Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Słoneczna rabatka

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczna rabatka

gemac 21:08, 05 kwi 2011

Dołączył: 13 sie 2010
Posty: 35
Dodam jeszcze,że w roli tzw. "wypełniaczy" myślałam o bordowych żurawkach lub macierzance.
Co wy na to?
Michael 14:07, 06 kwi 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
To może jak taką swoją propozycję Ci pokażę


Postarałem się z wymiarować twoje dane wyszło mi coś takiego... rośliny również są z wymiarowane więc na pewno nie wejdzie Ci ta ilość co u Ciebie na projekcie gdyż masz tam tylko w najdłuższym punkcie szerokości 3,6m a weź pod uwagę, że tawułka będzie miała ok 1m szer.

Sorki, że tak krzywo ale jakoś tak mi się narysowało mam nadzieję, że jest to czytelne

pozdrawiam Michał
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
mysza 15:47, 06 kwi 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
gemac napisał(a)
Niestety choroba pokrzyżowała moje plany.Dopiero wróciłam do domu.Jeszcze nie mam siły aby coś robić na zewnątrz,więc powolutku próbuję coś "sklecić" na moją rabatę. Nie mam talentów plastycznych-więc miejcie litość.
Rabata znajduje się w sąsiedztwie tarasu, od strony południowej-więc słońca pod dostatkiem.Na niej ustawiona jest fontanna w kształcie wazy, zaś na końcu rośnie cyprysik nutkajski pendula i jego raczej nie chciałabym przesadzać.Wokół niego posadziłam tawułę japońską .
Pierwotnie rosły tam również laurowiśnie i mahonie oraz róże, niestety większość zmarzła.
Może-tak przynajmniej twierdzi Danusia, laurowiśnia odbije, ale myślę,że nie jest to dla niej dobre miejsce, to samo tyczy się mahonii.
Myślałam o osadzeniu fontanny lawendą z różami i szałwią,ale nie mam pomysłu co jeszcze mogłoby się tam znaleźć?I czy jakiś iglak na "kiju"obok tarasu to dobry pomysł?
Będę bardzo wdzięczna za pomoc,
Pozdrawiam, Gosia



Tawuła i cyprysik świetnie sobie radzą na słońcu i w moim ogrodzie , a mahonię przypaliło na przełomie stycznia i lutego , będę ją przesadzać w trochę zacienione miejsce . Kosodrzewiny są niekłopotliwe i w szkółkach duży wybór . Ładną, ciemną żurawkę Obsidion na słonecznej rabacie pokazała Gosia ; podpatrz sobie w wątku o żurawkach , ja już uwzględniłam ją w nasadzeniach u siebie .
Przy fontannie z różami mogą rosnąć powojniki , ładny z nich duet .
Pozdrawiam serdecznie i życzę Ci dużo zdrówka .
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
mysza 17:02, 06 kwi 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
gemac napisał(a)
Dodam jeszcze,że w roli tzw. "wypełniaczy" myślałam o bordowych żurawkach lub macierzance.
Co wy na to?



Ja wybrałabym żurawkę i obsypała dokoła drobnym żwirkiem , zimą gdy "zgubi" większość liści kamyki przysłonią ziemię . Macierzankę widziałam w ogrodzie zimą i wczesną wiosną , nie wyglądała atrakcyjnie .
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
gemac 20:22, 06 kwi 2011

Dołączył: 13 sie 2010
Posty: 35
Dzięki wielkie za zainteresowanie i dobre rady.
Michał bardzo ładnie udało Ci się narysować.Jakbyś czytał w moich myślach czosnki już są, trzeba je tylko przesadzić.Ale gdzie moje różę? Uwielbiam je i chciałabym widzieć je z okna.
O jakim berberysie myślałeś?

Myszko dzięki za podpowiedź. Zajrzę do wątku o żurawkach.Nie mogę jeszcze zbyt długo siedzieć przy komputerze bo nie mam siły,ale mam nadzieję,że niedługo dojdę do siebie.

Wkleję jeszcze zdjęcie mojej rabatki z ubiegłego roku.




Pozdrawiam serdecznie.
Gosia
gemac 20:26, 06 kwi 2011

Dołączył: 13 sie 2010
Posty: 35
Bałagan z kostką już znikł.Niektóre rośliny także, tak jak wcześniej pisałam.Jak dam radę wyjść z domu to zrobię zdjęcia.
Pozdrawiam,
Gosia
mysza 20:37, 06 kwi 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Rezygnując z tej ostatniej rośliny przy tarasie utworzy się miejsce na róże , można je posadzić przy ładnych podporach .To taka luźna myśl absolutnie nie chcę ingerować i psuć pomysłu Michała
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
Gardenarium 00:41, 08 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dałabym więcej kul bukszpanowych bardziej pośrodku niż tylko jedną na brzegu. W okolicach lawendy i róż będzie nieźle wyglądało.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Michael 19:25, 08 kwi 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
A jakie róże tam są że tak zapytam ?
możesz nazwami (najlepiej)
lub kolorami + ewentualnie wysokości +/-
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
Michael 19:31, 08 kwi 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Widzę również, że posiadasz tam jakieś irysy i hosty co z nimi zamierzasz zrobić?
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies