Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rośliny do cienia, cieniste rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Rośliny do cienia, cieniste rabaty

katiaxx 19:44, 16 kwi 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Gardenarium napisał(a)
Bardzo lubię bukszpan na żółtym tle. W tym ogrodzie zrobiłam je z tojeści rozesłanej "Aurea". Można ją samemu sadzonkować i wtedy nie trzeba kupować tak dużej ilości roślin. Trzeba zakupić kilkanaście, posadzić w dużych odległościach, a potem dosadzać z własnych uszczkniętych kawałków pędów. Świetnie to wygląda tylko w przypadku obsadzenia całej powierzchni.





Danusiu, co to za drzewko na pniu ? szukam czegoś na pniu i to drzewko byłoby super.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Piorunek 12:56, 21 kwi 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
Mam tylko jedno pytanie. Jaką roślinę można posadzić na rabacie w cieniu, aby górowała nad funkiami i ciekawie wyglądała? Proszę o maksimum propozycji. Może jakaś trzmielina na pniu?
____________________
katiaxx 09:57, 22 kwi 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Kamil - szukałam podobnie jak Ty, ostatecznie zdecydowałam się laurowiśnię, myślę ze to drzewko wyżej to właśnie laurowiśnia na pniu, jest zimozielona, ja zdecydowałam się na laurowiśnię + żurawka citronella + na pniu właśnie trzmielina.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
marta_d 11:58, 24 cze 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Trawa/rabata - poziom trawnika

nie wiem czy w odpowiednim wątku piszę, ale chciałabym się dowiedzieć, czy są gatunki trawy, które dobrze znoszą półcień? chodzi mi o małe kępki trawki, którą chcę wsadzić przy tujowym żywopłocie
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Gardenarium 12:01, 24 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Raczej nie trawy a turzyce (Carex) są niskimi kępkami.

Trawa do półcienia to np. Hakonechloa macra, ale jest dość wysoka.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marta_d 12:02, 24 cze 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
dziękuję szefowo za odpowiedź i za przeniesienie pozdrawiam z odległej Zielonej Góry
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Gardenarium 19:48, 25 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
asica napisał(a)
Mam do zagospodarowania północną część ogrodu. Miejsce powstało po wycięciu dwóch niemal dwudziestoletnich roślin iglastych. Szukam inspiracji do zagospodarowania tej zacienionej budynkiem części ogrodu. Przeglądając wątki najczęściej spotykam słoneczne miejsca.
Proponuję wklejać w wątku zdjęcia z tą trudniejszą w/g mnie do zagospodarowania częścią ogrodu.
Moje miejsce na dzień dzisiejszy wygląda tak.Budynek niemal nie wpuszcza tu promieni słonecznych. I mam nadzieję, że uda mi się zmienić to miejsce w radosną przestrzeń.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asica 19:49, 25 wrz 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Północna strona Waszych ogrodów.

Tak przypominam sobie, że kiedyś tu byłam. Ale prócz kilku zdjęć Danusi niewiele w nim inspiracji. Chciałabym widzieć całe rabaty w różnych ogrodach. Bo ja mam słabą wyobraźnie. Muszę zobaczyć, żeby wiedzieć.
Niestety wiem, że większość zagląda tylko do wątków w "naszych ogrodach" .
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
A_gawa 19:49, 25 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Północna strona Waszych ogrodów.

Też mam tą trudną stronę, potrzebuję wsadzić tam jakieś drzewa o kulistej koronie. Waśko i ciemnawo. Ech. Pozdrowienia Asiu!
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Fabiola 19:50, 25 wrz 2014


Dołączył: 16 lip 2014
Posty: 73

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Północna strona Waszych ogrodów.

Żurawki dają sobie świetnie radę na takim stanowisku, tutaj rabata prawię cała żurawkowa, tegoroczna.
Słońce tylko z samego rana.

____________________
Pozdrawiam Fabiola.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies