Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rośliny do cienia, cieniste rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Rośliny do cienia, cieniste rabaty

Gardenarium 22:38, 26 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ewka42 napisał(a)
mam jeszcze jedno pytanie odnosnie cienia - obejrzałam realizacje Gardenarium (wspaniałe) i tam widać gęstą trawę, zapewne z rolki, równomiernie zakrywającą przestrzeń pod drzewami (to chyba las) i przylegającą aż do pni drzew. Jak to wygląda po jakimś czasie? Czy jest możliwe utrzymanie tej trawy pod drzewami przez dłuzszy czas?


Jest możliwe, ale sporo z tym pracy. System nawadniający dobrze zaprojektowany, nawożenie co 3 tygodnie, koszenie co 4 dni, grabienie igieł i liści a na wiosnę dobra regeneracja trawnika i dosiewki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ewka42 11:32, 27 paź 2011

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
koszenie co 4 dni......grabić bardzo lubię, ale koszenie miedzy drzewami wymaga czasu, więc w moim przypadku - jestem realistką, nie mam szans.
____________________
Ogródek wśród borówek
Sebek 16:23, 27 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No co cztery dni nie musisz - ale raz na tydzień to mus.

Do trawa po nawożeniu rośnie jak na drożdżach - koszenie dwa razy w tygodniu jest akurat, bo po tygodniu już trudno i trzeba często opróżniać kosz
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 21:24, 27 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ewka42 napisał(a)
koszenie co 4 dni......grabić bardzo lubię, ale koszenie miedzy drzewami wymaga czasu, więc w moim przypadku - jestem realistką, nie mam szans.


Dletego trzeba kosić częściej, wtedy szybciutko to leci jak nie wiem Bo trawa krótka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:25, 27 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przy drzewach się podkasza albo nozycami akumulatorowymi, albo ręcznymi, odrzuca trawę dalej i kosiarka zbiera i przy drzewach nie trzeba już tak wywijać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:32, 24 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Otrzymałam takie pytanie

Witam serdecznie, ogrodowisko czytam od dłuzszego czasu ale jak to z
młodymi mammami bywa mało czasu jest na siedzenie przed kompem kiedy
dzieci w domu, no chyba ze spią. Ja potrzebuje wskazówki, a własciwie
listy roslin jakie moglabym posadzic na długosci 50 metrów cienia
który tworzy ogromna stodoła, jest to tez i ziemia bardzo wilgotna bo
od stodoły nie ma orynnowania i deszczowa woda spływac wciaz bedzie
pod rosliny. Zasadzenia musze poprowadzic tak by były w odstepie od
tejse stodoły by sasiad zawsze miał wejscie do scian i ewentualny
remont. Nie mogą one tez byc inwazyjne by nie pokrywały mu stodoły a
mi efektownie i wysoko ją zasłaniały. Widze tam trawy, byliny, krzewy.
Ale jakie? Prosze o pomoc.
Dodam ze klimat nie dotyczy polskiego bom w Anglii ulokowana a
zaczełam sie interesowac roslinami od roku ale rok to nakby nic.
Pozdrawiam

Eni
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 02:43, 25 sty 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
myślę,że dobry będzie bluszcz Goldheart lub Sulphur Heart, niższe partie to może paprocie, tylko ,żeby nie było zastoin wody
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Sebek 20:11, 26 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Skoro to Anglia to nie dość, że dużo deszczu ogólnie dużo to jeszcze ta z dachu - według mnie trzeba posadzić jakieś rośliny prawie nadwodne lub wilgoć lubiące - np. hosty.
Myślę, że pasychandra, barwinek też będą dobre
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Basia32 22:49, 18 paź 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 57
Danusiu, a czy od takich roślin okrywowych bukszpan nie "łysieje" od spodu? Spotkałam się z takimi przypadkami, że jak rosły dwie rośliny obok siebie i w jednej z nich zrobiła się dziura w miejscu gdzie przylegała ta druga roślinka.


mikaa997 19:02, 21 lip 2013

Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 15


A czy waszym zdaniem Clematis Jackmanii nadaje się do cienia?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies