Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenie o...

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenie o...

Linka 22:56, 26 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Hej, jak po zakupach? co nabyłaś?
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
kasiula79 06:08, 27 kwi 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Linka napisał(a)
Hej, jak po zakupach? co nabyłaś?


Niestety nic nie kupiłam - nie umiałam sie zdecydować, a swoją drogą nie mieli tego co chciałam. teraz zastanawiam sie jeszcze, czy nie podsadzic kulek turzycą Variegatą (doczytałam, że jest zimozielona). Powstrzymuje mnie to, że nie bardzo umiem sobie wyobrazić te moje kulki wśród tej trawy.
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
EwaG 18:55, 27 kwi 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Witam,
czy myślisz o Carex firma 'Variegata'? Podoba mi się ten wybór. Z kulami fajnie będą kontrastowały takie ptasie łapki. A nie myślałaś o całkowicie zielonych "łapkach". Czyli Carex firma. Po jednej stronie masz już ciapki na listkach, a tu paski na źdźbłach. Ja bym nie wprowadzała kolejnych kontrastów kolorystycznych, tylko rozrzuciła nieregularnie kępki traw.
Jeżeli mogę coś sugerować to kulki posadziłaś trochę po żołniersku: w rządku i kółku. Pewnie nie będzie Ci sie chciało ich ruszać i posadzić bardziej nieregularnie, ale może dokupisz 3 całkiem malutkie kulki i w pewnym nieładzie posadzisz obok tych co są. Na rabacie jest nieparzysta liczba roślin - nieparzyste lepiej odbieramy. Ale na dole jest kulek sześć. Choć jak to piszę to nie wiem czy 9 kulek to nie za dużo! W każdym razie, jak masz jakieś małe piłki to spróbuj je wstawić w rabatę i zobacz jak to będzie wyglądało.
Pozdrawiam.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
kasiula79 21:58, 27 kwi 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
EwaG napisał(a)
Witam,
czy myślisz o Carex firma 'Variegata'? Podoba mi się ten wybór. Z kulami fajnie będą kontrastowały takie ptasie łapki. A nie myślałaś o całkowicie zielonych "łapkach". Czyli Carex firma. Po jednej stronie masz już ciapki na listkach, a tu paski na źdźbłach. Ja bym nie wprowadzała kolejnych kontrastów kolorystycznych, tylko rozrzuciła nieregularnie kępki traw.
Jeżeli mogę coś sugerować to kulki posadziłaś trochę po żołniersku: w rządku i kółku. Pewnie nie będzie Ci sie chciało ich ruszać i posadzić bardziej nieregularnie, ale może dokupisz 3 całkiem malutkie kulki i w pewnym nieładzie posadzisz obok tych co są. Na rabacie jest nieparzysta liczba roślin - nieparzyste lepiej odbieramy. Ale na dole jest kulek sześć. Choć jak to piszę to nie wiem czy 9 kulek to nie za dużo! W każdym razie, jak masz jakieś małe piłki to spróbuj je wstawić w rabatę i zobacz jak to będzie wyglądało.
Pozdrawiam.


Ewo BARDZO DZIĘKUJĘ za pomoc. Jutro zamierzam "popróbować" z piłkami. Z tymi trawami dałaś mi do myślenia. A co do kulek - chyba mogłabym je przesadzić: tylko jak? Masz jakiś pomysł?
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
kasiula79 20:09, 28 kwi 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Dzisiaj wreszcie skończyłam północny kancik. Zdaję sobie sprawę z tego, że do doskonałosci mu daleko, ale i tak bardzo mnie cieszy ,
Zobaczcie sami:
Tak było:



A tak jest teraz:



Dodam tylko, że kanciki robiłam szpadelkiem "Danusiowym"
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Linka 22:16, 28 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
No pięknie wyszło, mistrzostwo
Chyba jakiś zakład wygrałaś? nowe rośliny będą
Podjęłaś decyzję co dodasz do kul na rabacie?
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
kasiula79 22:34, 28 kwi 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Linka napisał(a)
No pięknie wyszło, mistrzostwo
Chyba jakiś zakład wygrałaś? nowe rośliny będą
Podjęłaś decyzję co dodasz do kul na rabacie?


Oj Linka nawet nie pytaj. Zakład wygrałam, ale co do "wypełniaczy kulek" nie umiem sie zdecydować. Tym bardziej, że ostatnio w szkólce widziałam roślinę (żółty rozchodnik)- na skalniak (tak pani mówiła),
i bardzo mi się spodobał. Po niedzieli muszę się zdecydować
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
kasiula79 16:38, 03 maj 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
buk, trzmielina i bukszpan dostały towarzystwo; czerwoną begonię (mam nadzieję, że kwiatków będzie więcej, bo jak na razie to kiepściutko wygląda):





____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Linka 17:10, 03 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Ładnie jest. Begonia ruszy, nie martw się, ani sie obejrzysz a zrobi się czerwony łan.
Pokazuj dalej
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
kasiula79 21:19, 03 maj 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
a to mój buk Purple Fountain (wsadzony w tym roku). Codziennie go obserwuję - gdy go kupowałam miał tylko pączki. Teraz niby wypuścił listki, ale jakieś dziwne. Niepokoi mnie , że takie jakby "oklapnięte" i bardziej przypominają liście grabu niż buka . (chociaż M twierdzi, że są jeszcze młodziutkie i tak ma być)
A może Ktoś z Was ma buka Fountaina i mnie trochę uspokoi?









____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies