Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 10:45, 29 maj 2012


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Łucjo, ostatnio gdzieś widziałam pięknego niedużego derenia - kwitnącego. Był uformowany w ładną kulkę. Niestety brakuje mi ostatnio kasy więc z żalem musiałam zrezygnować. No i już nie potrafię sobie przypomnieć gdzie go widziałam . Twoja informacja odnośnie formy szczepionej bardzo cenna. Czy twój urósł przez tych kilka lat?
Pamiętasz sadzonkę rosa glauca, którą wysłałaś mi w zeszłym roku? Nie miałam dla niej miejsca w starym ogrodzie, rosła sobie w donicy. Teraz "jest jak znalazł", miejsce się na pewno znajdzie. No i wypatrzyłam siewki agastache.

Pozdrawiam Agnieszko! Zapraszam.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
badara 10:53, 29 maj 2012


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
shrekol 11:37, 29 maj 2012


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Jolu Domek genialnie wtopił sie w otoczenie, i przechowalnia nieźle kwitnie masz Ty rękę do kwiatów
O jakim dereniu rozmawiacie ? bo tez te rosliny bardzo lubie i zaciekawiło mnie
____________________
bogumila 12:35, 29 maj 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Bodziszki od Ciebie ładnie rosną,jeden będzie kwitł.Pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Joku 23:17, 29 maj 2012


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Przemku, rozmawiamy o dereniach Kousa. Masz może?
Masz na pewno dereń kanadyjski, wypatrzyłam na zdjęciach. Wygląda super. To nowy nabytek czy już trochę u ciebie rośnie?

Bogusiu, cieszę się. Na jesień będzie sporo siewek jeżeli zakwitnie. Rozsiewa się podobnie jak naparstnica.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
shrekol 10:11, 30 maj 2012


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Jolu nie mam go u siebie, za duzy jak do mojego ogródka Jak zauważyłaś mam kanadyjskiego i Cornus pumila i od wczoraj jeszcze Cornus sanguinea 'Compressa'. Kanadyjski rośnie od jesieni, zimę przetrwał rewelacyjnie dużo młodych pędów powypuszczał. Zobaczymy jak bedzie sobie radził dalej jak byliśmy w ogrodzie pokazowym koło Bożenki to tez była rabata nim obsadzona i to dosyć słoneczna a dereń wyglądał dobrze i ładnie kwitł
____________________
bogumila 17:41, 01 cze 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Poznajesz?
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Joku 22:17, 01 cze 2012


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Poznaję Bogusiu W rzeczywistości nie prezentuje się tak okazale. Moim zdaniem to bezobsługowa roślina.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
eliza3 14:52, 07 cze 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Witaj, obejrzałam stary wątek i oczywiście nowy. Poprzedni ogród piękny, więc nowy będzie równie piękny, jak nie piękniejszy, wszak doświadczenia Ci nie brakuje Zwróciłam uwagę na Twoją "rabatę doniczkową", co robisz, że tak ładnie rosną? Ja jakoś boję się trzymać rośliny w doniczkach i zaraz po zakupie sadzę, czasami bez przemyślenia, bo boję się, że je zmarnuję, a tu widzę, że nie trzeba się spieszyć...
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Elfik 15:50, 07 cze 2012


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Jolu, wpadłam sprawdzić, co sadzisz, a tu - domek wyrósł! Jaki dorodny i urodziwy! Pięknie by się prezentowały malwy na jego tle... Ale nie słuchaj podpowiadania, sama wiesz, jak rozlokujesz to wszystko, co masz w doniczkach. Myślałam, że może już coś przy płocie posadziłaś, bo szukam natchnienia dla siebie - po wykarczowaniu derenia i magnolii mam wakaty.............. Albo może zdradź, co posadzisz... Trzymam kciuki za całokształt i za Twoje zdrówko, bo jeszcze dużo masz pracy. Buziaki
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies