Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małgolinki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małgolinki

Bogdzia 13:41, 01 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Śmiesznie wygladaja te krowy a dzikiego sąsiedztwa zawsze jestem ciekawa. Pracy macie duzo ale większośc z nas to przeszła, potem juz bedzie pięknie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Sebek 16:27, 07 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wszystkiego dobrego,
jajka wielkiego malowanego
zielonej łączki, na której zajączki
jedzą makowce i pasą owce,
szalonego i wyjątkowo mokrego Śmigusa Dyngusa
oraz samych słonecznych, spedzonych w ogrodzie dni




____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Malgolinka 10:14, 30 kwi 2012


Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 39
justi to fakt wyglądają jak z epoki lodowcowej Są naprawdę urocze i bardzo ciekawskie

Bogdzia no mam nadzieję, że ogród będzie piękniał a to że pracy dużo to dobrze - my lubimy się zmęczyć i mieć potem frajdę, że sami coś zrobiliśmy Non stop wyznaczamy sobie nowe cele - jak tylko coś skończymy ani minuty przerwy i nowe zadanie hahaha A że kończymy cały czas dom to zadań mamy całą listę

Sebek dzięki za życzenia

Ja przez ostatnie tygodnie miałam doła ogrodowego W zasadzie to chyba przez to, że wogóle miałam doła haha Ale na szczęście mi minęło

Męczy mnie okrutnie front domu O ile wkoło domu jest zielono to sam przód to masakra - w zeszłym roku wkopywaliśmy szambo i niestety część trawnika została przysypana ziemią z wykopu. W tamtym tygodniu przyjechała rodzinka i rozgarneliśmy teren wkoło szamba i go wyrównaliśmy - bardzo się cieszę, że to zostało zrobione ale teraz chciałabym to jakoś zapełnić roślinkami i mam do Was prośbę Napewno znacie jakieś magiczne sztuczki aby niedużym kosztem ogarnąć ten teren. Za 3 tygodnie córka idzie do Komunii i przyjęcie robimy w domu i na wstępie przed domem takie pobojowisko - może jakimiś jednorocznymi to obsadzić ? - tak żeby było ładnie, kolorowo. To ma być tak na chwilę - w międzyczasie będę próbowała zrobić projekt na te rabatki z przodu domu ale ze względów finansowych w tej chwili napewno nie uda mi się ich obsadzić docelowymi roślinami. Jak myślicie? Bo Wy się lepiej znacie poradźcie coś

Porobiłam dzisiaj rano trochę zdjęć ale oczywiście kabel od aparatu mi wcięło haha jak znajdę to powrzucam Jest już u nas ładnie zielono w sobotę M. skosił trawnik i od razu tak "czysto" się zrobiło Borówki wkońcu ruszyły i tylko jedna wygląda na "padniętą" ale jej jeszcze nie ruszam może ożyje Jagody kamczackie choć malutkie kwitną jak oszalałe Winogrona suche patyczki ale one chyba trochę później ruszają? Czy już powinny dawać oznaki życia? Kiwi też już ma listki ale nie wszystkie roślinki - mam nadzieję, że pozostałe jeszcze po prostu śpią
Ruszyła też akebia pięciolistkowa i nawet wraz z listkami pączki kwiatowe się pojawiły Maleństwo to to jeszcze dlatego tym bardziej te kwiatki tak cieszą

Haniu idę zaraz "orać" pod te truskawki wzdłuż płotu o które Cię pytałam czy mogę posadzić pod winogronem Jak się znajdzie kabel to wrzucę zdjęcia przed i po

Pozdrawiam wszystkich serdecznie - piękny dzień się dzisiaj szykuje
____________________
Pozdrawiam Małgosia Ogród Małgolinki
hanka_andrus 20:20, 30 kwi 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
O 10-tej tojuż byłam w ogrodzie.Odpowiadam Tobie teraz.Wywołałaś mnie do pomocy.Jeżeli na froncie masz rozplantowaną ziemię,to posiej trawnik,Tylko potem jak będziesz robiła projekt,to on być może będzie do usunięcia..... i robota dodatkowa.
Nie widzę frontowego wejścia. .
Najtaniej obsadzić jakieś fragmenty bratkami i niezapominajką.Efekt prawie natychmiast jest.A po tygodniu,to już dorodnie.
3 tygodnie dosyć dużo czasu,ale jednocześnie i mało.Bo i inne przygotowania w toku.
Pokaż zdjęcie z frontu.Będziemy szybko się zastanawiać,
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Urszulla 06:14, 19 lip 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
Witaj. Ja też zaczytam, wlaśnie od wyrywania darni trawnika, który podczas budowy stał się chwastowiskiem. Ciekawe te krowy. Po raz pierwszy widzę takie cudeńka. Wogóle na Ogrodowisku można się napatrzyć na wiele ciekawostek o których bym nigdy nie myślała. Pozdrawiam przy pracy nieustającej, Urszula
To dla Ciebie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Lena 06:22, 19 lip 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Witaj
Piękna działka,fajna rodzinka i historia powstawania i dążenia do marzeń o ogrodzie - super
Włochacze mnie zachwyciły - "Ice age" dosłownie
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
grembosia 18:00, 13 lis 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Co tam podziałałaś w międzyczasie, wrzuć zdjęcia.
Pozdrawiam sąsiadkę
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Malgolinka 15:42, 20 mar 2013


Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 39
Witam wszystkich po dłuższej przerwie

Miałam kłopoty z logowaniem na Ogrodowisko ale już wszystko gra i jestem

W ogródku mało się działo w poprzednim sezonie - całe swoje siły włożyliśmy w wykańczanie domu - mam nadzieję, że w tym roku choć trochę ruszymy ogródek

W tej chwili jesteśmy zasypani śniegiem także możemy tylko zbierać siły na wiosnę - a będzie niestety trochę zabawy z trawnikiem, bo krety i nornice poryły nam tej zimy strasznie. Kretowiska do kolan i mnóstwo korytarzy - ale damy radę

Zastanawiam się czy by nie wysiać już czegoś na parapetach - tylko obawiam się czy coś z tego będzie, bo ja lubię zapominać o podlewaniu

Pozdrawiam
Małgosia
____________________
Pozdrawiam Małgosia Ogród Małgolinki
Gosiniak 16:57, 20 mar 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Pozdrawiam imienniczkę
Ładna działeczka, będę podglądać zmiany.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Katkak 10:58, 27 paź 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Hej Małgosiu, masz fajna rodzinkę i własny kawał ziemi. A te krówki sąsiada takie kochane, tylko tulić i miziać
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies