Gdzie jesteś » Forum » Natura » Ogrody angielskie różne pomysły

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrody angielskie różne pomysły

Ewa 12:37, 07 sie 2011


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Aj już nie mogę się doczekać, aż sama zobaczę te ogrody angielskie
Wkładam do skarbonki codziennie po 2 zł hehehe
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
annka 12:51, 07 sie 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
Kilka dni temu przeforsowałam u klientów, na działce przy pięknym domu w stylu polskiego dworu, warzywniak. Będzie oddzielnym "pokojem ogrodowym": oddzieli go od reszty robiona na zamówienie pergola której jedna strona będzie osadzona w szpalerze z żywopłotu, a na jej środku będą wmontowane zabytkowe drewniane drzwi - warzywniak będzie tajemniczym ogrodem Pani Domu. Jak już projekt się ziści dołączę fotki.
____________________
Funkiowe zacisze
kaska_kadysz... 20:59, 07 sie 2011


Dołączył: 20 wrz 2010
Posty: 223
Czekamy
____________________
Podlasie * Podlasie Reaktywacja
alinak 21:08, 07 sie 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
na wiosnę zaczarowałam męża i wybudował mi wg. wzoru z ogrodów angielskich cudny kompostownik. teraz jedna komora jest wypełniona juz do polowy .
w listopadzie będzie przesypywanie z jednej komory do drugiej . wzbogacane 3 razy preparatem do szybszego kompostow. będzie się kisić do następnego lata. przepis sprawdzony co rocznie



____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
annka 21:12, 07 sie 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
alinak napisał(a)
na wiosnę zaczarowałam męża i wybudował mi wg. wzoru z ogrodów angielskich cudny kompostownik. teraz jedna komora jest wypełniona juz do polowy .
w listopadzie będzie przesypywanie z jednej komory do drugiej . wzbogacane 3 razy preparatem do szybszego kompostow. będzie się kisić do następnego lata. przepis sprawdzony co rocznie





Wzorcowy model tak powinno być. Przekładaj warstwy pryzmy czymś w rodzaju chrustu żeby była cyrkulacja powietrza. Dobrze jest też dać taką warstwę na dno.
____________________
Funkiowe zacisze
annka 21:14, 07 sie 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
alinak napisał(a)






Będę pokazywała swoim uczniom pozdrów męża
____________________
Funkiowe zacisze
alinak 21:17, 07 sie 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
ależ tak - rzucam tam rozdrobnione w rozdrabniaczu gałęzie z obcinki drzew , thujek ,krzewów.a taką rolę spełniają też obcinane np. pędy przekwitłych lilii. host irysów.u mnie dodatkowo wzbogacony jest kompost gołębimi odchodami .dlatego jest dla mnie taki cenny, rabaty z tego kompostu nie potrzebują nawożenia przez 3-4 lata,
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Lidka 09:44, 09 sie 2011

Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 211
alinak napisał(a)
.u mnie dodatkowo wzbogacony jest kompost gołębimi odchodami .dlatego jest dla mnie taki cenny, rabaty z tego kompostu nie potrzebują nawożenia przez 3-4 lata,


Właśnie zostałam obdarowana takim "złotem" i przyszło mi do głowy ,że wzbogacę kompost, ale się bałam.Teraz to zrobię.Dzieki za radę.
____________________
Pozdrawiam Lidka - w sowim ogrodzie
Lidka 09:46, 09 sie 2011

Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 211
Zapomniałam napisać Alinko, że twój kompostownik już wcześniej wypatrzyłam i pokazałam mężowi.
Zlecenie przyjął , niestety nie określił terminu realizacji...
____________________
Pozdrawiam Lidka - w sowim ogrodzie
Gardenarium 09:10, 12 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo profesjonalny kompostownik

Wkleiłam te posty także do wątku o kompostownikach
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies