Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród, Oogród, Ooogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, Oogród, Ooogród

moni 21:57, 23 mar 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
ładnie się zapowiada
____________________
Mona
kjub 21:58, 23 mar 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 121
nawadniania nie mam bo nie wiem gdzie je mam rozprowadzić... najpierwm zaplanuje gdzie ma być trawa gdzie rabaty a w przyszłości automatyczne nawadnianie... a bukszpany faktycznie dosadze...
kjub 22:10, 23 mar 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 121
a to teren do zagospodarowania na tyłach domu

tu ma być garaż z lekko przedłżonym dachem na drewno...
tym chcę sie zająć w pierwszej kolejności
chce wdłuż siatki posadzić żywopłot zeby zasłonić ten budynek gospodarczy i tu myślałem o szmaragdach ale powoli przekonuje się obecnie do grabów
kjub 22:18, 23 mar 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 121
widok na wejście od tyłu domu (na które jeszcze nie mam pomysłu ... wstęnie przedłużenie dachu do okna i myślałem o jakiejś tafli może pleksi która bedzie robić za wiatrołap
pole zakreskowane to ta tafla

i jeszcze kilka fotek




Gardenarium 22:25, 23 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kjub napisał(a)

chce wdłuż siatki posadzić żywopłot zeby zasłonić ten budynek gospodarczy i tu myślałem o szmaragdach ale powoli przekonuje się obecnie do grabów


Smaragdy mogą być za niskie i zbyt "nikłe" przy takich wielkich budowlach. Posadź drzewo liściaste tak jakby w prawym szczycie tego budynku u sąsiada, a na linii świerki serbskie, wtedy Ci zasłonią.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kjub 22:26, 23 mar 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 121
no i projekt który ostatnio zobiłem choć chyba koncepcja się powoli zmienia i będą rabaty proste bez zawijasów ale decyzja jeszcze nie zapadła

co sądzicie?
Gardenarium 22:27, 23 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kjub napisał(a)

pole zakreskowane to ta tafla



Po prawej stronie pod oknem w stronę rynny zrób owalną rabatę, a po drugiej stronie podłużna rabata obok tarasu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kjub 22:39, 23 mar 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 121
mam jeszcze pytanie co do roślin które rosną
1. bukszpan - co z nim da się zrobić?




2. co zrobić z tymi iglakami żeby wyglądały lepiej





są to roślin zdobyczne, których pozbywał się właściciel. przesadzone jesienią...
kjub 22:42, 23 mar 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 121
Pni Danusiu (jeżeli mogę się tak zwracać do Pani) niestety nie da się w narożniku zrobić rabaty bo będzie tam wjaz do garażu i chodnik do wejscia od tyłu domu... w domu mieszkaja dwie rodziny i mają odrębne wejścia...
kjub 22:46, 23 mar 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 121
"no i projekt który ostatnio zobiłem choć chyba koncepcja się powoli zmienia i będą rabaty proste bez zawijasów ale decyzja jeszcze nie zapadła

co sądzicie? "

zapomniałem podać wymiary jedna kratka to jeden metr... jutro zrobie dokładny wyrys z odległościami...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies