 22 lis 2010

Dołączył: 13 sie 2010
Posty: 35
No całkiem niedawno, bo miałam problem z zakupem śliwy wiśniowej, w końcu się udało, a reszta roślin "dojechała" w paczce. Żurawki, lawendę i jeżówkę posadzę wiosną.Kostka jest również położona, w końcu skończyło się zamieszanie i bałagan. U nas jest wyjątkowo ciepła jesień(podkarpacie) więc można jeszcze się udzielac w ogrodzie.Są jednak i problemy, moje cebulkowe tzn, hiacynty i szafirki już wystawiają główki, boję się, że przemarzną.
Pozdrawiam,
Gardenarium 20:34, 22 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie bój się, śnieg przykryje je ciepłą kołderką
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
alinak 19:01, 16 sty 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
na słoneczną rabatkę nadaje się też szałwia omszona .



Uploaded with ImageShack.us

____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Gardenarium 10:58, 17 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ta szałwia ślicznie wygląda w zestawieniu z tawułą "Golden Princess" cięta w kule, kilka szt trzeba posadzić pasem obok szałwii.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
danka1971d 21:06, 22 sty 2011


Dołączył: 20 sty 2011
Posty: 170
Danusiu,a ja zastanawiam się nad zaprojektowaniem niewielkiej okrągłej rabaty na trawniku(średnica ok 2,5 m) , na środku której posadzona jest szczepiona surmia .Dookoła rabata obrzeżona jest bukszpanem.Dodam,że miejsce jest słoneczne.Chciałabym czymś ładnym wypełnić środek tej rabaty.Chodzi mi po głowie może szałwia omszona połączona z rudbekią może jakaś trawka,np.rozplenica japońska,przywrotnik?Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi...
____________________
-Danka- Mój zielony świat
Gardenarium 22:22, 22 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do przywrotnika można dołączyć bordowe żurawki, nawet kilka odmian dla kontrastu. Te co mogą na słońcu. W wątku o żurawkach są linki do odmian żurawek.
Lawenda na słońce może być też. A jaka kolorystyka?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies