Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenie o...

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenie o...

kasiula79 11:36, 10 kwi 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Basiaw napisał(a)
Witaj Kasiu

Ależ masz potencjał w swoim ogrodzie. Świetny szkielet - ładny dom, garaż, podjazd, ścieżki ze stonowanej kostki, do której wszystko będzie pasować.
W projektowaniu nie pomogę, za wysokie progi, ale z ciekawością będę zaglądać, żeby obserwować, jak się u Ciebie zmienia.
Jedno bym jednak zmieniła - bardziej zazieleniła tę rabatę przy wejściu, wysypaną białym grysem.
Będzie pięknie


Witam Cię Basiu serdecznie i dziękuję za odwiedzinki.
W moim ogrodzie zmiany dopiero się rozpoczną. Na pierwszy plan idą rabaty juz wydzielone (przy domu i garażu). Czekam tylko jeszcze na ekipę od elewacji (wolę to zrobić najpierw, niz poźniej ratować roślinki). Od tej rabaty o której piszesz rozpoczynam zmiany - mam juz tu kupione 4 cisy : 3 kulki i 1 kulka na pniu - od tych nasadzeń rozpocznę,a potem zobaczymy co jeszcze będzie pasować. zapraszam więc do oglądania i krytykowania, bo na tym etapie każda rada jest potrzebna.
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
kasiula79 22:09, 10 kwi 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
zapomniałam na początku wątku przedstawić plan mojej działki:



i w powiększeniu rabaty: 1 i 2, które jako pierwsze w kolejności chciałabym z Waszą pomocą zaprojektować:

____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
kasiula79 22:36, 10 kwi 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
a to moje dzisiejsze przymiarki na rabacie 2 (przy tarasie). Zastanawiam sie czy nie powinnam te kulki bardziej do siebie zblizyć? W górnej części rabaty będą jeszcze dwie bukszpanowe lub cisowe kuleczki, a pomiędzy wszystkimi - ostrokrzew Ilex crenata Golden Gem lub żółta odmiana trzmieliny oraz czarna trawka. Nie bardzo wiem co zrobić z pustą dolną częścią rabaty (może ciurkadełko?)
Bardzo zależy mi na Waszych opiniach, bo w tym moim"projektowaniu" jestem zielona jak trawa na wiosnę.
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Linka 20:16, 11 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
HEJ. Witam się i ja
Bardzo podoba mi się projekt tej rabaty, wzorowanej na Danusiowej pięknej realizacji . Kulki fajne juz masz. Co do rozmieszczenia, to moim zdaniem zostaje dużo miejsca na obrzeżu. Czym planujesz je wypełnić?
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
agniecha973 20:40, 11 kwi 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Ciekawa jestem jak to rozwiążesz. Będę zaglądać.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
kasiula79 20:46, 11 kwi 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Linka napisał(a)
HEJ. Witam się i ja
Bardzo podoba mi się projekt tej rabaty, wzorowanej na Danusiowej pięknej realizacji . Kulki fajne juz masz. Co do rozmieszczenia, to moim zdaniem zostaje dużo miejsca na obrzeżu. Czym planujesz je wypełnić?


Witam, witam. No właśnie - zostaje trochę miejsca na obrzeżach i tak do końca to sama nie wiem co tam dać. W górnej części rabaty dojdą jeszcze dwie kulki, a na dole myslałam o ciurkadełku. A tak wogóle to musze sie w końcu wybrać do szkółki i może tam cos wymyślę. W każdym razie zdjęcia na bieżąco będę pokazywać.
W najbliższym czasie planuje użyć szpadelka do kancików, bo właśnie dziś "przyszedl".
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Gardenarium 21:16, 11 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ciurkadełko na tej rabacie jak najbardziej się zmieści i będzie pasowało.
Możesz więcej kulek posadzić i dodaj bukszpanowe a nawet z żółtego bukszpanu.
Dodaj także konwalnik i coś dla kontrastu, może Hakonechloa macra "Aureola" ? rabata będzie "zawadiacka" hehe

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/217-portrety-roslin-hakonechloa-macra-aureola

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/272-portrety-roslin-ophiopogon-planiscapus-nigrescens
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:18, 11 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A na "1" posadź buka purpurowego i otocz bukszpanikiem ciętym. W srodku trzmielina Emerald'n Gold cięta na płasko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
butterfly 21:19, 11 kwi 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Kasia, spowiadaj się tu zaraz jak na spowiedzi gdzie kupiłaś cisa na pniu !

Pilnie poszukiwany przeze mnie.

A tak w ogóle to witam i gdzie dokładniej na podkarpaciu Cię zlokalizować ?
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
AgnieszkaB 21:37, 11 kwi 2012

Dołączył: 03 lip 2011
Posty: 134
Kasiu ja też jestem ciekawa gdzie kupiłaś te cudeńka?
____________________
Agnieszka - Mój ogrodowy Azyl
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies