Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Rozplenica japońska - Pennisetum alopecuroides

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozplenica japońska - Pennisetum alopecuroides

Jawka 16:20, 22 maj 2016

Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 26
U mnie rozplenice odliczyły się co do sztuki i mają już dość ładne przyrosty. W tym roku niczym nie okrywałam, nawet nie zdążyłam związać w snopki.

Jeden miskant padł, a reszta bardzo leniwie zbiera się do życia...
malgol 07:52, 23 maj 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Jawka napisał(a)
U mnie rozplenice odliczyły się co do sztuki i mają już dość ładne przyrosty. W tym roku niczym nie okrywałam, nawet nie zdążyłam związać w snopki.

Jeden miskant padł, a reszta bardzo leniwie zbiera się do życia...


No to masz szczęście. Byłam w sobotę w szkółce, żeby odnowić straty i wielu klientów narzekało, że mnóstwo roślin stracili po zimie. Szkółkarze też
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 09:14, 03 cze 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
A czy ktoś z Was ma rozplenicę japońską Hameln odmianę yellow? W szkółce powiedzieli mi ,że oprócz tego że jest żółta nie ma innych różnić między nią a zieloną odmianą...ale czasem się zdarza ,że kolorowe odmiany gorzej zimuja itp. Ma ktoś doświadczenia?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Milo 15:13, 05 wrz 2016

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 41
Witam,
czy rozplenica japońska Hameln jest tylko jeden rodzaj ?
Bo widziałam już i białe i lekko różowawe a i jedna i druga to Hameln.
Chciałabym kupić lekko różowe do rozchodników, ale zastanawiam się jak to sprawdzić u sprzedawcy.
Pozdrawiam
Ania
mirela 07:50, 06 wrz 2016


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Moja Black Beauty
____________________
Walczę z ogrodem...
iwona1980 06:01, 07 wrz 2016


Dołączył: 07 sie 2016
Posty: 105
Mirela piękna ta Twoja rozplenica
____________________
Pozdrawiam Iwona
Charlotta 18:57, 01 paź 2016

Dołączył: 01 paź 2016
Posty: 1
Szanowni Państwo, zakupiłam rozplenicę Pennisetum Skyrocket i zorientowałam się, że mi na tarasie zimy nie przetrwa... Cóż, człowiek uczy się całe życie... Chciałabym poprosić o poradę, gdzie najlepiej je przechować do wiosny? Mam garaż niestety bez okna, ale oświetlony na stałe sztucznym światłem. Temperatura nie spada tam poniżej 5 stopni C.
Drugą opcją jest przechowanie rośliny w mieszkaniu, z temperaturą powyżej 20 stopni C.
Gdzie lepiej się przechowa? Jak ją zabezpieczyć na czas przechowywania i jak o nią dbać?
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie porady i informacje, bo choć jest u mnie dopiero od wczoraj, to już zakochałam się w tej roślinie...
Dołączam zdjęcie rośliny takiej jak moja.

HanaK 10:53, 03 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Cześć, mam w ogrodzie rozplenicę, ale nie wiem niestety jakiej odmiany, jest duża, kępy 4 letnie mają średnicę ok. 70-80 cm, źdźbła zielone (w tym roku są przycięte, bo były przesadzane, kwiatostany jak na zdjęciach. Czy jest szansa na identyfikację odmiany?

Robię porządek w ogrodzie i w zapiskach dot. odmian



____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
MirellaB 14:35, 04 sty 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Moje Rozplenice Hameln - lato 2016

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 14:43, 04 sty 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Jesień 2016







____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies