Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród, Oogród, Ooogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, Oogród, Ooogród

kjub 08:31, 18 maj 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 121
z artykułu o uprawie bukszpanów wyczytałem coś takiego:

"Program ochrony
październik - kwiecień (czyli jesień-zima) PROMANAL ( jednokrotnie w tym okresie)
maj - oprysk TALSTAR lub MOSPILAN
czerwiec - na przemian oprysk MOSPILAN, podlewanie PREVICUR
lipiec - na przemian oprysk CONFIDOR, podlewanie ALIETTE
sierpień - na przemian oprysk BRAVO, oprysk MOSPILAN
wrzesień - oprysk TOPSIN, oprysk CONFIDOR "

straktować to jako profilaktyke tak?

Czy pajęczynki na cisach świadczą o jakimś szkodniku?
Sebek 09:48, 18 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Talstar albo aliette nie są dla nas dostępne - są stosowane tylko w magazynach.

A Danusia pisała, że można mieszać Mirage i Topsin i tym podlewać co dwa tygodnie.

Ale mam nadzieję, że w tym roku pogoda będzie bardziej łaskawa dla tych roślin
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kjub 15:15, 22 maj 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 121
kurde podsypałem tuje nie przerobioną korą z paprochami jakimiś (troche mchu, patyki i igły) czy to młodym tujom zaszkodzi?
kjub 13:15, 12 mar 2013

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 121
Heloł. Po dość długiej nieobecności zwracam się do Was o poradę. Co mam zrobić z moimi tujami? dość kiepsko wyglądają takie jakieś cieniutkie zabiedzone. Sadzone wiosna tamtego roku[img
kjub 13:18, 12 mar 2013

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 121
Dróga rzecz musze zrobić coś z tym kątem
Obsadzić na nowo chcę może mi coś poradzicie. Myśle o kulach i stożkach bukszpanowych i nie tylko, żywopłocie z cisa do wysokości płotu
kjub 13:25, 15 mar 2013

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 121
Wymyśliłem coś takiego... szybki projekt poniżej Doradzcie czy będzie to grało i czy wogóle kompozycja nie jest za "ciężka". Kompozycja jest przy wejściu n adziałkę...


po obu stronach bramy dwa stożki (Strażnicy). w samym rogu świerk serbski (zimą będzie robił za drzewko wigilijne) między świerkiem a stożkiem żywopłot cisowy. z drugiej strony świekra dwie tuje szmaragdy żywopłot z cisa i trzy tuje szmaragdy. Pozatym przy stożku kule bukszpanowe lub świerki nidiformis, świerk serbski podsadzony podsadzony jałowcem tamariscifolia obok przed żywopłotem z cisa kule cisowe (dwie na pniu jedna nie) obok stożki trzy w różnych rozmiarach...
Mam również problem tej natury że w tym miejscu jest oczyszczalnia i musze te okręgi widoczne na zdjęciu czymś przykryć tylko czym??? musi być do nich dostęp jaby co.... no i czy korzenie tych wszystkich roślinek nie uszkodzą oczyszczalni?

i co z tą obwódką bukszpanową...
kjub 13:27, 15 mar 2013

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 121
i jeszcze jedno wymiary to ok 5m na 8-10m
kjub 14:54, 20 mar 2013

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 121
Doradzcie proszę czym obsadzić kącik (przedogródek), w którym znajduje się oczyszczalnia. Musiałby by być to rośiny które nie uszkodzą oczyszczalni...
kjub 15:28, 16 maj 2013

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 121
Witam. Czy ktoś zna jakiś dobry sprawdzony sklep internetowy z roślinami.... Bardzo bym prosił o inf... Chcę zakupić sundaville cosmos white i nie mogę nidzie dostać w okolicy... Pozdrawiam
Gardenarium 15:38, 16 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kjub napisał(a)
Wymyśliłem coś takiego... szybki projekt poniżej Doradzcie czy będzie to grało i czy wogóle kompozycja nie jest za "ciężka". Kompozycja jest przy wejściu n adziałkę...



Ooooo, ale fajnie

Rysunek śliczny, ale wykonanie w wielkim stopniu zależy od wielkości i jakości roślin. Wypasione będą świetnie wyglądały w tej realizacji.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies