Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Słoneczna rabatka

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczna rabatka

Gardenarium 22:23, 22 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mam taki ogród, gdzie na rabacie wyspowej pod katalpą rośnie dywan z irgi niskiej, hosta "Fire and Ice", różne kolory wrzośców, cyprysik groszkowy i bordowa żurawka



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
danka1971d 23:29, 22 sty 2011


Dołączył: 20 sty 2011
Posty: 170
Danusiu,piękne zestawienie.Ja w swojej kompozycji widziałabym coś w kolorze fioletu,niebieskiego,różu połączonego z kolorem żółtym.Wydaje mi się,że kolor liści przywrotnika pasowałby chyba dobrze z liśćmi surmii,czy mam rację?Chciałabym coś tam umieścić kwitnącego,żeby mogło cieszyć oko w lecie,ponieważ naprzeciwko tej rabaty mam ławkę i często na nią patrzę...
____________________
-Danka- Mój zielony świat
Gardenarium 00:26, 23 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lawenda, jeżówka purpurowa, przywrotnik,żurawki, hosty te co mogą na słońcu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
danka1971d 16:20, 23 sty 2011


Dołączył: 20 sty 2011
Posty: 170
Wielkie dzięki za podpowiedź!
____________________
-Danka- Mój zielony świat
gemac 21:07, 14 mar 2011

Dołączył: 13 sie 2010
Posty: 35
Moja rabata z fontanną po zimie wygląda tragicznie. Pomimo okrycia zmarzły laurowiśnie i róże. Niestety będę zmuszona zagospodarować ją od nowa. Zostawię tylko cyprysika nutkajskiego.Jutro postaram się zamieścić plan i moje propozycje.Oczywiście bardzo liczę na Wasze dobre rady.

Pozdrawiam, Gosia
Gardenarium 21:44, 14 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Laurowiśnia powinna odbić
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
isia33 14:58, 18 mar 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Danusiu, jaka to odmiana cyprysika?? I jak duża jest potem?
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Gardenarium 21:14, 20 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
isia33 napisał(a)
Danusiu, jaka to odmiana cyprysika?? I jak duża jest potem?


Chodzi Ci o te trzy żółte?
To jest Chamaecyparis pisifera "Filifera Aurea Nana" jest niewielki do 0.6 m wys.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gemac 20:49, 05 kwi 2011

Dołączył: 13 sie 2010
Posty: 35
Niestety choroba pokrzyżowała moje plany.Dopiero wróciłam do domu.Jeszcze nie mam siły aby coś robić na zewnątrz,więc powolutku próbuję coś "sklecić" na moją rabatę. Nie mam talentów plastycznych-więc miejcie litość.
Rabata znajduje się w sąsiedztwie tarasu, od strony południowej-więc słońca pod dostatkiem.Na niej ustawiona jest fontanna w kształcie wazy, zaś na końcu rośnie cyprysik nutkajski pendula i jego raczej nie chciałabym przesadzać.Wokół niego posadziłam tawułę japońską .
Pierwotnie rosły tam również laurowiśnie i mahonie oraz róże, niestety większość zmarzła.
Może-tak przynajmniej twierdzi Danusia, laurowiśnia odbije, ale myślę,że nie jest to dla niej dobre miejsce, to samo tyczy się mahonii.
Myślałam o osadzeniu fontanny lawendą z różami i szałwią,ale nie mam pomysłu co jeszcze mogłoby się tam znaleźć?I czy jakiś iglak na "kiju"obok tarasu to dobry pomysł?
Będę bardzo wdzięczna za pomoc,
Pozdrawiam, Gosia
gemac 21:02, 05 kwi 2011

Dołączył: 13 sie 2010
Posty: 35
I zdjęcie


Uploaded with ImageShack.us
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies