Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na Cedrowej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na Cedrowej

anieszka 21:30, 24 maj 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
Dodam że patrząc na wprost przez donicę widać brzozę a pod nią fontannę
To ciemne przy tarasie to świeżo posiana trawka
____________________
Aga- Ogród na Cedrowej
monteverde 01:08, 25 maj 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Cześć Anieszko dzięki za odwiedziny przychodzę z rewizyta,mieszkasz w pięknym miejscu, moja przyjaciółka też tam mieszka ogród już widzę,że będzie wspaniały, masz piękne nasadzenia jak brzoza miłorząb, rh i inne pod ściana posadź buczka takiego co by mu gałęzie zwisały do dołu bo miłorząb już masz wokół brzózki posadź hosty np, Patriot lub Paradise Joyce, Mamma Mia,Fire and Ice lub Mery Christmas Pomysł z miscantami b. dobry, sadź od płotu, tylko nie w równym rzędzie,może naprzemiennie, możesz posadzić też niższe zebrinusy, a o różach myślałaś? w tym korytku też bym posadziła niziutkie róże Ciurkadełko mi się bardzo podoba no i ten bielinek w awatarku, pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
coli 08:43, 25 maj 2012


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
cześć Aga,
trochę mała ta donica. Nie lepiej sadzić w niej jednoroczne kwiaty? Będzie pięknie przy tarasie, a obawiam się, że zimą inne rośliny mogą w niej przemarzać.
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
anieszka 22:32, 25 maj 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
Tak też pomyślałam i myślałam o horti takich jak w donicach i może dla ożywienia coś zielonego, w innych mam Miskanta, tuje na pniu i płożące jałowce i nie przemarzają

____________________
Aga- Ogród na Cedrowej
justi 23:28, 25 maj 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Hortensje śliczne! Na zimę schowaj do domu a w ozdobne donice natnij świerkowych gałązek, będzie dekoracja świąteczna i długo wytrzymają. Ja tak czasem robię w zimie jak coś pustego zostanie.
O czym ja gadam do zimy dalekoooooooo
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
malwes 21:57, 31 maj 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Witaj Aga, miło mi poznać Twój wątek. Ogród zapowiada się pięknie. Rh rosną cudnie. Brzozy są piękne. Fajnie, że masz już uporządkowany teren i przede wszystkim sąsiedzi nie mają bałaganu - przynajmniej tak to wygląda na zdjęciach robionych z góry. Pozdrawiam Ciebie serdecznie.
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
anieszka 09:31, 03 cze 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
Justi dzięki za pomysł, nie wpadłabym na to a czy horti przezimują w garażu, bo Danuś pisała , że z tym kiepsko Więc nawet już pogodziłam się z tym że co roku będę zmieniać kompozycję, ale coś zielonego to bym chciała cały rok

Malwes dziękuję za wizytę, tak u sąsiadów uporządkowane, chociaż drażni mnie tek kurnik na wprost i muszę obsadzić płot świerkami, żeby jak najszybciej to zasłonić Tak Rh rosną całkiem nieźle, chociaż u mnie glina, przyjechały do mnie z poprzedniego domu i bałam się że się nie przyjmą ale jest nieźle. W tym roku dosadziłam jeszcze 10 białych i teraz chodzę , dmucham i hucham aby pieknie rosły

A teraz widoki jakie codziennie na mnie czekają ,podczas drogi do pracy (na rowerze jak jest pogoda ) i nigdy mi się nie nudzą, mimo iż już 3lata tutaj mieszkam i dzięki nim wcale nie tęsknie za Wawą



To nasza królowa rzek, ale dodam że mam jeszcze 2 w okolicy



____________________
Aga- Ogród na Cedrowej
anieszka 21:40, 04 cze 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
Fotki może nie najlepszej jakości ale robiłam je komórką i niezbyt pogodny dzień
____________________
Aga- Ogród na Cedrowej
anieszka 21:49, 04 cze 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
W sobotę byłam u Danusi w cudnym ogrodzie bukszpanowym, część z was poznałam a część nie, ale myślę że nic straconego Na pewno jeszcze nie raz się spotkamy, bo ja wsiąkłam całkowicie
Po powrocie z ogrodu bukszpanowego znów mam mnóstwo pomysłów na urządzanie ogrodu . Tak więc ruszyłam na łowy i ....
Wczoraj zakupiłam kilka horti 3 Limelight i buka Pendulę, a dziś pognałam znowu po pracy i kupiłam do mojej donicy w tarasie niebieską horti i 2 kulki bukszpanowe oraz dużego miskanta i clematisa.
Jutro fotki, bo dzisiaj nie zdążyłam .
Zbadałam ph moich RH , bo jakoś mi pomizerniały,okazało się jak najbardziej odpowiednie, a juto jadę z gałązkami do mojego pana z ogrodniczego na diagnozę . Pewnie grzyb je podskubuje, ale muszę się jeszcze upewnić czy na pewno nic poważnieszego .
____________________
Aga- Ogród na Cedrowej
KasiaWB 17:22, 05 cze 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Witaj Anieszka cieszę się, że poznałyśmy się u Danusi napewno pamiętasz ten moment staliśmy grupą i zastanawialiśmy się kim jest ta miła dziewczyna czyli Ty bo przecież nigdy Ciebie nie widzieliśmy a po avatarku nie było szansy tym bardziej ) no i nie było innej rady - tylko zapytać
Masz fajną działkę w pięknej okolicy zakupy i nasadzenia widać, że robisz planowane, a więc bardzo dobrze Podoba mi się koncepcja rabaty przy brzozie oraz ta przy murze, gdzie ma być buczek Na temat obsadzenia brzóz już przedmówcy poddali doskonały pomysł z hostami napewno już wiesz, że najlepiej w jednym rodzaju pod danym drzewem
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies