Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Thuja occidentalis 'Danica'

Pokaż wątki Pokaż posty

Thuja occidentalis 'Danica'

miskka 14:43, 15 lis 2015


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Chyba to kwestia wilgoci lub ilości słońca, bo moje dwie też zrudziały, a jedna która jest posadzona w zacienionym miejscu jest nadal zielona. Ale wszystkie od wiosny wracają do tego samego koloru
____________________
Borbetka 18:26, 16 lis 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
To jest mi bardzo miło .
____________________
borówcowy wizytowka
Kromaja 13:57, 07 kwi 2016

Dołączył: 30 mar 2016
Posty: 5
Kochani chciałabym stworzyć niski żywopłot do 50cm z iglaków np z kulek Danica ale chciałabym żeby był w formie prostokąta tak ja na poniższym zdjęciu czy odmiana Danica nadaje się ąż do takiego cięcia aby uformować prostokątny żywopłot? Czy może polecicie jakąś inną odmianę żywotnika ?

Poniżej jeszcze miejsce w którym chciałabym posadzić taki niski żywopłot bo niestety zmarniały mi bukszpany i muszę zakryć brzydki odstający fundament murku .

Gardenarium 15:20, 07 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Danica nadaje się na cięte i formowane obwódki, trzeba ja tylko blisko siebie posadzić i przyciąć.

Zmarniały? zmarzły, czy grys wapienny je zalał swoim pyłem, z może szmata jest pod kamykami i bukszpany za sucho miały i za gorąco?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kromaja 18:12, 08 kwi 2016

Dołączył: 30 mar 2016
Posty: 5
Dziękuje bardzo za szybką odpowiedź.Jeśli chodzi o bukszpan to wszystko zrobiłam z nimi nie tak,jedynie podlewalam a reszta moich czynności zupełnie na odwrót z tym co przeczytałam na OGRODOWISKU szkoda że za późno :/ ale mam nadzieje że Danica będzie tam wyglądać lepiej
Gardenarium 08:03, 13 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pod warunkiem, że będzie wsadzona w lekko kwaśną glebę, nie ściółkowana wapieniem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
miskka 17:28, 20 cze 2016


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Tak się cieszyłam padającym w końcu deszczem... Do czasu gdy zobaczyłam co ulewa zrobiła z moimi Danicami - rozłożyły się na boki... Bardzo brzydko to wygląda... Co robić? Widzę że jeszcze kilka innych iglaków rozłożyło się pod wpływem wody. Szok.

Czemu tak kocham ten ogród i jednocześnie czemu on mnie tak wkurza?!
____________________
Karol99 19:22, 20 cze 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Wyjdź i koniecznie strzepnij nadmiar wody z iglaków. Jeśli gałązi nie są złamane, to wrócą do normalnej pozycji. U mnie na Danicach nigdy tego nie zaobserwowałem, ale Golden Globe zawsze tak się rozkłada.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
miskka 19:44, 20 cze 2016


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Może odmiany pomylone kupiłam...
____________________
Gardenarium 07:56, 01 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Danica jest zielona a Golden Globe żółta, dają się odróżnić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies