Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Thuja occidentalis 'Danica'

Pokaż wątki Pokaż posty

Thuja occidentalis 'Danica'

miskka 08:19, 01 lip 2016


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Wiem wiem że te to akurat kolorem się różnią. Ale rzeczywiście w miejscu gdzie mam trzy posadzone wyglądają na troche inne. Jedna bardzo gęstą, druga luźna i pokłada się od deszczu. W sumie to myślałam, że to mój błąd w pielęgnacji, bo ta największą która teraz się rozłazi i i pokłada rosła wcześniej u mnie w donicy. No i tak to bylo że wcześnie przyszła wiosna, szybko dostała wody i nawozu i wystrzeliła (prawdopodobnie przenawoziłam ją) i teraz jest inna. Ale może rzeczywiście odmiany pomylone. Teraz jak rosną w gruncie to dopiero widać różnicę. Zrobię może zdjęcie później.
____________________
Gardenarium 08:23, 01 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nawóz spowodował wydelikacenie rośliny, pędziłaś ją w górę, dlatego się pokłada. Moim zdaniem wiosną przytnij w kulę wszystkie tuje na jednakowo i wyrówna się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
miskka 08:28, 01 lip 2016


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
No właśnie tak tak mi rozum podpowiadał. Choć kusiło żeby ciąć teraz.
One sa różnej wielkości więc pociacham w kulki, ale zostawię różnice wielkości.
Przeżyję to, choć teraz brzydko wygląda to. A te jedną z donicy szkoda było mi wyrzucić
____________________
MirellaB 09:01, 22 maj 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Mam pytanie czy tuje danica stykające się z bylinami będą łysieć?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
dzika_roza 14:31, 23 kwi 2018


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Czy Danica Aurea faktycznie tylko 40cm osiąga?
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Wiaan 13:56, 01 maj 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5120
Borbetka napisał(a)
A tutaj starsza wersja:



Polecam tę tuję. Przycinana wygląda cudnie.


Borbetka piękne są Twoje danica, okazy jak nie wiem co. Posadzilam kilka u siebie i jeszcze dosadzę te 3 letnie u mnie są już piękne. Powiesz proszę czy po cięciu są początkowo brunatne na końcach? Podcielam jedną taką dwulatkę bo była nieksztaltna i takie ma końce nieładnie, teraz to ją dopiero pokrzywiłam, czy one szybko się odbudowują?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Gardenarium 18:48, 19 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dziedziol napisał(a)
Witam.

Moje tuje "Danica" wyglądają ślicznie. Z zewnątrz są zielone, soczyste i w tym roku bardzo się rozrosły.
Jednak po ich rozłożeniu, po zajrzeniu do środka jest coś takiego...
Nie widzę, żadnego "robaka" ani misecznika etc.

Załączam zdjęcia.

Proszę o radę co to może być.
Dodam, że 3x w sezonie pryskałem je Topsinem oraz 2x podlewałem preparatem zapobiegającym gniciu korzeni. Profilaktycznie, ponieważ jedną Danicę musiałem wykopać i sprawdziłem korzenie. Korzenie były w super stanie, bardzo gęste, system korzeniowy bez jakichkolwiek oznak grzyba lub innego patogenu.


To jest normalne, nic mu nie jest. W środku jest gęstwina i w środku nie ma światła i tak było jest i będzie. Zawsze. Nigdy tuja w środku nie jest zielona i soczysta. Nie zaglądaj i nie przejmuj się tym. Chyba że chce ci się to czyścić i wyjmować, ale są pilniejsze rzeczy do zrobienia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dziedziol 18:49, 19 paź 2020

Dołączył: 25 lip 2020
Posty: 6

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Żywotnik zachodni "Danica" zamkn.

Gardenarium 18:49, 19 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Żywotnik zachodni "Danica" zamkn.

To jest normalne, nic mu nie jest. W środku jest gęstwina i w środku nie ma światła i tak było jest i będzie. Zawsze. Nigdy tuja w środku nie jest zielona i soczysta. Nie zaglądaj i nie przejmuj się tym. Chyba że chce ci się to czyścić i wyjmować, ale są pilniejsze rzeczy do zrobienia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
DanielES 18:49, 19 paź 2020

Dołączył: 09 maj 2020
Posty: 52

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Żywotnik zachodni "Danica" zamkn.

U mnie podobnie wygląda danica. Ale z zewnątrz też widać że usycha. Dodam że tylko jedna na 6 sztuk tak wygląda z zewnątrz. Reszta piękna zielona. Myślicie że trzeba się przejmować?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies