Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Thuja occidentalis 'Danica'

Pokaż wątki Pokaż posty

Thuja occidentalis 'Danica'

Karol99 22:22, 23 maj 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Danici jak reszta tuji, gęsty i słabo rozbudowany, łatwo da się przesadzić.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
ewellinka 09:39, 27 maj 2015


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 78
Kochani co sie dzieje z moja tuja? Kupiłam mc temu i tak jakby zżółkła
____________________
nett28 14:21, 09 cze 2015

Dołączył: 09 cze 2015
Posty: 7
Witam Wszystkich. Potrzebuje pomocy, z moimi danicami coś się dzieje. Nie wiem za bardzo co. Najpierw myśleliśmy z mężem, że coś od spodu je podgryza. Ale po wykopaniu korzenie były całe, na to miejsce wsadziliśmy nową. Ale to już się tak dzieje od 4 lat jak je tylko wsadziliśmy. Ciągle to samo, wymieniliśmy już chyba połowę. Ja już nie wiem co robić i co jest przyczyną ich usychania. Proszę o pomoc.

Ta ostatnia to nie jest danica ale też się coś źle z nią dzieje.
ewellinka 19:45, 09 cze 2015


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 78
Przyłączam sie do pytania, z moja tez jest kiepsko, dzisiaj jeszcze gorzej wyglada niż post wyzej
____________________
Gardenarium 19:49, 09 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
nett28 napisał(a)
Witam Wszystkich. Potrzebuje pomocy, z moimi danicami coś się dzieje. Nie wiem za bardzo co. Najpierw myśleliśmy z mężem, że coś od spodu je podgryza. Ale po wykopaniu korzenie były całe, na to miejsce wsadziliśmy nową. Ale to już się tak dzieje od 4 lat jak je tylko wsadziliśmy. Ciągle to samo, wymieniliśmy już chyba połowę. Ja już nie wiem co robić i co jest przyczyną ich usychania. Proszę o pomoc.


Trawnik wygląda obok bardzo dziwnie, spalony, wylane coś czy susza totalna. Na małym kawałku masz wszystko. sliczną zieleń suche wióry i coś jakby zagłodzona trawa.

Co tam się działo.
I jeszcze jedno pytanie, czy pod kamykami masz szmatę? Jeśli masz to rozgrzeb korzenie i pokaż jak wygląda szyjka korzeniowa tej najgroszej bo i tak trzeba ją wyrzucić. Czy gleba jest zbita gliniasta czy piaszczysta.

Czy mają podlewanie czy usychają z braku wody? Od kiedy to się dziej po posadzeniu?
A może ktoś w kostce lub obok pryskał niedawno Roundapem?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:51, 09 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
ewellinka napisał(a)
Przyłączam sie do pytania, z moja tez jest kiepsko, dzisiaj jeszcze gorzej wyglada niż post wyzej


Albo kupione bez korzeni i teraz usychają, albo nie były podlewane, albo zostały spalone nawozem do trawników? Albo siknął pies, albo polałaś ukropem z węża, gdy leżał na słońcu i nie spuściłaś wody.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nett28 20:27, 10 cze 2015

Dołączył: 09 cze 2015
Posty: 7
Gardenarium napisał(a)


Trawnik wygląda obok bardzo dziwnie, spalony, wylane coś czy susza totalna. Na małym kawałku masz wszystko. sliczną zieleń suche wióry i coś jakby zagłodzona trawa.

Co tam się działo.
I jeszcze jedno pytanie, czy pod kamykami masz szmatę? Jeśli masz to rozgrzeb korzenie i pokaż jak wygląda szyjka korzeniowa tej najgroszej bo i tak trzeba ją wyrzucić. Czy gleba jest zbita gliniasta czy piaszczysta.

Czy mają podlewanie czy usychają z braku wody? Od kiedy to się dziej po posadzeniu?
A może ktoś w kostce lub obok pryskał niedawno Roundapem?


Trawnik wygląda tak kiepsko bo był dwa razy rozkopywany ( montaż studzienki kamalizacyjnej i podkop do szamba). On jest cały do odnowienia.
Pod kamykami jest agrowłóknina fizelina. Gleba jest kupowana u ogrodnika typowa pod iglaki( torf kwaśny, tak mi się przypomina ). Te danici są posadzone jakby w takiej rynience bo bokach wybetonowanej, od spodu nie ma betonu.
W lecie są podlewane ale zimą nie. W tym roku była bardzo sucha zima, zero śniegu ( okolice Wrocławia ). Randapem nikt nie pryskał.
W tej chwili do wysadzenia jest chyba 15 na 36.
Tujki mamy od 4 lat. Sadziliśmy wiosną i po 2 miesiącach zaczęły padać. Ogrodnik nam wymienił nam na nowe, bo było dużo reklamacji i skończył współpracę z tym dostawcą. Potem co roku padały 2-3, więc wymienialiśmy na nowe. Nie wiem czy może teraz nie mogły im zaszkodzić te bratki, które w tym roku rozsiały się bardzo same i nie zabierają tują wody. One rosną nawet w zimie. Dwa razy do roku nawożone są substralem w granulkach.

Nie wiem może przynajmniej można by uratować chociaż te które są trochę chore.
ewellinka 21:17, 10 cze 2015


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 78
Nett28 Szkoda ze usychają bo bardzo ładne sa. A ta gleba to 100% torfu kwaśnego? Ja mam pol na pol z rodzima gleba. A jeśli mozna wiedzieć jakie masz odległości miedzy danicami bo bardzo ładnie sie prezentują.
____________________
ewellinka 21:27, 10 cze 2015


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 78
Gardenarium napisał(a)


Albo kupione bez korzeni i teraz usychają, albo nie były podlewane, albo zostały spalone nawozem do trawników? Albo siknął pies, albo polałaś ukropem z węża, gdy leżał na słońcu i nie spuściłaś wody.


Kupiłam w doniczkach i nie były takie soczyście zielone, pani w szkółce Mowila ze niedawno były nawożone, wiec dlAtego nie maja takiego super zielonego koloru. Czyli cos nie tak zrobili w szkółce? Bo wody gorącej nie daje pod drzewka, pieska nie ma, i nie używałam nawozu. Podlewam codziennye
____________________
Gardenarium 21:33, 10 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Myślę że zabiła je szmata pod kamykami. To nie jest dobry sposób uprawy i ściółkowania.
Plus niedostateczne podlewanie i ewentualnie w wyniku tego jeszcze sprawy grzybowe się wdały, ale niekoniecznie.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies