Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabata pod oknami

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabata pod oknami

kasiula79 16:23, 03 maj 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
i jeszcze strona zachodnia tej samej rabaty (dość mocno nasłoneczniona) - tutaj już kompletnie nie mam pomysłów, oprócz tego że bardzo podoba mi się miłorząb Mariken, ale co do niego jeszcze dołożyć (może jakieś trawy?)

____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Linka 16:49, 03 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
A nie chciałabyś na tej rabacie Rh? Ja tak kombinuję je w tym załamaniu pod ścianą i podsadzone żurawką żółtą?
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 16:54, 03 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
kasiula79 napisał(a)
i jeszcze strona zachodnia tej samej rabaty (dość mocno nasłoneczniona) - tutaj już kompletnie nie mam pomysłów, oprócz tego że bardzo podoba mi się miłorząb Mariken, ale co do niego jeszcze dołożyć (może jakieś trawy?)



Tutaj też widze coś wysokiego na tej pustej ścianie, musisz zacząć własnie od tego drzewka robić projekt.
A tez sobie przez chwilę pomyslałam o niskim żywoplociku po zewnetrznej.....a wewnątrz Ilex crenata 'Golden Gem' ? może trawki?
Mozna też trzmieliny na pieńkach tak 3 sztuki. Pasychandra tez by miała tam dobre warunki. To takie Ogrodowiskowe typy
Ale mnie twórczość poniosła Wiesz, najlepiej to komuś doradzać, sama rysuję i rysuję kolejną rabatę a właściwie plac utwardzony pod stół i ławki, nijak mi idzie.
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
moni 17:16, 03 maj 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
Jak nie śródziemnomorska to może taka;
http://vertex.home.pl/archkrajj15/projekty-glowna/56-projekty-ogrodow/1252-jak-zagospodarowa-rabat-przy-poudniowej-cianie-garau
są aż 2 propozycje tu jest akurat koncepcja do ściany garażu ale może być i pod oknem Ps; to tylko przykład możesz użyć innych roślin do tego
____________________
Mona
Linka 17:24, 03 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Ale Kasia nie ma rabaty od południa i nie wiem czy te rośliny dadza tam radę
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
moni 17:26, 03 maj 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
Linka jak mówię chodziło mi o sposób nasadzeń w tym projekcie a rośliny to już wybór Kasi
____________________
Mona
agata_chrosc... 17:44, 03 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Kasiu, ja się oczywiście nie znam, ale czy na prawdę wszędzie musisz mieć bukszpany i kule, kule i bukszpany? Trochę to będzie monotonne. Są jeszcze hortensje, róże, lawenda etc. Może idź trochę w tym kierunku, bo za chwilę Twój ogród będzie wyglądał jak szkółka bukszpanowa. Ja bym odradzała.
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 17:47, 03 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Aha - jeszcze taka uwaga czysto formalna - rh z żurawką to trudna para, bo jak wiadomo rh potrzebują bardzo kwaśnej ziemi, a żurawka nie. Można oczywiście robić podziały, ale żeby to miało sens to zurawka musiałaby być dość blisko rh, a tam z kolei będą już korzenie rododendronów i musi być kwaśno. Dlatego z rh sadzi się rośliny także kwasolubne - pierisy, paprocie niektóre, hosty etc
____________________
ogród w Holandi
Linka 18:31, 03 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
No pewno masz rację ale ja wzorowałam sie na wypowiedzi Danusi
http://www.ogrodowisko.pl/watek/114-u-justyny?page=7
u siebie też tak mam posadzone i dają radę obie rośliny, więc pisałam na podstawie własnych obserwacji także.
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Gardenarium 20:14, 03 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Tu gdzie znak zapytania może 3 hortensje? albo dereń biały Elegantissima.
Przed stożkiem lekko po prawej jeszcze jedna kula, asymetrycznie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies