Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród, Oogród, Ooogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, Oogród, Ooogród

Gardenarium 15:41, 16 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kjub napisał(a)
Heloł. Po dość długiej nieobecności zwracam się do Was o poradę. Co mam zrobić z moimi tujami? dość kiepsko wyglądają takie jakieś cieniutkie zabiedzone. Sadzone wiosna tamtego roku[img


Czy maja matę p. chwastom? jeśli mają to za chwilę będą wyglądały tak:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom?page=31

Jeśli nie maj to przyczyną może być:

brak podlewania, kiepska ziemia, za głębokie posadzenie, za słaba bryła korzeniowa (tuje kopane z gruntu).

Odpiszę poradę jak coś się więcej dowiem od Ciebie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kjub 11:50, 27 mar 2014

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 121
Cześć.
a tak wyglądaje moje tuje na dzień dzisiejszy




jak widzicie jednę są wyższe drugie niższe.
i co teraz mam zrobić... przyciąć je do równości (przyciąć przewodniki) co przyczyni się również do zagęszczenia czy poczekać aż osiągną planowany rozmiar i wtedy ciachać?
czy po bokach również powinienem przycinać te tuje?

I druga prośba o pomoc w wyborze dosadzeń.
planuje przed tujami posadzić jakieś rośliny i mam dwie opcje
1. podsadzenie na zmianę berberysem w żółtym kolorze z jałowcem który przykryje ziemię+
2. podsadzenie na zmianę trawa Hakonechloa z jałowcem który przykryje ziemię


zaznacze że jest to strona południowa i nieosłonięta od słońca
kjub 11:54, 27 mar 2014

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 121
chodzi mi o osiągnięcie czegoś takiego

przy okazji jaki to gatunek berberysu? a może to nie berberys???
kjub 10:06, 07 kwi 2014

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 121
Cześć
małe pytanie mam
W zeszłym roku posadziłem świeki serbskie w odległości co 2 m. Wydawało mi się że to trochę za daleko i dokupiłem w tym roku kilka sztuk. I tu moje pytanie czy metr pomiędzy roślinami to nie za blisko. zależy mi na przysłonięciu działki sąsiada ale też chciałbym żeby było widać pokrój świerka.
na zdjęciu świerki w odległości co 2 m i trzy w odległości co metr. Czy te posadzone co dwa metry się "zrosną" ze sobą? Pozdrawiam

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies