Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Iglaki - ulubione gatunki

Pokaż wątki Pokaż posty

Iglaki - ulubione gatunki

Syla 14:51, 29 sty 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
gardenarium napisał(a)
Nie, Sylwio można powtórzyć cięcie latem, najpóźniej do połowy sierpnia, aby młode przyrosty zdążyły zdrewnieć przed zimą.


Przepraszam za natarczywość ale chcę dobrze zrozumieć, iglaki tniemy wczesną wiosną i zabieg powtarzamy najpóźniej do połowy sierpnia ? Dotyczy to świerków, thuji, jałowców ? Jeśli chodzi o sosny to wyłamujemy pręciki dla zagęszczenia ?
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 21:31, 29 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sosny myślę, że tylko wiosną. Cięcie dwukrotne dotyczy iglaków mocno formowanych.
Ale równie dobrze można to robić tylko raz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MiroslawBorek 23:04, 31 sty 2011


Dołączył: 01 gru 2010
Posty: 98
Pięknieeeeeeeee.
____________________
Mirbo
ArturPoniato... 22:11, 05 lut 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 49
SylwiaStanaszek napisał(a)

Nie, Sylwio można powtórzyć cięcie latem, najpóźniej do połowy sierpnia, aby młode przyrosty zdążyły zdrewnieć przed zimą.


Przepraszam za natarczywość ale chcę dobrze zrozumieć, iglaki tniemy wczesną wiosną i zabieg powtarzamy najpóźniej do połowy sierpnia ? Dotyczy to świerków, thuji, jałowców ? Jeśli chodzi o sosny to wyłamujemy pręciki dla zagęszczenia ?


Jeśli sosny będą miały ubogą glebę, dość sucho i pełne słońce, powinny słabo przyrastać. Wtedy przez wiele lat pozostaną stosunkowo małe. Ciąć można w maju gdy kończy się wzrost pędu.
____________________
Gardenarium 23:22, 05 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Częste cięcie dotyczy iglaków, które chcemy wyprowadzić tak jak topiary.
W innych praypadkach nie musimy w ogóle ciąć, chyba że chcemy ograniczyć wzrost.
Inaczej tniemy sosny, skracamy lub wyłamujemy pędy w momencie "ołówka"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Jagna 16:15, 09 lut 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
mi bardzo podoba sie Araukaria chilijska – Araucaria araucana w Niemczech widywałam ją bardzo czesto. U nas jeszcze nigdy. chyba klimat niesprzyjający

____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Gardenarium 18:36, 09 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mój klient miał w donicy, którą dołował w gruncie, a na zimę zabierał. Też widziałam w Niemczech, albo Holandii tylko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martek 18:55, 09 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Ja kocham się w kosodrzewinach ,nazw nie podam ,sama mam jedną ,uratowaną przed wyrzuceniem przez t...ą i jest na skarpie za działką ,ma się nieźle.Natomiast uwielbiam srebrne świerki i inne wolniej rosnące.Formowane iglaki są przepiękne ,ale nie ma na razie miejsca na tak szlachetne rośliny skoro wszystko wyrzucały z powodu wieku.Bo niektóre rośliny tracą na urodzie z biegiem czasu i deformują się .Formowanie ratuje je przed takim losem ,ale t-ie nie bawili się we fryzjerów
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 18:56, 09 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Trzymając w donicy spowalniamy wzrost,jest to jakieś wyjście ,tylko jak tu dołować ciągle choineczkę np.półtora metrową,potem dwu...?
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 19:06, 09 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Mają wilki niestety czy jak to się mówi na to ,a ta z prawej to coś ją zaatakowało ...
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies