Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początek wielkiej przygody - jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

Pokaż wątki Pokaż posty

Początek wielkiej przygody - jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

admete 20:12, 20 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Joanko Witaj!!!


Cieszę się z kolejnych odwiedzin

Chciałam ruszyć dalej z pokazywaniem moich planów ale utknęłam w technicznych sprawach .
Chcę poprawić zdjęcia w moim pierwszym długaśnym poście - ale nie mam na nim ikonki edytuj - czy jest jakaś liczba edytowania jednego i tego samego posta? Bo przyznam wczoraj ze 3 razy go poprawiałam - a teraz nie wiem jak mam zmzienić te moje zdjęcia....idę poczytam może znajdę odpowiedź

edit: doczytałam i już wiem że jest za późno na dodanie znaków wodnych na moich zdjęciach z pierwszego postu - jeżeli zmiana jest konieczna proszę o pomoc Admina
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 10:30, 21 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Stworzyłam sobie listę roślin które mi sie podobają, kierowałam się przede wszystkim wyglądem, troszkę czytałam o warunkach jakich potrzebują, ale do końca nie wiem czy wszystko może u mnie rosnąć.

To taka wyjściowa lista pewnie ulegnie jeszcze sporym zmianom i poprawkom

Iglaste


1. Cyprysik Lawsonia – Alumigold (przed garażykiem, w pasku od sąsiada)
2. Cyprysik Lawsonia – Alumii
3. Cyprysik Lawsonia Ivonne
4. Cyprysik Lawsona Globosa
5. Świerk pospolity Nidiformis
6. Modrzew japoński stiff weeper
7. Świerk biały alberta globe
8. Świerk czarny nana
9. Świerk bialy White Daisy
10. Świerk biały conica
11. Cis pośredni Hicksil/Hilli na krótkie odcinki żywopłotu
12. Jałowiec compressa


I liściaste



1.Klon royal red
2.Klon brillantissimum
3.Klon palmowy dissectum
4.Surmia bignoniowa nana
5.Wiśnia piłkowana 'kanzan'
6.Sumak octowiec
7.Jarząb pospolity
8.Berberys admiration
9.Berberys bogozam
10.Berberys golden ring
11.Berberys aurea
12.Bukszpan
13.Pigwowiec pośredni
14.Perukowiec royal purple
15.Irga variegatus (która najładniejsza?)
16.Trzmielina emerald gold
17.Trzmielina gaiety
18.Hortensja drzewiasta anabelle
19.Lawenda hidcote
20.Magnolia
21.Jaśminowiec snowbelle
22.Ognik red column
23.Ognik Soleil d'Or'
24.Ognik 'Orange Glow'
25.Lilak pospolity
26.Tamaryszek francuski
27.Kalina koralowa


Wrzosy
Azalia japońska
Różanecznik



Byliny

Byliny
1 Żurawka
2 Funkia
jako podstawowe roślinki przy krzewach i drzewach pokochane dzięki Ogrodowisku

Pozostała lista bylin powstanie już w trakcie powstawania samego ogrodu. Mam sporo roślin które są u mojej mamy w ogrodzie i będziemy je na jesieni przesadzać - wtedy bliżej o nich napiszę.
Teraz najważniejsze jest dla mnie opracowanie i wygląd samych rabat i dróżek na działce.
Co dokładnie będzie sadzone - będzie później mogło jeszcze ulec zmianie Bo na pewno nie damy rady wsadzić wszystkich roślin.
Na pierwszym miejscu będzie front i to nim najpierw chciałam się zając w tym wątku.

Jestem zakochana od pierwszego wejrzenia w ogrodzie Danusi
I tak w przysłości widzę mój front domu, wiem że wymaga on dużo pracy, dlatego pozostała część ogrodu będzie troszkę inna - nie tak wymagająca - jak stożki i kulki o których marzę

Przepraszam że piszę tak na raty i nie doszłam jeszcze do jakichś konkretów - czyli projektowania samych rabat , ale co rusz moje dzieciaki mnie odciągają od komputera i nie dają spokojnie zebrać myśłi .

Cdn.





____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
abrakadabra 19:17, 21 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Admete - witam i ja.
Prześliczna okolica. Na pewno będę podglądać
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
admete 19:42, 21 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Witaj Abrakadabra w moich gliniastych progach!!!!

Zapraszam jak najczęściej bo już widzę że każda rada w sprawie ogrodu będzie jak na wagę złota

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 19:42, 21 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Mam pierwszy projekt mojego ogrodu z listą roślin stworzony przez pana od ogrodu.
Ale dużi w nim niezgodności.
Plan poszedł do zmiany, ale ja sama postanowiłam zacząć nanosić poprawki.
Czekam aż znajomy przygotuje mi rzuty działki na których będę mogła czytelnie pokazywać co bym chciała uzyskać. Póki co pokaże to co mam.

Zdjęcie pierwszego projektu



I pierwsze wprowadzone przeze mnie zmiany




Patrząc na sam front - chciałabym wjazd do garażu odzielić tak jak na jednej z realizacji Gardenarium

http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-w-stylu-angielskim

Nie da się tej dróżki przenieść dokładnie tak jak na zdjęciu, więc potrzebne są zmiany - i nie wiem czy to będzie dobrze wyglądało
U mnie teren po prawej stronie jest zdecydowanie wyżej, więc po prawej stronie powstanie uskok zakończony murkiem od którego będzie się zaczynać trawnik, z kolei po lewej stronie dróżki prowadzącej do drzwi wejściowych chciałabym pas z kulkami na pniu (np cisy) - w ten sposób powstałoby odzielenie podjazdu do garażu od dróżki do domu. Narysowałam to troszkę nieudolnie na kawałku projektu - póki co bez skali - chodzi mi o sam zamysł



Przy wejściu będą dwie donice. Jenda pod samymi drzwiami przy wejściu druga po prawej stronie pod oknem.



Ta pod oknem jest już wymurowana, ta przy drzwiach ma powstać jak będzie wylewany tarasik przed drzwiami.
Ostatnio zaczęłam się zastanawiać nad tą donicą - czy ona ma tam w ogóle rację bytu?
Jest to miejsce do którego nie dociera słońce.
Myślałam o różanecznikach, ale z czym je tam wkomponować?
Robić tą wielką donicę czy zrobić kompozycję z małych dostawianych doniczek?
Jeżeli podpowiecie mi co tam mogę zasadzić - będę murować donicę

Pan który wykonał projekt zaproponował mi taki zestaw do donicy pod oknem
Berberysy Aurea - 4 szt
Choina kanadyjska Jeddeloh - 1 szt
Świerk Glanca globosa - 1szt

I tak beberysy chyba mogłyby zostać,
choina nezbyt mi sie podoba -i nie pasuje mi tu zupełnie,
świerk jak dla mnie za duży jak do donicy przed oknem kuchennym

I jestem w kropce - bo nie wiem co w zupełnym cieniu da radę rosnąć i ładnie wyglądać.



____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
bociek 19:43, 21 kwi 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Od razu mowie, ze ognika nie polecam. Sliczny jest, ale u mnie chyba sie pozegnamy. Co roku wymarza i potem owszem odbija, ale pokroj traci. No i pielenie przy nim - masakra. Mozna sie niezle poranic
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
admete 20:27, 21 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Bociek szkoda musze go w takim razie przemyśleć
wybrałam go głównie o te kolorowe kulki - mój starszy synek to zbieracz wszelkiego rodzaju dóbr naturalnych - i ma zawsze na jesieni dużo frajdy ze zbierania tego typu owoców.
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
abrakadabra 20:44, 21 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Ja z kolei odradzam sumaka octowca - mam kilka i jest z nimi wielki problem - kupa odrostów.
Ja będę teraz większość likwidować bo mnie juz denerwują, a poza tym przy dziecku alergiku nie są najlepszym pomysłem.
Jednak jeśli sumak bardzo Ci się podoba i nie chcesz rezygnować to czytałam, że niektórzy sadzą je w betonowych kołach od studni - wtedy nie ma odrostów).

Bociek, a wiesz może kiedy ognik odbija? Mój przemarzł więc obcięłam go jakiś czas temu kilka cm nad ziemią i jak na razie wcale nie rusza...
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
bociek 20:59, 21 kwi 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Magda,

U mnie jeszcze nie widac, zeby ruszyly, zazwyczaj zaczynaly pod koniec kwietnia dostawac mlodych listkow. Ale w tym roku wszystko opoznione

Ja mam kilkanascie ognikow. Jedyny czerwony - wymarzl calkowicie w zeszlym roku, reszta to pomaranczowe i zolte. Przemarzaly mi nawet w lagodne zimy. A w tym roku to w ogole masakra, przycielam prawie przy ziemi, bo wszystko bylo suche i przemarzniete. Nie powiem jak to wyglada. Po takim przycieciu beda szly glownie na boki a mniej w gore, co mi niestety nie bardzo pasuje, bo sa w pasie przy podjezdzie.
Pod nimi lubi roznac wszelkie zielsko a wypielic sie nie da, bo maja takie potworne kolce - berberysy i roze to pikus przy ognikach. Ale owoce ma sliczne - to prawda

____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
abrakadabra 21:17, 21 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Wiem, że te kolce to masakra jakaś. Ja swoje chcę przesadzić i właśnie chyba im takie miejsce wybiorę by pielić nie trzeba było zbytnio Ale na razie to poczekam żeby zobaczyć czy przeżyły w ogóle.


Admete - ja laikiem jestem kompletnym, ale jak tak patrzę na ten plan to jest o wiele za dużo trawnika w stosunku do rabat.
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies