Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Iglaki - ulubione gatunki

Pokaż wątki Pokaż posty

Iglaki - ulubione gatunki

mysza 07:44, 01 paź 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
''Gęsto'' to chyba moje drugie imię . No i klops , wczoraj ścigaliśmy się z nocą i posadziliśmy je co 50 cm .Mężuś jeszcze w łóżku , tak się chłopina napracował wczoraj i jak z rana mu powiem że za gęsto , to mnie chyba przegoni .
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
Syla 09:19, 01 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
mysza napisał(a)
''Gęsto'' to chyba moje drugie imię . No i klops , wczoraj ścigaliśmy się z nocą i posadziliśmy je co 50 cm .Mężuś jeszcze w łóżku , tak się chłopina napracował wczoraj i jak z rana mu powiem że za gęsto , to mnie chyba przegoni .


No to będzie gęściej ..... jest ok .... już się nie przejmuj i daj chłopinie dychnąć
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
jambosana 22:45, 01 paź 2011


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Cytat z katalogu Związku Szkółkarzy Polskich, polecany tu i przez szefową "Choina kanadyjska - Duże drzewo o szerokostożkowatym pokroju, w młodości wolnorosnące, osiągające w wieku 30 lat do 10 m wys. Igły krótkie ciemnozielone, pędy cienkie, lekko przewisające. Wymagania glebowe przeciętne, preferuje gleby wilgotne. Polecana do nasadzeń pojedynczych, nad zbiorniki wodne oraz na cięte żywopłoty - gęstość sadzenia 2 szt./mb..", czyli dokładnie co 50 cm. Przypomnę, że 1 m, to 100 cm. Napisałam także, że widziałam w szkółce pani Magadaleny Tomżyńskiej ( projektantki ogrodów i szkółkarza, pomysłodawcy w/w katalogu, współautorki wystawy Zieleń to Życie) żywopłot formowany z choiny co 50 cm. Proszę więc, Sebku i Sylo o podanie źródła, że żywopłot formowany z choiny to 1 sztuka na 1m. 2 sztuki, czy 1 sztuka, to duża różnica, zwłaszcza dla naszych portfeli. Wiem Sylo, że masz takie żywopłot, sadzony w tym roku, bo od niego zaczęła się moja fascynacja choinami...
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
Sebek 10:31, 02 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No u Sylwii jest właśnie co metr - i jak widać już był gęsty - dlatego moje przekonanie, że trzeba sadzić co metr. No ale to były wielkie okazy
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Basia 07:54, 09 lis 2011

Dołączył: 02 lis 2011
Posty: 5
Witam,

Czy mógłby mi ktoś poradzić jakie thuje nadają sie na zywopłoty( chciałabym cos innego niz brabant i szmaragd)najchętniej w zywozielonym kolorze i żeby nie brązowiały w zimieCzy są takie które rosna do 3-4 m?
Sebek 12:11, 10 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Basia napisał(a)
Witam,

Czy mógłby mi ktoś poradzić jakie thuje nadają sie na zywopłoty( chciałabym cos innego niz brabant i szmaragd)najchętniej w zywozielonym kolorze i żeby nie brązowiały w zimieCzy są takie które rosna do 3-4 m?


Chyba nie ma tak "niskich" żywotników Ale wystarczy ściąć takiemu wierzchołek i po problemie

Zielony kolor ma np. aureospicata, żółto - złoty np. Sunkist, są też niebieskie, ale odmian nie znam

A może wybierzesz coś innego na żywopłot?
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/146-magia-kolorowych-iglakow
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Basia 08:41, 11 lis 2011

Dołączył: 02 lis 2011
Posty: 5
Dzieki Sebku za podesłanie artykułu. No własnie u nas na ulicy ktos ma z takich zielonych żywotników zrobiony żywopłot nie rosnie zbyt szybko, ma piękny intensywny zielony kolor i zachorowałam na takia jak jeżdze po centrach ogrodniczych w Tarnowie to znalezienie jakiejs innej thui niz brabant i szmaragd graniczy z cudem, a z aureospicata, atrovirens nie spotkałam sie nigdzie. Poczekam do wiosny moze cos takiego uda sie upolowac , moze gdzies w okolicach Tarnowa
Sebek 10:57, 11 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Basia napisał(a)
Dzieki Sebku za podesłanie artykułu. No własnie u nas na ulicy ktos ma z takich zielonych żywotników zrobiony żywopłot nie rosnie zbyt szybko, ma piękny intensywny zielony kolor i zachorowałam na takia jak jeżdze po centrach ogrodniczych w Tarnowie to znalezienie jakiejs innej thui niz brabant i szmaragd graniczy z cudem, a z aureospicata, atrovirens nie spotkałam sie nigdzie. Poczekam do wiosny moze cos takiego uda sie upolowac , moze gdzies w okolicach Tarnowa


Zapytaj o dobrą szkółkę Richiego - on jest z Tarnowa - i popatrz jakie ma różne iglaki w ogrodzie
http://www.ogrodowisko.pl/watek/377-ogrod-w-tarnowie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 16:17, 11 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Basiu, polecam odmianę "Aureospicata" "Spiralis", "Kórnik".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basia 19:05, 12 lis 2011

Dołączył: 02 lis 2011
Posty: 5
Dziekuję bardzo za odpowiedź , zawęzi mi to zakres poszukiwań w centrach ogrodniczych
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies