Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród, Oogród, Ooogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, Oogród, Ooogród

kjub 08:09, 19 kwi 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 121
Dzięki...
Jak najlepiej przygotować ziemie pod iglaki? Czy moge dodać obornika?
kjub 08:30, 19 kwi 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 121
Przeszedłem się po mojej działce i widze że mi tuje szmaragd robią się czarne co może być tego powodem i jakto zwalczyć??? nie mam zwierząt
kjub 09:34, 19 kwi 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 121
czy do świerka serbskiego będzie dobra taka mieszanka: obornik + przerobiona trawa z kompostownika + ziemia z ogrodu + torf odkwaszony + przerobiona kora sosnowa? jeżeli tak to w jakich proporcjach to zmieszać?
kjub 12:04, 20 kwi 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 121
Witam. dzisiaj zacząłem się zastanawiać nad narożnikiem działki
może wyrazicie opinie co do mojego pomysłu zaciągniętego z ogrodu z lustrem ...

to coś szarego to lustro w narożniku (pod kątem 90stopni ustawione dwie tafle 2m szerokości na 2m wysokości, brązowo zielone to brzozy, niższe zielone to tuje szmaragd a wyższe to świerki serbskie bądz jakieś inne wyższe drzewa iglaste pod liściastymi wrzosowisko... z tymi lustrami to się zastanawiam czy to dobry pomysł bo słońce będzie ostro w nie świecić.
Gardenarium 21:47, 20 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kjub napisał(a)
powiedzcie mi prosze ... do trawy to lepiej jest użyć saletry amonowej czy wapniowej?


Jedna i druga jest dobra na start. Nie ma znaczenia, ja wolę wapniową.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:49, 20 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kjub napisał(a)
witaj
zrobiłem wstępnie coś takiego co sądzicie?


Wydaje mi się ładnie, elegancko, tylko tu gdzie budynek u góry, rabaty są zbyt wąskie, nieproporcjonalne, poszerz je. A fala ładna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:51, 20 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kjub napisał(a)
mam jeszcze pytanie co do roślin które rosną
1. bukszpan - co z nim da się zrobić?




Można bonsai spróbować, wybierz główne gałązki i poobcinaj wszystko aż do "chmurek"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:54, 20 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kjub napisał(a)
a jeszcze jedno ... przyciąłem jakiś tydzień temu bukszpany moje i wieczorem spadł śnieg czy może to im zaszkodzić?


Nie, nie zaszkodzi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:55, 20 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kjub napisał(a)

a czy z tego mogę zrobić coś w stylu bonzai? czy się nie nadaje?


Nie nadaje się, chyba dogorywa już. Najwyżej przytnij go leciutko, opryskaj i podlej Pinivitem, Florovit nie jest do iglaków.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:56, 20 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lustro nie może być pod słońce, będzie razić

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/278-lustro-czyli-iluzja-w-ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies