Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początek wielkiej przygody - jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

Pokaż wątki Pokaż posty

Początek wielkiej przygody - jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

KasiaWB 21:36, 30 kwi 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Witaj Admete, piękna działka i dom.Dom znam z innego forum i Twój wątek jest w moich ulubionych
Co do ogrodu, to spokojnie, najpierw duuużo pooglądaj, poczytaj, wszystko zaplanuj, wiem co mówię )) żebyś potem w trakcie realizacji nie zmieniała lub co gorsza nie przesadzała roślin )
Co do warzywnika - zgadzam się z osobami, które wypowiadały się już w tym temacie Jeśli już koniecznie chce ten warzywnik w tym miejscu i widoczny z tarasu, to go chociaż osłoń jakimś chociaż metrowym żywopłocikiem - wydziel go ładnie, tak aby siedząc czy stojąc na tarasie nie rzucał się w oczy, a jak nie to ............kiedyś sama i tak do tego dojdziesz ) Proponuję również o obejrzeć angielskie ogrody kuchenne - jest o tym na Ogrodowisku.
Pooglądaj jeszcze projekty i realizacje Danusi, zwracając uwagę na kształty rabat, przebieg ścieżek, "plamy" kolorystyczne, polecam również obejrzeć angielskie programy o ogrodach - masz super teren do różnych fajnych koncepcji
Będę kibicować Pozdrowionka
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
bociek 21:50, 30 kwi 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Super ten kulisty zarys Bardzo mi sie podoba!!! I fajne inspiracje na warzywniak
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
nika 22:48, 30 kwi 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Witaj admete
Ale masz super działkę, w takim fajnym i klimatycznym miejscu Wspaniałe pole do popisu i coś czuję, że powstanie tu piękny ogród
Wiem, że mnóstwo pracy przed Tobą, ale grunt to nie rezygnować i nie poddawać się. Poza tym to strasznie wciąga Duża działka to dużo pracy i dużo pieniędzy (niestety), ale małymi kroczkami osiągniesz swój cel
Podoba mi się pomysł z boiskiem i warzywniakiem (te inspiracje są fantastyczne!) i kulisty zarys rabat.
Będę mocno Ci kobicować i trzymam kciuki, by wszystko się udało
Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
admete 11:27, 02 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Kasiu Witam serdecznie !!!!



KasiaWB napisał(a)
Witaj Admete, piękna działka i dom.Dom znam z innego forum i Twój wątek jest w moich ulubionych


strasznie mi miło

Tak się teraz zastanawiam, czy ja mogę Cię kojarzyć z forum bo tego nicka chyba nie używasz?
A masz tam swój wątek?
Ja mogę teraz trochę mylić osoby czytając i udzielając się na dwóch forach
Ale niedługo powinnam to ogarnąć.
Za co z góry przepraszam


KasiaWB napisał(a)

Co do ogrodu, to spokojnie, najpierw duuużo pooglądaj, poczytaj, wszystko zaplanuj, wiem co mówię )) żebyś potem w trakcie realizacji nie zmieniała lub co gorsza nie przesadzała roślin )

Pooglądaj jeszcze projekty i realizacje Danusi, zwracając uwagę na kształty rabat, przebieg ścieżek, "plamy" kolorystyczne, polecam również obejrzeć angielskie programy o ogrodach - masz super teren do różnych fajnych koncepcji
Będę kibicować Pozdrowionka


Pomalutku zgłębiam temat
Trochę tego jest, a niestety nie mogę poświęcić tyle czasu ile bym chciała na to co lubię i na to co mnie interesuje.
Ale czytam , czytam i oglądam, zaczynam spacery po wątkach, także niedługo będę pokazywac jakieś konkrety



KasiaWB napisał(a)


Co do warzywnika - zgadzam się z osobami, które wypowiadały się już w tym temacie Jeśli już koniecznie chce ten warzywnik w tym miejscu i widoczny z tarasu, to go chociaż osłoń jakimś chociaż metrowym żywopłocikiem - wydziel go ładnie, tak aby siedząc czy stojąc na tarasie nie rzucał się w oczy, a jak nie to ............kiedyś sama i tak do tego dojdziesz ) Proponuję również o obejrzeć angielskie ogrody kuchenne - jest o tym na Ogrodowisku.


Kasiu żywopłot pewnie jakiś będzie, to koło otaczające cały teren będę musiała dobrze przemyśłeć i je dopasować.

Póki co jestrem zakochana w tej inspiracji i myślę że nie będzie mi przeszkadzać taki widok.

http://www.fmix.pl/zdjecie/3129630/warzywnik

Ale tak jak mówisz tak naprawdę przekonam się o tym jak będzie już zrobiony

Cieszę się żę zajrzałaś i zapraszam jak najczęściej

Mam nadzieję że już niedługo zacznie się coś dziać na działce

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 11:29, 02 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
bociek napisał(a)
Super ten kulisty zarys Bardzo mi sie podoba!!! I fajne inspiracje na warzywniak


Hej bociek

Kółko zaakceptowane już przez drugą osobę - więc mogę być spokojna
Ten warzywnik mam już od dawna w swoich inspiracjach - spóbuję go odwzorować
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 11:42, 02 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812

Nika Witaj Cieszę się żę zajrzałaś !!!!


nika napisał(a)

Ale masz super działkę, w takim fajnym i klimatycznym miejscu Wspaniałe pole do popisu i coś czuję, że powstanie tu piękny ogród


Dzięuję i mam nadzieję że tak będzie.




nika napisał(a)

Wiem, że mnóstwo pracy przed Tobą, ale grunt to nie rezygnować i nie poddawać się. Poza tym to strasznie wciąga Duża działka to dużo pracy i dużo pieniędzy (niestety), ale małymi kroczkami osiągniesz swój cel



Z zapałem do pracy nie ma problemu - gorzej z czasem - ale jak skończy się tak bardzo absorbująca mnie w tej chwli wykończeniówka będę mogła całą sobą oddać się ogrodnictwu.
Trochę żałuję że nie wzięłam się za projekt ogrodu w zimę jak nie miałam tyle na głowie

Ale dam radę - bo obie rzeczy bardzo mnie pociągają - wnętrza i teraz ogród to dwie moje pasje .
Tylko że tą drugą dopiero odkrywam i poznaję

I tak jak piszesz - główną przeszkodą póki co są pieniążki - ale musimy zrobić najważniejsze rzeczy - odwodnienie (niespodziewane koszty ) i nawodnienie - żeby je rozprowadzić muszę mieć dokładny plan rabat - czas mam do czerwca
Także muszę się ostro zabrać do roboty, a tu zginęła mi książka o projektowaniu, która miała mi trochę pomóc, gdzie było tyle gotowych projektów do podpatrzenia - dziś będę przekopywać mieszkanie w jej poszukiwaniach





nika napisał(a)


Podoba mi się pomysł z boiskiem i warzywniakiem (te inspiracje są fantastyczne!) i kulisty zarys rabat.
Będę mocno Ci kobicować i trzymam kciuki, by wszystko się udało
Pozdrawiam serdecznie.


Warzywnik jest booooooooooooski

Nika oddałaś 3 głos za kółkiem

Także zabieram się do roboty !!!!!!!

Pozdrawiam i dziękuję za trzymanie kciuków - przydadzą się



--------------------------------------------------


Mam pytanko, może ktoś mi pomoże gdzie się ustawia podkreśłanie błędów???
Pewnie pełno już byków poczyniłam - a że ja szybciej piszę i mówię niż myślę potrzebuję takiego czerwonego podkreślacza żeby dużego wstydu nie było
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
bogumila 22:05, 02 maj 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Działeczka ślicznie położona i głowa pełna pomysłów. Serdecznie pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
anna_studio 19:26, 03 maj 2012


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
Śliczna okolica, śliczny domek...
Plany z rozmachem...
Będę kibicować
Ognik też wyleciał z mojego ogródka...
____________________
Anna - Lecę w kulki oraz http://lecewkulkiwdomuiwogrodzie.blogspot.com/
admete 12:31, 04 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Tu podaję oryginalny link do inspiracji warzywnika.
Poprzednie linki do moejgo albumu na fmixie są już niedostępne.
Z góry przepraszam za zamieszanie ale wcześniej nie umiałam znależć żródła zapisanego prze ze mnie zdjęcia w wordzie - teraz pewna sytuacja mnie zmobilizowała i już wiem jak odnaleźć źródła więc już wiem jak pokazać Wam moje inne inspiracje



http://www.e-ogrody.pl/Ogrody/51,113408,4821937.html?i=0
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Jagna 13:18, 04 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Witaj,

jak zobaczyłam glina i działka prawie 3000 to musiałam sie odezwac.
Sporo pracy przed Wami ale powoli będzie super.
Ja też nie mam scowanego warzywniaka i uważam, że wcale nie musi on stanowić nieatrakcyjnego punktu, szczególnie jesli masz go zamiar prowadzić wg inspiracji które pokazałaś. Trzymam kciuki.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies