Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Iglaki - ulubione gatunki

Pokaż wątki Pokaż posty

Iglaki - ulubione gatunki

Gardenarium 10:21, 19 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z iglaków najchętniej sadzę :

Kosodrzewiny (Pinus mugo) - różne odmiany, lubię też żółte



Cyprysik groszkowy "Filifera Aurea Nana" (Chamaecyparis pisifera "Filifera Aurea Nana") bo ma śliczny kolor i "włosy"



Tuję wschodnią "Aurea Nana" ( Platycladus orientalis "Aurea Nana") za pokrój i kolor



Choinę kanadyjską "Jeddeloh" za jasnozielony kolor i koronkowy wygląd



Cisy ogólnie, a w szczególności kule na pniu (Taxus) - są takie szlachetne i dobrze trzymają formę



Ulubionymi drzewami świerki serbskie (Picea omorika) i choina kanadyjska (Tsuga canadensis)

A jakie są Wasze preferencje jeśli chodzi o iglaki?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 21:36, 19 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Czy moge poprosic o zdjęcie świerka białego i srebrnego bo muszę się odnależć w jednym który mam
____________________
U Matki
Joku 19:14, 23 sty 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Długo się zastanawiałam jakie iglaki lubię. Mogłabym wyróżnić kilka:
cyprysik nutkajski - ze względu na malowniczy pokrój;
jodłę kalifornijską - piękne srebrne długie igły;
świerk serbski - pokrój + srebrny delikatny połysk;
płożące jałowce - piękne dywany zastępujące trawnik
Jednym z moich pierwszych marzeń w czasie gdy powstawał mój ogród było posiadanie jodły koreańskiej. Marzenie się spełniło - dziś jest to spore drzewo, posadzone niefortunnie w miejscu, gdzie nie może swobodnie się rozrastać. Pewnie za jakiś czas będę musiała je wyciąć. Tak przy okazji dygresja: po kilkunastu latach ze zdziwieniem stwierdziłam że z moich tak małych na początku krzaczków wyrosły duże drzewa. A przez to ogród stracił swoją formę (na szczęście nie posadziłam tych trzech olbrzymów wymienionych na początku). Niby o tych rozmiarach czytałam, ale było to jakoś mało realne. To na temat mojego ogródka i błędów jakie zrobiłam.
Iglaki mają dla mnie jedną dużą zaletę: przy naszych długich jesieniach i zimach ożywiają nasze otoczenie. Pięknie wyglądają kompozycje z iglaków o róznych kształtach i różnym zabarwieniu igieł.

A to kompozycja z iglaków w moim ogródku, która podoba mi się najbardziej : jałowiec Blue Star, cyprysik groszkowy odm. Squarrosa, jałowiec Tamariscifolia, tuja (chyba odmiana Columna), cis odm. Elegantissima. W tle za garażem olbrzymia tuja, która już rosła w ogrodzie. I żółty berberys do kompletu.

____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Gardenarium 19:22, 23 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wszystkie chyba strzyżone? Ładnie wyglądają.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joku 19:40, 23 sty 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Tak, strzyżone.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Matka 21:08, 23 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Jolu, śliczna rabatka!
____________________
U Matki
monteverde 23:30, 23 sty 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
nie mogę wstawiać zdjęć,wywala mi ,że jakiś magazyn jest pełny ,wstawiłam na ogóle iglaka jakiego lubię)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
zbigniew_gazda 09:39, 24 sty 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11154
Jolu szacun. Pięknie. Widzę że już dawno poszłaś z duchem czasu.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Joku 12:33, 24 sty 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Chyba zaczęłam krótko przed wojną, albo zaraz po... Żartuję, taka stara na szczęście jeszcze nie jestem. Tuję nabyłam z całym dobrodziejstwem inwentarza kupując mieszkanie 16 lat temu. Wtedy panowała moda na iglaki, i takie też były moje marzenia. Dzisiaj te spełnione marzenia przysparzają mi coraz więcej pracy - trzeba ciąć żeby nie zarosły mnie dokumentnie. Wzrostem znacznie mnie przerosły, a ja powoli robię się coraz mniejsza. No, ale od czego jest drabina i sekator na długiej tyczce?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
shrekol 16:51, 24 sty 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Joku napisał(a)




Bardzo ciekawa i kolorowa rabata, tworząca niesamowity zakątek
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies