Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenie o...

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenie o...

kasiula79 15:23, 03 kwi 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Agnieszko - jestem zakochana w dwóch ogrodach: ogrodzie nie tylko bukszpanowym i w ogrodzie z lustrem (Danusiu dziękuję stokrotnie za ten wspaniały, zapierający dech w piersiach film). to są moje dwie największe inspiracje, ale skłamałabym twierdząc, że tylko te dwa ogrody. Mogę śmiało stwierdzić, że "ogrody wszystkich ogrodowiczan" są piękne, a każdy z nich ma w sobie jakąś magię - każdy z nich jest niepowtarzalny!

Przynudzam pewnie, ale jeszcze mam trochę zdjęć:



____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Gardenarium 17:25, 03 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj, szkielet już jest, ładne są linie rabat i nawierzchnie, potrzeba tylko większych roślin.

Fragmentami trawka jest jak z obrazka - śliczna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Danusza 17:32, 03 kwi 2012


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
ale miejsca na roslinki! pieknie zagospodarowane, zaplanowanie terenu to rozkosz dla oka ,z zaciekawieniem będę cie odwiedzać
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
kasiula79 20:04, 03 kwi 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Witam serdecznie Danusiu - ta fragmentami ładna trawka jest drugoroczna (siałam tylko w kilku miejscach), reszta to raczej nie trawnik (chwastowisko).

Danusza gorąco zapraszam!
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Sebek 20:48, 03 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj - bardzo ładny masz domek - musi być i piękny ogród

Rabatę koło tarasu dobrze wymyśliłaś - myślę, że warto powtórzyć podobny układ na ten frontowej rabacie gdzie rosną juki - musi być tam ładnie przez cały rok
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kasiula79 21:49, 03 kwi 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Sebek napisał(a)
Witaj - bardzo ładny masz domek - musi być i piękny ogród

Rabatę koło tarasu dobrze wymyśliłaś - myślę, że warto powtórzyć podobny układ na ten frontowej rabacie gdzie rosną juki - musi być tam ładnie przez cały rok


Sebek, ale ja właśnie chciałabym zmienić tą rabatę - marzą mi się tam kule bukszpanowe i cisowe, może jakiś stożek + ostrokrzew i konwalijnik (taką rabatkę zrobiła Danusia w ogrodzie z lustrem). Nie wiem tylko w jaki sposób mogłabym "ułożyć tą kompozycję" przy tarasie.
Coś tam nawet sobie namalowałam - zaraz wgram zdjęcie.
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
kasiula79 22:09, 03 kwi 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Poniżej moje "propozycje" zmiany rabaty przy tarasie. Żółty kolor to ostrokrzew Ilex crenata "Golden Gem", zielone kule to bukszpan/cis, a fioletowy kolor to konwalijnik. Najtrudniej jest mi podjąć decyzję co do ułożenia kul , dlatego nie ukrywam że bardzo liczę na Waszą pomoc.

Propozycja 1:



Propozycja 2:



propozycja 3:



Ta szara kula z boku to wymarzone ciurkadełko.
Dodam jeszcze, że taras usytuowany jest od strony południowo-zachodniej .
Bardzo liczę na Wasze opinie.

____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Gardenarium 20:28, 04 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ta druga propozycja jest lepsza bo kul jest więcej. Natomiast wydaje mi się, że te pola z czarnym i żółtym kolorem są za duże. Jak duża jest ta rabata.?

Nie musisz wypełniać całej powierzchni żółtym i czarnym.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bogumila 20:31, 04 kwi 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Mamy nowy,pięknie się zapowiadający ogród.Serdecznie witam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Sebek 20:58, 04 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pod tarasem próbuj powtórzyć tą kompozycję - tylko dodaj więcej kulek - może jakieś ciurkadełko

Gardenarium napisał(a)





____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies