Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Malus - jabłoń ozdobna

Pokaż wątki Pokaż posty

Malus - jabłoń ozdobna

antracyt 18:52, 20 lis 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
Dziękuję, poszukam. Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące jabłoni ozdobnych. W wielu miejscach piszą, że dobrze je sądzić jako solitery, szpalery... Generalnie z tego co zrozumiałam najlepiej się prezentują kiedy są główną atrakcją, a ja bym chciała jabłoń w rabatę kwiatową ( bylinowo-różaną) wstawić jako akcent pionowy, kolorowy wiosną kiedy byliny dopiero się rozbudzają i jesienią, a latem zielony, Ale obawiam się czy to nie za dużo dobrego i czy docelowa szerokość jabłoni nie stanie się problemem.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gardenarium 21:07, 16 gru 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja mam dwie jabłonie na szerokiej rabacie bylinowej w Naszej Anglii. I jest super, nie jest za dużo tego dobrego, bo są tam róże, jak również trawy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
antracyt 16:12, 17 gru 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
Dziękuję za odpowiedź. Muszę ponownie przejrzeć zdjęcia z Pani pięknego ogrodu, tym razem w poszukiwaniu jabłonek Moja rabata w przyszłym roku będzie miała 2m głębokości(szerokości?) - więc raczej nie będzie szeroka i ma 12m długości(docelowo będzie 20m, ale to pewnie w ciągu 2 lat się powiększy). Już prawie porzuciłam myśl o wsadzeniu na niej jabłonek, a tu proszę, znowu będę się zastanawiać
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Pszczelarnia 10:46, 18 gru 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
antracyt napisał(a)
Dziękuję za odpowiedź. Muszę ponownie przejrzeć zdjęcia z Pani pięknego ogrodu, tym razem w poszukiwaniu jabłonek Moja rabata w przyszłym roku będzie miała 2m głębokości(szerokości?) - więc raczej nie będzie szeroka i ma 12m długości(docelowo będzie 20m, ale to pewnie w ciągu 2 lat się powiększy). Już prawie porzuciłam myśl o wsadzeniu na niej jabłonek, a tu proszę, znowu będę się zastanawiać

2 metry szerokości dla bylin nie licząc żywopłotu (?) i 20 m długości?

Nie da się dołożyć jeszcze 50 - 70 cm na szerokości?


Jabłonki w rabacie bylinowej będą elementem spinającym trwałym dla tej zmienności poniżej. Mnie się pomysł podoba.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
antracyt 11:04, 18 gru 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
Rabatę założyłam na 2m szerokości bez żywopłotu (tuje mają swój dodatkowy metr szerokości). Nad dodatkowymi 50cm pomyślę
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 13:50, 25 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Mam dwie jabłonki - Olę i Royalty - w rabacie bylinowo - trawiastej. Posadzone jesienią 2018, więc jeszcze nieduże, ale spodziewam się, że już tej wiosny pokażą swoje piękno.

kwiecień 2019


maj 2019


Rabata wyspowa, 3,0 x 3,5m. Jabłonki posadzone po przekątnej.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Bog 15:04, 29 kwi 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549

Moja pamięć się zestarzała i zawodzi.

Danusiu u Ciebie jabłoń zwisła jest przepiękna gdyby jeszcze miała liście czerwone kupiła bym natychmiast.Szukam czegoś czerwonego w miejsce perukowca myślałam o Prunus cistena lecz jest trudno dostępna.
Gardenarium 12:10, 11 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
elzbietaszermanowicz napisał(a)
proszę o poradę co to za szkodniki -który wygryza dziury w liściach jablonki ozdobnej i czym go zwalczać


To mogły być jakieś gąsienice, wyżarły dziury i już ich nie ma.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
elzbietaszer... 12:10, 11 maj 2020

Dołączył: 28 sie 2019
Posty: 124

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z dziury w lisciach jabłonki ozdobnej przeniesiony

tak eo wygląda

____________________
Ela Pomoc emerytce przy metamorfozie
ZbigniewG 13:50, 03 cze 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8896
Czy ktoś miał styczność z tą ślicznotką ?


____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies