Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród, Oogród, Ooogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, Oogród, Ooogród

EwaG 07:11, 05 kwi 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
kjub napisał(a)
Witam. Doradźcie proszę w następującej kwestii... chcę posadzić świerki serbskie wzdłuż ogrodzenia ale nie chce żeby tworzyły ścisły żywopłot... zastanawiam się jakie kolumnowe iglaki posadzić razem ze świerkami myślałem o takiej konfiguracji świerk - trzy kolumnowce w trójkącie - świek trzy kolumnowce itd... nie chce żeby wyglądało to śmiesznie (np wypasione wysokościowo świeki z kurduplami jakimiś... Czy jałowiec pospolity będzie dobry będzie się to zgrywać?


Nie jestem pewna czy do końca rozumiem, ale takie rozwiązanie nie jest dobre. Czy chcesz aby żywopłot był tłem czy jedynym elementem ozdobnym? Mieszanie iglaków co jeden (w sumie u ciebie na to wychodzi) powoduje misz masz. Trudno będzie dać jakąś rozsądną kompozycję z przodu. Może też być tak, że będzie śmiesznie bo świerki szybko rosną, atuje czy co tam innego jednak wolniej. Lepiej już pas świerków, a potem pas żywotników.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
kjub 10:02, 05 kwi 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 121
Heloł. Dzięki za zainteresowanie
Martek napisał(a)
Ładny dom po co to sztuczne zadaszenie do cegły...?
Witaj

jeżeli chodzi o przedłużenie dachu to musze tam zrobić jakiś wiatrołap bo zimą jak pada śnieg to mam tam metr śniegu... zastanawiam się żeby przedłużyć dach do końca i zamiast blachodachówki wstawić plekse ale nie wiem czy nie będzie wyglądało śmiesznie jak myślicie?
kjub 10:21, 05 kwi 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 121
EwaG napisał(a)

Witam. Doradźcie proszę w następującej kwestii... chcę posadzić świerki serbskie wzdłuż ogrodzenia ale nie chce żeby tworzyły ścisły żywopłot... zastanawiam się jakie kolumnowe iglaki posadzić razem ze świerkami myślałem o takiej konfiguracji świerk - trzy kolumnowce w trójkącie - świek trzy kolumnowce itd... nie chce żeby wyglądało to śmiesznie (np wypasione wysokościowo świeki z kurduplami jakimiś... Czy jałowiec pospolity będzie dobry będzie się to zgrywać?


Nie jestem pewna czy do końca rozumiem, ale takie rozwiązanie nie jest dobre. Czy chcesz aby żywopłot był tłem czy jedynym elementem ozdobnym? Mieszanie iglaków co jeden (w sumie u ciebie na to wychodzi) powoduje misz masz. Trudno będzie dać jakąś rozsądną kompozycję z przodu. Może też być tak, że będzie śmiesznie bo świerki szybko rosną, atuje czy co tam innego jednak wolniej. Lepiej już pas świerków, a potem pas żywotników.


myślałem o czymś takim
ale skoro mówicie że to zły pomysł to pewnie macie racje... a te świerki to można przycinać na szerokości?
Juzia 10:50, 05 kwi 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38691
Można. Danusia nawet gdzieś zdjęcia pokazywała z cięcia świerków serbskich.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
kjub 13:11, 05 kwi 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 121
ok decyzja podjęta w 99% sadze świerka serbskiego na całej długości... jak daleko odstawić go od płotu? czy przeraw pomiędzi 1.5m to prawidłowy rozstaw?
kjub 13:28, 05 kwi 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 121
a jeszcze jedno ... przyciąłem jakiś tydzień temu bukszpany moje i wieczorem spadł śnieg czy może to im zaszkodzić?
Juzia 13:39, 05 kwi 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38691
Jak nie chcesz mieć prześwitów to możesz nawet gęściej. Od płotu myślę, że metr będzie dobrze.

A co do bukszpanów, to śnieg pewnie nie zaszkodzi, gorzej jak mrozi w nocy.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
kjub 15:16, 05 kwi 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 121

a czy z tego mogę zrobić coś w stylu bonzai? czy się nie nadaje?
Juzia 15:23, 05 kwi 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38691
To zależy co ma w środku
Trzeba poszperać w gałęziach...
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
kjub 09:35, 06 kwi 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 121
Wiam. jak częso używacie florovitu i pinivitu do podlewania iglaków i bukszpanów (po liściach i doglebowo) i w jakich okresach?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies