Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Thuja occidentalis 'Danica'

Pokaż wątki Pokaż posty

Thuja occidentalis 'Danica'

nett28 22:58, 10 cze 2015

Dołączył: 09 cze 2015
Posty: 7
Gardenarium napisał(a)
Myślę że zabiła je szmata pod kamykami. To nie jest dobry sposób uprawy i ściółkowania.
Plus niedostateczne podlewanie i ewentualnie w wyniku tego jeszcze sprawy grzybowe się wdały, ale niekoniecznie.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom



Czy jest jakiś sposób by dowiedzieć się czy to grzyby i jak temu ewentualnie zaradzić. Jeśli pozbędę się szmaty czy chociaż część jest do uratowania ( może jakiś nawóz dolistny im by pomogl) ? I jeszcze jedno czy te kamyczki nie będą przeszkadzać jak dam pod nie korę, chodzi raczej o efekt wizualny czy dla dobra tujek lepiej sie ich pozbyć lub może bez kory ?
nett28 22:58, 10 cze 2015

Dołączył: 09 cze 2015
Posty: 7
Gardenarium napisał(a)
Myślę że zabiła je szmata pod kamykami. To nie jest dobry sposób uprawy i ściółkowania.
Plus niedostateczne podlewanie i ewentualnie w wyniku tego jeszcze sprawy grzybowe się wdały, ale niekoniecznie.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom



Czy jest jakiś sposób by dowiedzieć się czy to grzyby i jak temu ewentualnie zaradzić. Jeśli pozbędę się szmaty czy chociaż część jest do uratowania ( może jakiś nawóz dolistny im by pomogl) ? I jeszcze jedno czy te kamyczki nie będą przeszkadzać jak dam pod nie korę, chodzi raczej o efekt wizualny czy dla dobra tujek lepiej sie ich pozbyć lub może bez kory ?
nett28 23:09, 10 cze 2015

Dołączył: 09 cze 2015
Posty: 7
ewellinka napisał(a)
Nett28 Szkoda ze usychają bo bardzo ładne sa. A ta gleba to 100% torfu kwaśnego? Ja mam pol na pol z rodzima gleba. A jeśli mozna wiedzieć jakie masz odległości miedzy danicami bo bardzo ładnie sie prezentują.


Odległości między nimi to 85 cm bo jak były małe to nam się wydawało ze będzie dobrze, ale teraz widzę że rozrastaja sie . Miały mieć góra 50 cm po 10 latach tak mówił ogrodnik . Chyba się pomylił. A torf był troszeczkę mieszany z ziemią którą mieliśmy na działce, ale tylko trochę bo była bardzo gliniasta, tam były kiedyś pola uprawne trzeciej i czwartej klasy.
Borbetka 09:38, 11 cze 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Nett, zobacz jak Danica urośnie u mnie. To ogromna roślina. i zastanawia mnie ta rynienka betonowa, o której piszesz. I to z dwóch stron. Czyli korzeń może się rozrastać tylko w dół?
____________________
borówcowy wizytowka
nett28 11:37, 11 cze 2015

Dołączył: 09 cze 2015
Posty: 7
Borbetka napisał(a)
Nett, zobacz jak Danica urośnie u mnie. To ogromna roślina. i zastanawia mnie ta rynienka betonowa, o której piszesz. I to z dwóch stron. Czyli korzeń może się rozrastać tylko w dół?


Z jednej strony trzyma kostkę aby się nie "rozchodziła" a z drugiej też jest rządek kostek i trawa. To jest tylko 7-10 cm w dół dalej jest ziemia.
Borbetka 15:40, 11 cze 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Czyli tylko obrzeże masz kostkowe, wąskie, a z drugiej strony podjazd. Ja miałam kiedyś tak samo, tylko rabatę szerszą mam. Wydaje mi się, że chyba brak wody im zaszkodził. A psa masz? Albo kota?
____________________
borówcowy wizytowka
nett28 16:21, 11 cze 2015

Dołączył: 09 cze 2015
Posty: 7
Borbetka napisał(a)
Czyli tylko obrzeże masz kostkowe, wąskie, a z drugiej strony podjazd. Ja miałam kiedyś tak samo, tylko rabatę szerszą mam. Wydaje mi się, że chyba brak wody im zaszkodził. A psa masz? Albo kota?


Kota nie ale dali sąsiedzi mają ale to są kotki. Kocury znaczą teren i na wszelki wypadek podsypujemy ten odstraszacz raz na jakiś czas. Psa posiadam ale malutkiego i jest to sunia, tam gdzie ona sika to trawa bujną ( widać na polkolu ) i bratki też ona rozniosla.
Karol99 20:09, 11 cze 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
A jak radzicie sobie z misecznikiem? Bo na moich się pojawiły..
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Borbetka 09:13, 12 cze 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Nett, usunęłabym te kamyki i matę, oczyściła tę rabatę, spulchniła delikatnie glebę dosypując kompostu. Oczywiście korą ściółkujesz na samym końcu i tak zostawiła, podlewając regularnie. Wokół każdej roślinki musi być delikatny dołek, nie może być górka, bo woda nie spływa do korzeni. Moje thuje przez pierwsze lata były obsypane korą. Miałam matę, owszem. Usunęłam ją później i widziałam co się stało pod nią, mnóstwo korzeni, ale thuje były ok i w porę tej maty się pozbyłam. Moim zdaniem za mało wody u Ciebie było albo za dużo granulek nasypane. Kiedyś też sypnęłam więcej i się zrobiło podobnie, ale odratowałam lejąc dużo wody. Grzyb może i u Ciebie był, ale wątpię.
____________________
borówcowy wizytowka
Gardenarium 10:58, 08 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Karol99 napisał(a)
A jak radzicie sobie z misecznikiem? Bo na moich się pojawiły..


Oprysk Promanalem w okresie przedwiosennym. Potem w czerwcu w okresie wykluwania larw Mospilan, Confidor.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies