Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początek wielkiej przygody - jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

Pokaż wątki Pokaż posty

Początek wielkiej przygody - jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

Sebek 22:07, 21 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj - rabaty na pewno trzeba poszerzyć, bo zginą w tak wielkim trawniku. Na pewno dodaj też kilka wyspowych

Bardzo ładny masz domek
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
admete 07:24, 22 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
abrakadabra napisał(a)
Ja z kolei odradzam sumaka octowca - mam kilka i jest z nimi wielki problem - kupa odrostów.
Ja będę teraz większość likwidować bo mnie juz denerwują, a poza tym przy dziecku alergiku nie są najlepszym pomysłem.


Abrakadabra - ten sumak podobał mi się zawsze - zachwycają mnie te liście zmieniające się w tęczę na jesień.
Ale Twój argument o alergiku jest niepodważalny - wprawdzie robiłam testy synkowi tylko na podstawowym panelu -więc nie wiem czy to drzewo akurat go uczula


bociek to nieciekawie faktycznie z tymi ognikami u Ciebie




Abrakadabra dziękuję za radę dotyczącą trawnika i rabat.
jeszcze parę zmian planuję - ten projekt to twór pana który kompletnie mnie nie słuchał co chcę umeiścić na działce - np boisko pod siatką pod lasem.
Parę rabat jest faktycznie do zmiany, narysuję to zaraz na tym nieudanym projekcie

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 07:26, 22 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Sebek Witam serdecznie !!!

Sebek napisał(a)
Witaj - rabaty na pewno trzeba poszerzyć, bo zginą w tak wielkim trawniku. Na pewno dodaj też kilka wyspowych



dziękuję za radę - myślę że z Waszą pomocą dam radę to poprawić, kawałek po kawałku .......


Sebek napisał(a)


Bardzo ładny masz domek


dziękuję bardzo
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 13:45, 24 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Jak pisałam wcześniej miałam dostać na dniach poprawiony projekt ogrodu .
Wczoraj zadzwoniłam do pana - i okazało się że pan w ogóle się za niego nie wziął .

Wczoraj ostro wzięłam się za rysowanie
I niestety nie jest to łatwe dla kogoś kto nigdy tego nie robił
Ale nikt nie mówił że będzie łatwo.


To co wklejam jest oczywiście takim ogólnym zarysem, pewnie dużo jest do zmiany - ale wiem jedno że podoba mi się 100 razy bardziej niż to co zaproponował mi pan od ogrodu .


Wzorowałam sie na projekcie z Gardenarium - Projekt koncepcyjny ogrodu przy rezydencji Konstancin - jestem pod wrazeniem tego projektu - gdzie motywem przewodnik jest koło - a jak widzicie po froncie mojego domu - lubie kółka

Oto moje 2 dniowe dzieło








I tak
1 ławeczka i drzewka owocowe
2 warzywnik
3 plac zabaw
4 altana - projekt na za X lat - ale wyłożymy kostką teraz sam placyk pod nią
5 boisko - nie wiem czy wymiary się zgadzają - rysowałam na oko
6 kompostownik
7 rabata na wzór rabat Danusi - czyli stożki i kule z bukszpanów podsadzone żurawkami
8 jakieś drzewa krzewy - do rozrysowania - te kółeczka póki co przypadkowe , myślę że jeszcze wcisnę tam kilka drzewek owocowych

i tak strzałki - to skarpy wokól domu - nie wiem jeszcze co na nich będzie
i znak zapytania - albo rabaty kwiatowe, albo kółko z kostki na leżaki.......
na fioletowo - miejsce przeznaczone na posadzenie krzewów owocowych.


Myślę że jak ktoś potwierdzi że ide w dobrym kierunku, że ten szkic się do czegoś nadaje, będę się brać za szczegółowe rozrysowywanie każdej z rabat.

Co o tym sądzicie?
Czy ktoś mi pomoże?

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na ocenę mojego rysunku.
Każda rada i sugestia bedzie dla mnie bardzo cenna.


____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
EwaG 08:52, 25 kwi 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Powitać Panią przybywam
Od razu pytannie: czy warzywnik musi być centralnym punktem ogrodu, ustawionym na wprost tarasu, że ścieżką kierująca wzrok wprost na niego (ja wogóle nie lubie zbyt wileu ścieżek w ogrodach przydomowych - to nie park, Twoje ścieżki do przemyslenia). A czy warzywnik nie byłby dobry obok kompostownika i garażu? Powstałaby tam częśc gospodarcza ogrodu.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Sebek 09:38, 25 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj - z planiku też bym przeniósł warzywnik za garaż. A tam gdzie ma być altanka teraz dałbym leżaki

Przy ławeczce nie sadź krzewów owocowych - niech to będzie ekran z cisa No i wyżwirowałbym to miejsce - dodał kilka kulek z bukszpanu i jakieś ciurkadełko - a tą rabatę przed nim usunął

A drzewa owocowe może przesuń tam gdzie fioletowa linia - no i włączyłbym je w rabatę, bo one same w sobie latem atrakcyjne nie są - dopiero z owocami
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
aga_pe 10:06, 25 kwi 2012


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
Witam na pięknej działeczce
Zgadzam się z poprzednikami co do usytuowania kompostownika. Masz dużą działkę i wędrować przez nią z warzywniaka do kompostownika to już prawdziwa wycieczka
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
admete 12:07, 25 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
EwaG napisał(a)
Powitać Panią przybywam
Od razu pytannie: czy warzywnik musi być centralnym punktem ogrodu, ustawionym na wprost tarasu, że ścieżką kierująca wzrok wprost na niego (ja wogóle nie lubie zbyt wileu ścieżek w ogrodach przydomowych - to nie park, Twoje ścieżki do przemyslenia). A czy warzywnik nie byłby dobry obok kompostownika i garażu? Powstałaby tam częśc gospodarcza ogrodu.



Ewa Witam Cię serdecznie!!!

Niestety to najlepsze miejsce dla niego.
Wiem że patrząc na rzut najlepszym miejscem na warzywnik jest okolica małego garażu - ale tam pod lasem zaraz jest cień. Na warzywnik wybrałam miejsce gdzie najdłużej jest słonecznie.
I tak naprawdę nie przeszkadza mi to że go będzie widać z salonu
Mam inspirację takiego warzywnika na wzór której chcę robić swój - tylko jeszcze mi nie wychodzi linkowanie na forum - musze szybko to rozgryźć żeby móc Wam pokazywać moje inspiracje.

Z tym kompostownikiem faktycznie nie pomyślałam - moja mama z kolei mi go odradza, całą tą zabawę z jego powstawaniem - jeszcze zobaczę czy będę się w niego bawić
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
EwaG 12:09, 25 kwi 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Oczywiście zdaję sopbie sprawę że ta praca pójdzie na marne bo masz "pana od ogrodu" (wrazie czego mogę być "panią od ogrodu' ) ale Twój plan mozna lekko przerobić i dorobić kieszenie na poszczególne elementy oparte na kole (żywopłotowo-ścieżkowym, ścieżka też możę iść wzdłuż żywopłotu.
Przy tarasie na czerwono rabata kolista i rozchodzące się odśrodkowo ścieżki

____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
admete 12:10, 25 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Sebek napisał(a)
Witaj - z planiku też bym przeniósł warzywnik za garaż. A tam gdzie ma być altanka teraz dałbym leżaki

Przy ławeczce nie sadź krzewów owocowych - niech to będzie ekran z cisa No i wyżwirowałbym to miejsce - dodał kilka kulek z bukszpanu i jakieś ciurkadełko - a tą rabatę przed nim usunął

A drzewa owocowe może przesuń tam gdzie fioletowa linia - no i włączyłbym je w rabatę, bo one same w sobie latem atrakcyjne nie są - dopiero z owocami


Sebek jeśli chodzi o umiejscowiene warzywnika jak napisałam wyżej


A drzewa owoceowe przy tej ławeczce były by ok?

Chciała bym miec trochętych drzewek owocowych i myślę że dosadzę ich na tej rabacie za ławeczką - to najbardziej słoneczne miejsce na całej działce
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies