Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początek wielkiej przygody - jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

Pokaż wątki Pokaż posty

Początek wielkiej przygody - jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

admete 20:02, 05 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Jagna jak to nie ma nic ciekawego - byl Twój przepiękny warzywniak !!!!!!
Resztę muszę dopatrzeć
I dzięki za linka do strony

Bociek dzięki za wsparcie - z mężem liczymy i liczymy i chyba będzie w tym roku ta namiastka ogrodu .


Lena Witaj w moich ogrodowych progach

A pod jakim nickiem jesteś na FM ? Może być na priv
Skrobnęłaś tam u mnie słówko ?

A następny projekt za chwilkę




____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 21:12, 05 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
No to kolejny projekt sworzony przy pomocy kredek mojego malucha - znowu przepraszam za niedociągnięcia
Do końca nie jestem też pewna skali
Ale chcodziło mi o poprawienie MOTYWU KOŁA i zobaczenia czy idę w dobrym kierunku.
I tak - jak na rysunku mi się podoba - nie wiem jak wyjdzie to w rzeczywistości.
Nie jestem też do końca pewna z czego zrobić to koło - ale chyba będzie to miejsacmi mieszanina krzewów liściastych i iglastych (np przy małym garażyku - bo tam chciałam stworzyć wyższą barierę żeby widok z okna sypialni i salonu nie był centralnie na garażyk - może rośłinność go trochę zakamyfluje.)
W innych miejscah koło mogłoby być po prostu ekranem z cisa - może zrobić to naprzemiennie?

Na razie myśli kłębią mi się w głowie.
Burza komórek trwa
Będę wyskaiwać co rusz z jakimiś zmianami, pomysłami.
Forum to fajny dla mnie sposób usystematyzowania pomysłów - a może jakaś dobra duszyczka powie mi czy jest dobrze czy źle i tragicznie



Także oto mój dzisiejszy rysuneczek







i mały opis






Znowu troszke poprzenosiłam
Boisko jest juz wciśnięte za garażem.
1 plac zabaw na trawce - domek , piaskownica, trampolinka
2 sad - ale drzewka rysowałam na oko - to wszystko będzie dla mnie do sprawdzenia - jak się sadzi co koło czego i w jakich odległościach i wtey dopiero wyjdzie ile tak naprawdę tych drzewek mi się tam zmieści
3 powstało mi moje upragnione kółeczko - z ławeczką, kółeczko też do rozłożenia leżaczka, jakoś wcześniej nie mogłam go nigdzie logicznie umieścić, kółko osłonięte malutkim żywopłocikiem
4 krzewy owocowe
5 myślę że tu będą przeróżne krzewy kupowane systematycznie pewnie przez kilka lat, dodam że za ogodzeniem jest też nasza ziemia (bo musieliśmy się odsunąć od rowu który biegnie wzdłuż tego brzegu działki) - więc niewykluczone że te krzewy będą za siatką
wykreskowana rabata na niebiesko - będzie pewnie do zmiany
- kształt dziś narysowany przypadkowo

także jak widzicie duuuuuuuuuuuuuużo planowania a później pracy przede mną

Póki co najważniejsze dla mnie wytyczyć rabaty tak, żeby założyć już w czerwcu docelowe nawodnienie
- a co znajdzie się na poszczególnych rabatach będę ustalać na spokojnie zimą i na wiosnę sadzić
W tym roku chciałabym posadzić parę drzewek i krzewów owocowych i trochę zieleni od frontu i obsadzić płot od strony sąsiada - czyli stojąc i patrząc na front domu - siatka po lewej stronie.


I co myśłicie o tym KOLE?
Jak to wyszło ???
Jak to będzie wyglądać na żywo???




Dodam że nie jest to projekt dokończony - jeszcze kilka rabat pewnie będzie dodanych,,,,,,,
Pewnie więcej będzie się dało powiedzieć jak panowie wyrównają teren i stanie ogrodzenie frontowe....


Pozdrawiam wszystkich odwiedzjących i życzę miłego wieczoru i spokojnej niedzieli



____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
bociek 17:34, 06 maj 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
A nie chcesz dac za krzewami owocowymi niczego wyzszego, zeby miec pietra roslinnosci?
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
admete 21:32, 06 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Boćku - wiesz co nie myślałam o tym, bo w sumie sam las i duża ilość krzaków która jest po tej stronie za siatką, stanowi taką barierę.
Nie zaznaczyłam lasu na projekcie - gapa ze mnie

To jest ta stona z warzywnikiem




a tu zdjęcie z lata ,zeszłego roku - jak wyglądają te chaszcze - w sezonie jest bardzo zielono
gdzieś na wysokości wc ma być warzywnik - śmialiśmy się że będę tam chodować prawdziwe okazy marchewek i pietruszek które dzięki takiemu żyznemu podłożu będą mogły startować do księgi rekordów






____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Lena 13:38, 07 maj 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499











Aga,tak sobie patrzę na Twoje koło i i nie widzi mi się jedna rzecz: stojąc przodem do wejścia domu,chodnik -ten biegnący po łuku-dałabym w linie prostej i od jego rogu zaczęłabym wytyczać koło.Tak jak to masz na końcu od tyłu.Chyba że już masz kostkę położoną ...ale chyba nie?
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
admete 14:14, 07 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Lenko nie mam jeszcze kostki - dopiero projekt będzie robiony ,
a teren na dzialce do wyrównania więc mogę zmieniać i zmieniać

Muszę to sobie wieczorkiem narysować..........ale wtedy to koło żywpołotu by wychodziło z zsamej ścieżki, albo trzeba by było skrócić żywopłot.............

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Joaska 12:48, 10 maj 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Witam,
przyszłam się przywitać z rewizytą.
No działka piękna, położenie cudne koło lasu ..... domek śliczny tylko działać w ogrodzie,
widzę że ogólny plan już jest, jedyne co chciałam powiedzieć to o ograniczeniu gatunków roślin, zgodnie z zasadą Szefowej, mniej gatunków mniej problemów , sadzone w większych grupach dadzą lepsze efekty.
Ja tez na początku przygody ogrodowiskowej miałam niekończącą listę zachciewajek, ale ostatecznie ogrniczyłam ją do minimum,
w weekend postaram się nadrobic moje zaległości i wkleję plan ogrodu jaki udało mi się zrobić z listą roślin.ale tak w skrócie to są bukszpany, cisy, RH,hortensje, trawy, żurawki, wrzosy.
Ok, zmykam bo się rozpisałam.
Aha, pisałaś że mieszkamy blsko, a skąd Ty jesteś bo nie doczytałam?
Pozdrawiam
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Jagna 19:40, 12 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Admete tak sobie oglądałam Twój projekt i naszła mnie myśl ze może byś warzywniak zamknęła bukszpanem i wykończyła jak idzie linia bukszpanu, niekoniecznie w kwadrat. Tam w tych trójkątach można by nasadzić np truskawki albo jakieś byliny niskie.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
admete 10:05, 13 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Witam Joasiu u mnie !!!!

Moja lista pewnie na koniec też będzie wyglądać jak Twoja
Biegnę zaraz do Ciebie bo jestem strasznie ciekawa Twojego planu może już wkleiłaś.......
Ja teżjestem z Kilec - póki co w samym centrum
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 10:16, 13 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Jagna dziękuję Ci za tą podpowiedź - powiem Ci że bardzo FAJNIE to wygląda - przez to warzywnik faktycznie świetnie by się wkomponował w to moje koło
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies