Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedwiośnie ogrodu..:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedwiośnie ogrodu..:)

martika 17:48, 06 kwi 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
reniutek napisał(a)
Witam,
podziwiam Twój ogród i przemyślane działania. Ja niestety najpierw działam, a potem myślę.... niestety nie służy to spójności wizerunku ogrodu.... Widzę, że na ogrodzeniu masz maty bambusowe. Czy impregnowałaś je jakimś preparatem i czy jesteś z nich zadowolona. I jeszcze jedno pytanie: w jaki sposób sprzątasz z liści wysypane żwirem klomby? Pozdrawiam. Renata

Witaj Renato, maty bambusowe mam z jednej strony, a to tylko dlatego, ze za siatką od tej strony zaczyna się budowa i widoki były brzydkie i z drogi byliśmy jak na patelni. Zanim zywopłot urośnie to też trochę zasłania. Nie impregnuję jej. W przyszłości jak tuje i świerki urosną to pewnie sie jej pozbędę.
Liscie póki co zbierałam, ale nie było ich też wiele, a co w przyszłości to jeszcze nie wiem
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Madzenka 07:05, 07 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Martiko rabaty cudowne i konsekwenten, akph jaka perełka.
Opuchlaki już znasz... Wg mnie to kulki nawozowe te żółte, one potrafią w takim stanie byc nawet kilka lat.
Na razie nie demoluj rabaty, obserwuj czy opuchlaki żerują. Kup nicienie lub EMA5 z wrotyczem i dokonaj oprysku tej rabaty. Niestety jesli teraz nie zareagujesz, docelowo zjedzą ci wszystko...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
martika 13:29, 07 kwi 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Dzięki Marzenko, no obserwuje te rabaty i na tej jednej sa na pewno te wredoty. Zakupie nicienie, nie ma wyjscia. nie moga zjesc wszystkiego, bedzie atak
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
martika 10:06, 14 kwi 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Kupiłam już Larvanem, ale wydaje mi sie, że jest troche za zimno dzisiaj 8st.ipada troche. Cyba musze poczekać , aż będzie cieplej???
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
martika 10:09, 14 kwi 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Od frontu Umbry kwitną, cymbalaria przy schodach kwitnie ma drobne tez białe kwiatki, bratki, i lada dzień zakwitną białe tulipany w donicachJak przestanie padac to jakies foty zrobie tego kwitnienia.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
iwonadm 10:35, 14 kwi 2014


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
czekam czekam bo ja miejsce na tą wiśnię już zrobiłam
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
martika 15:27, 20 kwi 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Kilka fotek , dzisiaj też parę zrobiłam

bukszpany puszczają listki, zurawki też, choc w dwóch znalazłam krewetki i bede lac Larvanem, za buksikami ML, juz puszcza- tutaj bedą oczywiście kanciki, bo bez nich efektu brak

W oczekiwaniu na tulipanki, cymbalaria kwitnie(przy schodach)
A to zdjęcie z salonu, Umbry kwitną.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
martika 17:49, 08 maj 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
TRochę nie miałam czasu, ale, sa już tulipany, zakwitły po świętach jakis tydzień i do teraz jeszcze są:

Hmm, te tulipany miały być bialutkie, a są jakieś kremowe z różowym i jakieś bardzo wysokie wydaje mi sie.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
martika 17:55, 08 maj 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
I moje Rh czekają na posadzenie, ...ale już nie mają tyle kwiatów, częśc obleciała

Będą posadzone na tle Smaragdów i coś przed nimi, nie wiem jeszcze co, może jakas trawa, albo wrzosy???
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
justajusta 20:56, 08 maj 2014


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
martika napisał(a)
TRochę nie miałam czasu, ale, sa już tulipany, zakwitły po świętach jakis tydzień i do teraz jeszcze są:

Hmm, te tulipany miały być bialutkie, a są jakieś kremowe z różowym i jakieś bardzo wysokie wydaje mi sie.

Kiedy wsadziłaś cebule tulipanów do donicy i gdzie je przechowywałaś zanim zakwitły? Może pytanie śmieszne, ale ja zielona jestem.
____________________
Justa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies