Gdzie jesteś » Forum » Natura » Ogrody angielskie różne pomysły

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrody angielskie różne pomysły

Gardenarium 09:34, 04 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
W angielskich ogrodach robi się dużo kompostu. Używany jest do uprawy warzyw, kwiatów, jako ściółka. Czasem ta warstwa jest bardzo gruba.
Widać to na poniższych zdjęciach


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:41, 04 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
W wielu miejscach, w prywatnych ogrodach wszędzie sprzedają co mają: miód, jajka, warzywa, czy owoce. Nawet kwiaty w pęczkach.
Używają również własnych warzyw w restauracjach przy ogrodzie. Każdy ogród ma jakąś kafejkę, albo większe restauracje, nawet po kilka.
W Anglii jest bardzo dużo ogrodów do zwiedzania, człowiek przez całe życie ma co zwiedzać.




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:46, 04 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Warzywa na kompoście są najzdrowsze i naturalne


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:47, 04 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
W pobliżu dużych drzew można ogrodzić siatką kawałek miejsca i najprostszy kompostownik gotowy - ziemia liściowa tak naprawdę to jest, czyli liście zgromadzone w siatce, koszu, zagrodzie


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 10:59, 04 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
No niesamowite, zaskakuje mnie fakt, że tyle mają tego kompostu na bieżący użytek-ja, co prawda nie mam za duzo roslin jeszcze, ale przez 2 lata moje odpadki siedza w kompostowniku-a wrzucamy tam wszystko co mozna do kompostowania i dopiero teraz jest cały.

Na tej stronce Gardener's world pokazane jest jak sprytnie można kompostować liście, wystarczy je podlac w woerku(nawet foliowym) zrobic kilka dziurek i zwinąć i tak zostawić. Słyszałam o tym i nawet chciałam pozbierać ludziom sprzed domów, na jesień jak wystawiali żeby je pozabierano, ale głupio mi tak jakos było!a miałabym juz ściółkę na wiosnę, bo ponoć juz za 3 miesiące taki liściowy kompost można używać.Zanim moje drzewa obrodzą choćby w same liście, nie mówiąco owocach to jeszcze troch ę czasu potrwa!

Wracając do kompostu u anglików, to kurcze oni nawet sadzą, przekopują i ściółkują używając samego kompostu, stąd te piękne ogrody i brak chwastów!


też tak chcę, muszę zlecić M zadanie na wiosnę, dorobic ze 2 nowe kontenery i zbierać kompost z okolicyhehe...
____________________
U Matki
tyna 11:37, 04 sty 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Odnośnie kompostu: mamy odwieczny problem, gdzie ustawić kompostownik na naszej małej działce. Nie stanowi on ozdoby. Do tego czasami po prostu go czuć...;(
Niedawno stał niedaleko altany he, he, ale trzeba go było przenieść w kąt działki...gdzie prawie go nie widać..
____________________
pozdrawiam :)
monteverde 14:14, 04 sty 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ja co roku wrzucam do worków po pelletu,liście z orzecha włoskiego(mam 2 drzewa) i na wiosnę mam świetny puszek,który dodaję pod roślinki,albo dokładam,mieszam i pod rośliny do ziemi kompostowej
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 15:17, 04 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Aniu, to bardzo ciekawe z orzechem włoskim. Wszędzie jest napisane i sama to pisałam, że liści orzecha nie można kompostować, bo zawierają szkodliwe substancje, hamujące rozwój roślin. Czy Twoje rośliny zasilasz jako ściółkę tylko tym orzechowym kompostem? Nie zauważyłaś zgubnego działania?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 16:25, 04 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
No właśnie, jak z tym orzechem, tez czytalam, że nie można go kompostować, liści znaczy się
____________________
U Matki
tyna 20:15, 04 sty 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Bogda napisał(a)
No właśnie, jak z tym orzechem, tez czytalam, że nie można go kompostować, liści znaczy się

No własnie??? Tez jestem ciekawa...
____________________
pozdrawiam :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies