Gdzie jesteś » Forum » Natura » Ogrody angielskie różne pomysły

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrody angielskie różne pomysły

Matka 20:51, 04 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Tyna, zmieniasz fotki, juz nie nadążam z oglądaniemale ładne, ładne...
____________________
U Matki
tyna 22:02, 04 sty 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Bogda napisał(a)
Tyna, zmieniasz fotki, juz nie nadążam z oglądaniemale ładne, ładne...

Ta jest z szału pracy twórczej, a nie z szału rozpakowywania prezentów..mimo wszystko tak wolę....
____________________
pozdrawiam :)
Matka 22:37, 04 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
wracając do kompostu, bo tak mi sie teraz przypomniało, czy słyszeliście, żę do kompostownika można wrzucać żwirek po "ozdobach" kota?my kupujemy naszej królowej taki lawendowy w zapachu i niby piszą na opakowaniu(albo gdzieś czytałąm, nie pamiętam) żę można zużyty kompostować, ale tak się trochę zastanawiam bo przecież jak kot siknie pod kwiatek to niekoniecznie to dobrze kwiatkom robi, chyba, że jak już się taki mocz czy kupka przekompostuje to nie jest tak żlehmmm...nie wiem, a Wy, jeśli macie koty, to jak robicie?
____________________
U Matki
Gardenarium 23:15, 04 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli jest napisane że żwirek ulega rozkładowi, to można. Odchody się rozłożą. Tylko świeże szkodzą, bo są bardzo stężone.
Ja nauczyłam koty do kuwety bez żwirku. Ona ma podwójne dno, koty nie moczą łapek i mam spokój, wylewam, płuczę, psikam czymś pachnącym (Ajax) pod spód i już. Oszczędzam na żwirku i nie rozsypują.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 00:16, 05 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
to masz sporo mycia!ja ostatnio zapuściłam mojej kocicy kuwete i dzisiaj sie umęczyłam, ale za to jaka ona była szczęśliwa!
ok, więc mam kolejny produkt do kompostownika!Danusiu, a jak z tymi liśćmi w workach?dobry pomysł?bo jak zaczyna się od całego worka to i tak ilość się zmniejszy, na filmiku w angielskim ogrodzie widziałam, że robią kompost tylko z liści a wiem, że się przesypuje z ziemią warstwowo. Dobry materiał na ściółkę z samych liści?bo jak tak to od pażdziernika zbieram z ulic workihehe....
____________________
U Matki
monteverde 01:09, 05 sty 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
on jest oddzielnie w workach ja tylko dodaję do kompostu aby ziemię rozluźnić, bo mam ciężką ziemię, nie zauważylam,aby w tej ilości coś bylo roślinom
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 18:16, 05 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Acha, to juz się wyjaśniło.

Bogda liście lepiej dodawać do kompostu na pryzmę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
alinak 18:47, 12 sty 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
ja nie dość że słyszałam o zgubnym działaniu liści orzecha to jeszcze doświadczyłam tego na własnej rabatce .w niewiedzy założyłam sobie rabatę pod włoskim dorodnym orzechem i 4 lata nie urosło tam nic na centymetr przez liście opadające na rośliny .nie gańcie mnie ,ale orzech niestety poszedł do kominka.teraz wszystko prawidłowo buja w górę..
a my chyba od tych anglików jeszcze dużo musimy się nauczyć o ogrodach
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Gardenarium 02:33, 15 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To nic złego zapożyczać pomysły od doświadczonych i uczyć sie na błędach innych "bo człowiek żyje za krótko, aby je wszystkie popełnić"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
badara 11:30, 09 lut 2011


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
Z ogrodów angielskich najbardziej spodobał mi sie taki pomysł ,wart jest skopiowania




____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies