Gdzie jesteś » Forum » Natura » Ogrody angielskie różne pomysły

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrody angielskie różne pomysły

ell 21:57, 12 sie 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Pszczelarnia 17:39, 29 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
annka napisał(a)
Kilka dni temu przeforsowałam u klientów, na działce przy pięknym domu w stylu polskiego dworu, warzywniak. Będzie oddzielnym "pokojem ogrodowym": oddzieli go od reszty robiona na zamówienie pergola której jedna strona będzie osadzona w szpalerze z żywopłotu, a na jej środku będą wmontowane zabytkowe drewniane drzwi - warzywniak będzie tajemniczym ogrodem Pani Domu. Jak już projekt się ziści dołączę fotki.

A pergola będzie w konstrukcji drewnianej (skoro drzwi są drewniane?). Fajny pomysł. Czy próg drzwi będzie wyłożony belką z piaskowca? Annko, masz jakiś rysunek - no świetny pomysł!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
alinak 21:08, 29 sie 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Lidka napisał(a)
Zapomniałam napisać Alinko, że twój kompostownik już wcześniej wypatrzyłam i pokazałam mężowi.
Zlecenie przyjął , niestety nie określił terminu realizacji...


Lidziu moje zlecenie czekało 2 lata . wcześniejszy miałam po przeciwnej stronie . też dobry ,ale patrzyłam na niego z samego tarasu i baaardzo mnie ten widok irytował.


a furtka do warzywniaka też mi się marzy ,ale mam za mało miejsca.
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
hanka_andrus 21:27, 29 sie 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Taki drewniany kompostownik widziałam ostatnio w castoramie 1m x 1m-i nawet nie był drogi,coś koło100zł
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Sebek 21:52, 29 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
alinak napisał(a)

Zapomniałam napisać Alinko, że twój kompostownik już wcześniej wypatrzyłam i pokazałam mężowi.
Zlecenie przyjął , niestety nie określił terminu realizacji...


Lidziu moje zlecenie czekało 2 lata . wcześniejszy miałam po przeciwnej stronie . też dobry ,ale patrzyłam na niego z samego tarasu i baaardzo mnie ten widok irytował.


a furtka do warzywniaka też mi się marzy ,ale mam za mało miejsca.

30 arów to rzeczywiście malutko
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
alinak 22:12, 29 sie 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Sebek to wcale nie tak dużo jak by ci się wydawało. warzywniak jest trochę schowany za trawową rabata i dlatego nie ma szans na furteczki i bramki
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Sebek 22:19, 29 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ale na prawdę - dziś stwierdziłem pierwszy raz, że mam za mały ogród.

Bo przesadzałem wysiane nasiona - między innymi werbeny, ostróżki, orliki i nie miałem ich gdzie dać!

Tak samo nie wiem gdzie sam moją nową hortensję o_O
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
annka 22:29, 29 sie 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
Pszczelarnia napisał(a)

Kilka dni temu przeforsowałam u klientów, na działce przy pięknym domu w stylu polskiego dworu, warzywniak. Będzie oddzielnym "pokojem ogrodowym": oddzieli go od reszty robiona na zamówienie pergola której jedna strona będzie osadzona w szpalerze z żywopłotu, a na jej środku będą wmontowane zabytkowe drewniane drzwi - warzywniak będzie tajemniczym ogrodem Pani Domu. Jak już projekt się ziści dołączę fotki.

A pergola będzie w konstrukcji drewnianej (skoro drzwi są drewniane?). Fajny pomysł. Czy próg drzwi będzie wyłożony belką z piaskowca? Annko, masz jakiś rysunek - no świetny pomysł!


Rysunek jest i rzut i roboczy - budowlany. Pergola będzie oczywiście drewniana i drzwi stare zabytkowe trochę większe od standardowych. Wykonawcą jest mistrz robót drewnianych z Sulejówka. Ojciec mojego przyjaciela który cuda wykręca w drzewie i realizuje wszystkie moje ogrodowe wariacje. Próg będzie modrzewiowego bala.
____________________
Funkiowe zacisze
Joanka 22:20, 31 sie 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
badara napisał(a)
Z ogrodów angielskich najbardziej spodobał mi sie taki pomysł ,wart jest skopiowania








Świetny pomysł. uroczo wyglądają takie mini szklarenki
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
alinak 22:33, 31 sie 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
o kurcze ,ale fajne
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies