Gdzie jesteś » Forum » Natura » Ogrody angielskie różne pomysły

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrody angielskie różne pomysły

Pszczelarnia 02:11, 22 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Szukam wątku o koncepcji warzywniaka. No nie ma . Jakaś dyskusja w jednym miejscu?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gabriela 11:52, 22 lis 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Jestem za. Angielski warzywnik, czyli kitchen garden jak duży to otoczony murem ze wszystkich stron, a jak mały to otoczony niewysokim żywopłotem. A w środku rabatki warzywno-ziołowo- kwiatowe - z takich kwiatków co je można zjeść, proste albo i w wymyślnych, ozdobnych kształtach.
Ogród warzywny w Sissinghurst jest duży, ale nieotoczony żadnym murem, oddalony trochę od zamku ( a właściwie jego fragmentu który pozostał), ponieważ nie był w maju efektowny, nie zrobiłam mu zdjęć. Wszystko w nim jakoś bardzo słabo rosło, o wiele gorzej niż u nas o tej porze roku.
Drugi kitchen garden, czy też "potager fleuri" w Miromesnil, który opisałam na Ogrodach świata, był otoczony właśnie murem, na którym rozpięte były drzewka owocowe i pnącza i utrzymany był znakomicie, no i był w 100% angielskim stylu.
Trzeci, który widziałam w Hidcote Manor Garden był ogromny, też niczym nieotoczony, ale nie posiadał właściwie waloru ozdobnego, ot proste, długie grzędy z warzywami.
Więc Ewa, co wybierasz - z murem czy z żywopłotem?
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Pszczelarnia 11:59, 22 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabrysiu, dzięki. Dobrze, że wybór niewielki . Zrobię zdjęcia i będę się radzić. Bo na niego mam widok z kuchni ale w oddaleniu. Jeszcze przeszukuję wątki, żeby określić swoje możliwości.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gabriela 13:01, 22 lis 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Jak pojedziemy do tej Anglii, to na pewno coś takiego zobaczymy. W mojej książce The English garden, o której ci kiedyś pisałam, jest cały rozdział o ogródkach kuchennych.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Pszczelarnia 13:12, 22 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabrysiu, przypomnij proszę tę książkę. To nie jest ta, co ja ją też mam? Jak polecimy do tej Anglii .... . Powtarzam jak mantrę .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gabriela 13:51, 22 lis 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Książka jest tutaj, możesz przejrzeć elektronicznie fragmenty w googlach. Sprawdziłam, ale akurat rozdziału o ogrodach, które nas tu interesują, nie ma.
http://books.google.com/books?id=jVw_Zvk-FbIC&printsec=frontcover&hl=pl#v=onepage&q&f=false
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Pszczelarnia 13:58, 22 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gaba, niedługo M. mi wręczy list rozwodowy. Wsiąkłam w te ogrody do bólu.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gabriela 14:02, 22 lis 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
A mój wcale nie, jeździ ze mną wszędzie i też się zachwyca. Już planujemy wspólny wyjazd w przyszłym roku na naszą coroczną, wspólną " zieloną szkołę".
Rozumiem, że książka się podoba? Zajrzyj do PW.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Pszczelarnia 14:09, 22 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mało powiedziane, że się podoba.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
alinak 18:25, 22 lis 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524


to pomysł dla pszczelarni , możesz zrobić obwódki z bukszpanu i niziutko obcinać
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies