Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Thuja occidentalis 'Danica'

Pokaż wątki Pokaż posty

Thuja occidentalis 'Danica'

Gardenarium 18:52, 19 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, tutaj to może być fytoftoroza, zamieranie pędów. Tuja nie znosi szmaty i nie znosi kamieni jako ściółki, a tutaj to wszystko czego nie lubi - ma. Usuń szmatę i kamienie, jako ściółkę daj korę przekompostowaną. Od razu to wszystko odżyje.
Także podlej Previcurem. Tylko nie w kamienie, bo to nic nie da.
Poczyść tuje. Suche gałązki spal.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
DanielES 09:56, 26 paź 2020

Dołączył: 09 maj 2020
Posty: 52
Gardenarium napisał(a)
Tak, tutaj to może być fytoftoroza, zamieranie pędów. Tuja nie znosi szmaty i nie znosi kamieni jako ściółki, a tutaj to wszystko czego nie lubi - ma. Usuń szmatę i kamienie, jako ściółkę daj korę przekompostowaną. Od razu to wszystko odżyje.
Także podlej Previcurem. Tylko nie w kamienie, bo to nic nie da.
Poczyść tuje. Suche gałązki spal.


Dziękuję za poradę. Jeśli zdejmę szmatę to zapewne chwasty będą wychodzić bardzo ekspansywnie. Czy jest na to jakiś sposób? Pozdrawiam
Wiaan 10:34, 26 paź 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5087
DanielES nie mam u siebie nigdzie "szmaty" pod kamieniami i po prostu wyrywam pojedyncze chwasty co jakiś czas. Nie mam ich dużo, z biegiem czasu jest ich coraz mniej. Mam danice zarówno w korze jak i w kamieniach i szczerze to tam gdzie mam tez w kamieniach rosną pięknie, są soczyście zielone. Może dlatego, że dbam o swoje roślinki i dostały dużo dobrego na start
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
DanielES 12:33, 26 paź 2020

Dołączył: 09 maj 2020
Posty: 52
Wiaan napisał(a)
DanielES nie mam u siebie nigdzie "szmaty" pod kamieniami i po prostu wyrywam pojedyncze chwasty co jakiś czas. Nie mam ich dużo, z biegiem czasu jest ich coraz mniej. Mam danice zarówno w korze jak i w kamieniach i szczerze to tam gdzie mam tez w kamieniach rosną pięknie, są soczyście zielone. Może dlatego, że dbam o swoje roślinki i dostały dużo dobrego na start

Ja też dbam o swoje roślinki ale jestem początkującym ogrodnikiem i jeszcze za wiele nie wiem posadziłem danice jakoś w lipcu oczywiście podsypalem trochę lepsza ziemia bo moja to głównie glina. Żadnego nawozu nie dałem bo bałem się aby im nie zaszkodzić. Jeśli możesz się podzielić swoją wiedza to jak nawozisz te piękne krzewy? Pozdrawiam
Wiaan 13:22, 26 paź 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5087
DanielES napisał(a)

Ja też dbam o swoje roślinki ale jestem początkującym ogrodnikiem i jeszcze za wiele nie wiem posadziłem danice jakoś w lipcu oczywiście podsypalem trochę lepsza ziemia bo moja to głównie glina. Żadnego nawozu nie dałem bo bałem się aby im nie zaszkodzić. Jeśli możesz się podzielić swoją wiedza to jak nawozisz te piękne krzewy? Pozdrawiam


Zaraz po posadzeniu także nie używam nawozu, zwykle ziemia z worków zawiera już wszystko co potrzeba, a daję jej naprawdę dużo. Nawożę pierwszy raz dopiero w przyszłym sezonie wiosną i drugi raz latem. W przypadku tych tuji nawozem do iglaków granulowanym lub płynnym albo wieloskładnikowym do różnych roślin.
Odgarniam lekko kamienie i mieszam nawóz z warstwą gleby, ale nie przy samym pniu tylko wkoło korony, podlewam i przysypuję z powrotem kamieniem.
Jeśli nawożę płynnym, wówczas nie odgarniam kamieni, ale za to nabiegam się z konewką Nie jestem ekspertem, także się uczę i jeśli coś nie tak przekazałam pewnie Danusia mnie poprawi i bardzo dobrze jeśli to zrobi
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
dzika_roza 10:51, 18 mar 2021


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
czy przycinacie Daniki wiosną?
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
grzecho 16:21, 19 mar 2021

Dołączył: 19 mar 2021
Posty: 2
Witam wszystkich. Jestem nowym forumowiczem i proszę o poradę dotyczącą uprawy tui danica w donicy balkonowej 40l. Donica jest z wkładem który ma w dnie otwory odwadniające. Czy nasypać keramzytu na dno wkładu a potem posadzić tuję. Czy dla tui danica odpowiednia jest ziemia do iglaków o ph 4,0-5,5? Czy odpowiedni do nawożenia jest nawóz płynny do iglaków i tui Agrecol Dendrovit? Producent zaleca nawożenie w okresie od marca do sierpnia raz na dwa tygodnie. Pytań jest sporo ale związane one są z moją uprawą 4 szt tui danica w donicach na balkonie przez dwa lata. Po dwóch latach tuje padły. Gałązki zaczęły zasychać i opadać. Po wykopaniu znalazłem na korzeniach mnóstwo żółtawych pęcherzyków (widoczne na załączonych zdjęciach). Wszystkie tuje zostały wyrzucone razem z ziemią. W tym roku planuję ponownie posadzić tuję danice w donice (ależ się rymuje) i nie wiem gdzie popełniłem błąd poprzednio? Czy ziemia była za kwaśna? A może za dużo nawozu?
Pozdrawiam i czekam na porady

Grzegorz
grzecho 16:23, 19 mar 2021

Dołączył: 19 mar 2021
Posty: 2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies