Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabata pod oknami

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabata pod oknami

kasiula79 22:26, 05 maj 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Patrycjo - trawnik pewnie katastrofa , ponieważ tak naprawdę to on nie był siany (przynajmniej prrzeze mnie ) W jesieni będę zaorywać działkę i siać trawę (wiosną). Oprysk raczej nie wchodzi w grę - mam małe dzieci.
Rozebranie kawałka podjazdu - też niemożliwe, ale dziękuję za opinię.
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Patrycja 16:11, 06 maj 2012

Dołączył: 05 maj 2012
Posty: 15
Kasiu masz niewielką wiedzę na temat chwastów. ORKA NIC NIE DA. Mniszek ma korzeń palowy. Orka spowoduje jego przemieszczenie i tyle nie zniknie a gdy przetnie go pług to będziesz miała na wiosnę dwa nowe osobniki . Jeśli już chcesz orać to musisz najpierw 30 dni przed zabiegiem użyć środka chemicznego który zniszczy wszystko (np. roundup, rofosat, gylfos). To pomoże . A i pisesz że niektórym się wydawało że siali trawnik (ale się uśmiałam) to tak jak u mnie miedzy wierszami wyczuwam tu robote Twojego ślubnego Mojemu też się wydaje że coś robi – dobrze że jelonki chociaż przynosi jakąś pensyję bo dosłownie do odstrzału
kasiula79 16:52, 06 maj 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Patrycja napisał(a)
Kasiu masz niewielką wiedzę na temat chwastów. ORKA NIC NIE DA. Mniszek ma korzeń palowy. Orka spowoduje jego przemieszczenie i tyle nie zniknie a gdy przetnie go pług to będziesz miała na wiosnę dwa nowe osobniki . Jeśli już chcesz orać to musisz najpierw 30 dni przed zabiegiem użyć środka chemicznego który zniszczy wszystko (np. roundup, rofosat, gylfos). To pomoże . A i pisesz że niektórym się wydawało że siali trawnik (ale się uśmiałam) to tak jak u mnie miedzy wierszami wyczuwam tu robote Twojego ślubnego Mojemu też się wydaje że coś robi – dobrze że jelonki chociaż przynosi jakąś pensyję bo dosłownie do odstrzału


No to Patrycjo dałaś mi teraz do myślenia. Muszę więcej poczytać na ten temat. A czy roundup zadziała jesienią (chodzi mo o to że niższa temperatura jest wtedy)?
Co do mniszka to nie wiem czy kiedykolwiek uda sie go zlikwidować, ponieważ wokół mojego domu sama łąka z mniszkiem w roli głównej...
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
zaga 17:46, 06 maj 2012


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
Domek bardzo klimatyczny, otoczenie też. Będziesz mieć ładny ogród.
____________________
Agata - Ogród Zagi
Borbetka 13:11, 07 maj 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Oj, jeśli masz łąkę to możemy sobie podać ręce. Nienawidzę tego z jednej strony, a z drugiej to cudowne nie mieć z każdej strony sąsiada, co nie wiadomo jak tryb życia prowadzi. Patrycja dobrze napisała odnośnie orania. Musiałabyś zaorać bardzo głęboko, żeby mniszka wyciągnąć. On może mieć naprawdę długi korzeń. Mój tata zrobił mi specjalne narzędzie do wyrywania mniszka. Wygląda jak spiczasty pal. Wbijam go w ziemię, okręcam i mniszek wychodzi. Ale myślę, że chyba gorszy jest perz. Cale pole musisz widłami potraktować, bo od Roundapu, mimo dwukrotnego pryskania, korzenie jeszcze "żyły". Urokliwy masz domek, gratuluję i zgadzam się z powyższym, że będziesz miała piękny ogród.

borówcowy-raj
____________________
borówcowy wizytowka
ewalm 14:11, 10 maj 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Kasiu, tak, myślę, że 'Elegantissima" by pasowały. Tak, żeby otoczyć ten narożnik?
____________________
Ogródek na trzy lata
weronika77 17:51, 12 maj 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Posłuchałabym Danusi...
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
kasiula79 22:03, 12 maj 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
pierwsze nasadzenia tytułowej rabatki...





jutro pokażę jaki ostatecznie "storzyłam"projekcik
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Linka 23:08, 12 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Ja juz czekam
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
kasiula79 14:48, 13 maj 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
To jest mój projekcik na rabatkę. Ciekawa jestem Waszych opinii, bo nie wiem czy "wprowadzać go w życie"



Dodam tylko, że jest to strona frontowa domu.
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies