Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Rozplenica japońska - Pennisetum alopecuroides

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozplenica japońska - Pennisetum alopecuroides

Mazan 17:41, 09 lip 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Trudnepoczatki

Wyliczę niektóre: Amistar z Topsinem, Tebu, Zato, Proplant i inne o podobnym działaniu.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Trudnepoczatki 09:03, 10 lip 2018

Dołączył: 22 lut 2017
Posty: 57
Mazan bardzo serdecznie dziękuje. Jestem początkującą ogrodniczką i nie potrafię rozpoznać dolegliwości moich roślin. Twoja ogromna wiedza bardzo się przydaje. Jeśli mogę pozwolę sobie jeszcze nie raz skorzystać z Twojej pomocy. Serdecznie pozdrawiam.
pesteczka 19:28, 17 sie 2018

Dołączył: 15 lip 2018
Posty: 8
Witam serdecznie i bardzo proszę o pomoc.Wiem ,że pytanie dla wielu osób które sadzą trawy w swoich ogrodach od dawna może wydać się śmieszne albo co najmniej dziwne ale...... ja w trawach to nowicjuszka.Na wiosnę posadziłam kilka rozplenic coś ala ogonki królika, zakwitły pięknie i tu problem. Zaczynają przekwitać, nie chciałaby aby rozsiały się po całym ogrodzie. Czy należy je ścinać. Bardzo ale to bardzo proszę o odpowiedź
Kokesz 19:38, 17 sie 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6683
pesteczka napisał(a)
Witam serdecznie i bardzo proszę o pomoc.Wiem ,że pytanie dla wielu osób które sadzą trawy w swoich ogrodach od dawna może wydać się śmieszne albo co najmniej dziwne ale...... ja w trawach to nowicjuszka.Na wiosnę posadziłam kilka rozplenic coś ala ogonki królika, zakwitły pięknie i tu problem. Zaczynają przekwitać, nie chciałaby aby rozsiały się po całym ogrodzie. Czy należy je ścinać. Bardzo ale to bardzo proszę o odpowiedź

Trawy z reguły ścina się na wiosnę bo od jesieni przez zimę ładnie wyglądają i zdobią ogród, można je na zimę związać, co też je ochroni przed przemarznięciem.
Niektóre rozplenice się wysiewają,czy Little bunny też to nie wiem.
Już Ci przekwitają, dziwne?
Moje dopiero zaczynają kwitnąć...
Najlepiej wstaw ich zdjęcia.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
pesteczka 19:51, 17 sie 2018

Dołączył: 15 lip 2018
Posty: 8
Hej dzięki za zainteresowanie. Nie chciałaby ścinać ich całościowo tylko "kotki" aby się nie rozsiewały .Ale właśnie te kłoski to cała ozdoba tych traw

Dodam jeszcze że z jasnokremowych robią się takie jasnobeżowe i prawie odrywają się od pędu. Może ktoś..... coś...... Proszę podpowiedzcie co z tym zrobić. A może nie ma się czym martwić i te kłoski są.....puste?
ewwa 20:41, 18 sie 2018


Dołączył: 27 maj 2016
Posty: 115
Prawdę mówiąc, a mam rozplenice od kilku lat, żadna mi się nigdy nie wysiała.
Kłoski traw to ich główna ozdoba, pięknie wyglądają jesienią i zimą - o ile śnieg ich nie połamie.
Nie sądzę, że powinnaś się tym martwić, bo większość traw tych "rasowych" nie rozsiewa się (mam sporo gatunków).
malinia 20:34, 02 wrz 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Szkoda że dopiero dziś przeczytałam cały wątek!!
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
cyma2704 21:00, 02 wrz 2018


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 140
Tegoroczna siewka Viridescens.



____________________
Sonia
pesteczka 12:10, 03 wrz 2018

Dołączył: 15 lip 2018
Posty: 8
ewwa napisał(a)
Prawdę mówiąc, a mam rozplenice od kilku lat, żadna mi się nigdy nie wysiała.
Kłoski traw to ich główna ozdoba, pięknie wyglądają jesienią i zimą - o ile śnieg ich nie połamie.
Nie sądzę, że powinnaś się tym martwić, bo większość traw tych "rasowych" nie rozsiewa się (mam sporo gatunków).


Witam. Dziękuję za odpowiedź. Uspokoiłaś mnie.....częściowo . Mam nadzieję, że te moje rozplenice kupowane jako "japońskie" są rasowe Little Bunny w przeciwnym razie cały ogródek w ....ogonkach króliczych.....oj
sarenka 09:17, 24 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Pomóżcie mi rozszyfrować czy to są Hameln? Liście dosyć ostre, wysokość około 40-45 cm szerokość około 70 cm
Sadzone w drugiej połowie maja.

____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies