Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogrodek wzywa pomocy!!!!!!

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogrodek wzywa pomocy!!!!!!

wendy 14:42, 16 mar 2012


Dołączył: 16 mar 2012
Posty: 79
Kochani!

Zbliza sie wiosna - ba! dzis u nas 20 stopni jak na lato ...a moj przedogrodek wzywa pomocy!!

Kochani..Pomozcie.
Moj dom usytuawany jest wyzej i dla zwyklego przechodnia moj trawnik jest na wysokosci nosa,albo oczu. Wchodzac po schodach do domu mozna spojrzec co jest na!..
A co NA?...
Trwanik jest wielkosci 4,5 x 6-7m..
po prawej stronie przedogrodka sa schody prowadzace do domu i chodnik...
po lewej plotek graniczacy z sasiadem
od gory posadzilam roze,gdzie z ich lewej strony na pniu umieszczone sa pnace ,kolowe roze...-za rozami a przed domem-rowniez chodniczek..
Najgorsza sprawa to cien panujacy od godziny 10..Moze dlatego te roze caly rok mi choruja???Rece opadaja,...juz jestem sklonna je przesadzic w inne miejsce.
Slonce operuje do godziny 16,tylko juz na 1/4 trawnika-czyli na jego samym koncu.

Przed domem na prawym rogu trawnika jest drzewko z liscmi w ksztalcie serca (zapomnialam nazwy,ale z Polski je przywiozlam)...Na zdjeciu z synem widac jak latem kwitnie.

Kochani..POMOZCIE....urozmaicic mi ten przedogrodek...Nie wiem jak myslec i co robic,..bo boje sie o to,ze znowu cos mi padnie,umrze,...ech...Te iglaki -to kupowalam w zastepie za cos,co obumarlo!!!
Azalia tez z zeszlego roku-jeszzce sie trzyma!

Danusiu pomoz!!!!,,Sebek!!!....i inni....Prosze...!!Wiosna za oknem a rece i serce rwa sie do pracy,.Tylko weny brak!!!

WIDOK Z GORY
.



Widok z chodnika


LAto i kwitnace rozne i drzewko
____________________
Wendy - Przedogródek woła pomocy
mamahuberta 15:24, 16 mar 2012

Dołączył: 22 cze 2011
Posty: 74
Jeśli dobrze rozumiem, to ten murek widoczny na zdjeciu jest Twój? Pierwsze co przychodzi mi do głowy to zakryć go roślinami zwizającymi. Mogą to być płożące zwisające iglaki a pnącza. Może bluszcze, które jesienią zmienią fajnie barwę. Niestety marną mam wiedzę na temat odmian ale pewnie pomoże ktoś z forum. A w tym cieniu nasadziła bym całą masę różaneczników
____________________
wendy 16:01, 16 mar 2012


Dołączył: 16 mar 2012
Posty: 79
Sprawa murku to juz inna sprawa.Bedzie remontowany od zewnatrz,takze on taki napewno nie bedzie jak widac na zdjeciu...Dom kupilismy 2 lata temu,wiec poki co mam na glowie ogomny ogrod za domem jak tez sam dom...Ale tak czy siak,murek napewno bedzie wyremontowany-obity,...moze kamieniem wylozony,albo czyms co wymysli maz .
Zalezy mi bardzo na sprawie trawnika..
____________________
Wendy - Przedogródek woła pomocy
Gardenarium 16:50, 16 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
1. Katalpa (drzewko) jest ładna, możesz ją podsadzić kilkoma trzmielinami "Emerald'n Gold" i ciąć je, Będzie zimozielono. W trawniku wytnij kwadrat. Albo zrób pomysł z tego artykułu.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/98-drzewa-w-ramach


2. Wzdłuż murku posadź irgę "Mooncreper" - będzie zwisała i idąc do domu będziesz czuła zapach białych kwiatuszków, Zobacz taki okaz okalał ławkę na której siedziałam



3. Jeśli murek będzie wyprostowany i otynkowany, a irgi nie posadzisz, to żeby go złagodzić trzeba przed nim postawić donice z pięknymi kordylinami i podsadzone roślinami sezonowymi. Nie w takich donicach tylko ładniejszych, ale ten klimat nasadzeń.
Albo coś takiego, okazałego.









____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:54, 16 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z lewej strony przy płocie, jako tło dla roślin, posadź cis jeden przy drugim i tnij go w ładny żywopłot strzyżony. To będzie tło dla Twoich roślin na rabacie.

Kup takie okazy i sadż 4-5 okazów na metr bieżący





Przed nimi pasują rośliny cienioznośne i cieniolubne, jak różaneczniki, hortensje, hosty i żurawki Citronelle, Pachysandra . Ten zestaw wystarczy.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:54, 16 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawnik doprowadź do porządku, zrób aerację, zasilanie, posyp ziemią dobrą i podlewaj. Koś co tydzień.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/169-regeneracja-trawnika-po-zimie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:00, 16 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No i najważniejsza sprawa, wytycz linię trawnika i zarys rabaty. Rośliny nie mogą rosnąć w trawniku, tylko na rabacie.

Brzegi trawnika robi się tak.

http://www.ogrodowisko.pl/forum/search?utf8=%E2%9C%93&q=brzegi+trawnika&search_in=topics&commit=Szukaj

Jak to wszystko zrobisz, ogród będzie piękny. Narysuj sobie trawnik i popróbuj z linią rabaty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:01, 16 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten projekt idealnie nie pasuje, ale zobaczysz o co w tym wszystkim chodzi



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:05, 16 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz takie zrobić nasadzenie pod płotem



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zbigniew_gazda 17:08, 16 mar 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Danusiu otrzymałem piękna lekcję co do podsadzenia kordylin , kompozycji i cisów. Dzięki.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies