Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Słoneczna rabatka

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczna rabatka

aldona 09:45, 21 wrz 2010


Dołączył: 09 wrz 2010
Posty: 268
Dziękuję za pomysły, zastanawiam się, czy żurawki dobrze rosną na ostrym słońcu, bo bardzo mi się podobają. A co sądzicie o Phlox paniculata (płomyk wiechowaty), widziałam u kogoś w ogrodzie i zwrócił moją uwagę.Rudbekie też są niezawodne, kwitną całe lato, może połączyć je z fioletem?
____________________
Ogródek Aldony
Gardenarium 12:15, 21 wrz 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czerwone żurawki dobrze sobie radzą w słońcu, gorzej żółte, mogą trochę dostawać plamek, ale ja np. sadzę ( odmiana Key Lime Pie jest wytrzymalsza niż Citronella), bo wszystkie ogrody mamy z nawadnianiem, a przypalone listki można uskubnąć, natomiast efekt żółtego jest wspaniały. Fiolet z żółtym - idealne zestawienie. Verbena bonariensis jest dobra albo sadźce (Eupatorium), albo ciemne marcinki. Rozchodniki okazałe o ciemnych kwiatach i liściach też będą dobrze wyglądały.

Sadźce i rudbekie


Rozchodnik Ewersa


Rozchodniki okazałe




Wszystkie propozycje są niestety nie zimozielone, a ja jednak zawsze namawiam na te zimozielone, czyli typuję czerwone żurawki np. odmianę Obsidian, kupiłam ją sobie właśnie.


Poszukam jeszcze innych propozycji i wyślę niebawem.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aldona 09:29, 22 wrz 2010


Dołączył: 09 wrz 2010
Posty: 268
Danusiu,właśnie czytałam Twój ostatni artykuł o ogrodach angielskich, oglądałam zdjęcia i zachwyciłam się tymi kolorowymi rabatami.Jest tam wiele przykładów , które można przenieść do naszych ogródków. Czy jeszcze teraz można sadzić jakieś byliny, czy lepiej poczekać na wiosnę i nie ryzykować przemarźnięcia roślin zimą.
Aldona
____________________
Ogródek Aldony
shrekol 13:10, 22 wrz 2010


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Popieram Danusię, że na rabacie warto coś zimozielonego mieć aby i zimą ładnie ona wyglądała.
Również zaczynam być fanem żurawek na razie mam skromną ich liczbę 20 szt. i może jak byś na brzegu
posadziła proponowaną przez Danusię Key Lime Pie kilka sztuk do tego kilka sztuk, którejś o czerwonych liściach i między nimi wsadzić
kilka kul bukszpanowych o różnej średnicy, a za tym frontem posadzić wyższe kwitnące rośliny Jak radziła Danusia po 3-5 szt z jednej odmiany,
wg mnie teraz można wszystko jeszcze sadzić do jesieni trochę powinno się zakorzenić zawsze można na wszelki wypadek podsypać korą kopczyki
____________________
Gardenarium 21:21, 22 wrz 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
aldona napisał(a)
Danusiu,właśnie czytałam Twój ostatni artykuł o ogrodach angielskich, oglądałam zdjęcia i zachwyciłam się tymi kolorowymi rabatami.Jest tam wiele przykładów , które można przenieść do naszych ogródków. Czy jeszcze teraz można sadzić jakieś byliny, czy lepiej poczekać na wiosnę i nie ryzykować przemarźnięcia roślin zimą.
Aldona


Jeszcze można sadzić, sama właśnie zakupiłam spory transport roślin m.in. lawendę, trawy i jeżówki. Spokojnie się przyjmie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aldona 08:39, 23 wrz 2010


Dołączył: 09 wrz 2010
Posty: 268
Mieszkam w małej miejscowości i mam ograniczony dostęp do roślin.Miejscowe szkółki mają rośliny sezonowo, na wiosnę migdałki i rododendrony, latem hortensje a jesienią wrzosy. Trudno o tej porze roku kupić lawendę, czy jeżówki. Co sądzicie o kupowaniu ze sklepów internetowych, znalazłam taki z trawami,mają bardzo duży wybór inny z żurawkami, czy można zaryzykować takie zakupy?
Dziękuję za Wasze propozycje rabat, na pewno coś sobie wybiorę.
Pozdrawiam Aldona
____________________
Ogródek Aldony
Gardenarium 14:19, 23 wrz 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mieszkając w małej miejscowości trudno jest dostać ciekawe rośliny, czasem jedynym wyjściem jest sprzedaż wysyłkowa. Przed wybraniem sprzedawcy zobacz opinie o nim. Wiem, że często wysyłają byle jakie, dopiero co podzielone rośliny ze słabymi korzonkami, bo dla nich liczy się ilość sprzedanych sztuk. Czasem celowo wysyłają inną odmianę, podobną do tej zamówionej. Sa też uczciwi, ale problemem generalnym u nas w Polsce jest to, że przede wszystkim byliny są złej jakości i małe. Ja mam zasadę : muszę obejrzeć roślinę. Powinna być rozrośnięta i ładna.
W dawnych czasach też korzystałam z wysyłkowej sprzedaży, ale teraz mam dostęp, bo w Warszawie i okolicach nie brakuje dobrych szkółek.
Wypróbuj kogoś, może będzie solidny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
shrekol 13:33, 24 wrz 2010


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Ja też kiedyś zamawiałem z "florexport" i różnie z tymi otrzymanymi roślinami było. Tak jak Danusia lubię namacalnie wszystko zobaczyć.
Ja bym radził poszukać osób na forach ogrodniczych nie wiem czy tutaj można napisać na, którym ale jest tam możliwość kupowania roślin od użytkowników można kupić ładne rośliny i ciekawe odmiany
____________________
Gardenarium 22:11, 24 wrz 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli Przemku masz kogoś sprawdzonego, możesz polecić osobę, kŧóra wysyła rośliny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:52, 15 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Często na różnych targach ogrodniczych można zakupić ciekawe rośliny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies