Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Sposób na nornice w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Sposób na nornice w ogrodzie

doralisa 14:15, 25 kwi 2017

Dołączył: 23 maj 2016
Posty: 3
Niedźwiedź, wykorzystałam Twój sposób z wiadrem. Zakopałam przy płocie jakieś dwa miesiące temu, ale jak dotąd utopiła się tylko jedna. Wkopałam ostatnio jeszcze dwa dodatkowe wiadra, bo nornice ryją jak szalone, ale ja na razie żadna nie wpadła .
hanka_andrus 16:03, 25 kwi 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
A ja w tym roky spróbuję sposobu na pietruszkę. Dorodny korzen białej pietruszki, nadziany trutką w środku, zakopujemy przy wejściu do nory. Podobno skuteczny.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
doralisa 18:12, 25 kwi 2017

Dołączył: 23 maj 2016
Posty: 3
Hania, też wypróbuję pietruszkę.
Dziewczyny na innym forum jeszcze polecały czosnek w każdej postaci wkładany do dziur nornic, sadzony tuż obok i jeszcze niedźwiedzi.
Ewik 15:49, 05 gru 2017


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Mhh .moje tegoroczne tulipany cos wyzera lub wrecz wyciaga od gory .czy to mogą być nornice? wiem że mam ich sporo ale w poprzednich latach to były tunele i wcigaly cebulki do tych tuneli A teraz ewidentnie wygląda to tak jak ja bym lekko rozgarnela ziemię i wyjeła cebulkę, tylko dziury zostają. Już niewiele zostało...
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Karl57 14:07, 04 kwi 2018

Dołączył: 04 kwi 2018
Posty: 1
Ja słyszałem, że trzeba sadzić goździki. Nornice nie lubią tego zapachu i nie przyłażą. Nie wiem, czy to działa, ale nic nie zaszkodzi spróbować

analyzer65 19:00, 15 sie 2018

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Zakładam trawnik z siewu (zakupiłem nasiona Barenbrug Watersaver). Przekopałem, wygrabiłem i wyrównałem póki co powierzchnię.
Akurat siostrze zostało trochę plastikowej siatki o oczkach wielkości ok. 15x17mm. Oni wkopywali z uwagi na krety.
Natomiast u mnie problem był z nornicą. Skutkowały granulki i czosnek wrzucany do korytarzy. No ale zniszczeń i tak zdołały wyrządzić.
Czy zakopanie siatki na głębokość do kilku cm coś da? Czy syzyfowa praca? Nornica w przeciwieństwie do kreta ryje bardzo płytko. Kilka cm pod ziemią jedynie. Musiałbym taką siatkę wkopać, a właściwie przysypać max 5cm ziemi.
LukaszD 15:06, 01 lut 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 17
Dzień dobry,
czy ktoś może pomóc określić czyje to ślady i jak z tym walczyć?
Pozdrawiam

analyzer65 11:12, 02 lut 2019

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
To nornica.
U siebie rok temu wkopałem siatkę plastikową.
Są również środki chemiczne w granulkach jak np Normix.
Toszka 11:54, 06 lut 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ponieważ u mnie, na początkowym etapie był nornicowy raj, to oczywistym było, że trzeba iść z nimi na wojnę.
I jedynym najskuteczniejszym sposobem okazała się systematyczna walka polegająca na codziennym sypaniu do norek po 3-4 zatrute ziarenka. Absolutnie nie więcej. Przy kilku znalezionych ziarenkach nornice pazernie konsumują je na miejscu. Jesli będzie więcej ziaren, to przeniesione będą do magazynu. A to wcale nie oznacza, że zostaną zjedzone.
Ten sposób także "cudownie" zadziałał na myszy na strychu

Warunek jaki trzeba spełnić to absolutna systematyczność.
Dodam tylko, że sypiąc ziarno do norek nie jest to zagrożeniem dla ptaków. Natomiast rozsypywanie po ziemi jest tylko dla ptaków szkodliwe, bo nornice i tak tego ziarna nie ruszą.
Życzę powodzenia. Mnie się udało. Owszem, nornice pokazują się sporadycznie, ale nie są już plagą.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Wiolka5_7 21:07, 24 maj 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Toszka napisał(a)
Ponieważ u mnie, na początkowym etapie był nornicowy raj, to oczywistym było, że trzeba iść z nimi na wojnę.
I jedynym najskuteczniejszym sposobem okazała się systematyczna walka polegająca na codziennym sypaniu do norek po 3-4 zatrute ziarenka. Absolutnie nie więcej. Przy kilku znalezionych ziarenkach nornice pazernie konsumują je na miejscu. Jesli będzie więcej ziaren, to przeniesione będą do magazynu. A to wcale nie oznacza, że zostaną zjedzone.
Ten sposób także "cudownie" zadziałał na myszy na strychu

Warunek jaki trzeba spełnić to absolutna systematyczność.
Dodam tylko, że sypiąc ziarno do norek nie jest to zagrożeniem dla ptaków. Natomiast rozsypywanie po ziemi jest tylko dla ptaków szkodliwe, bo nornice i tak tego ziarna nie ruszą.
Życzę powodzenia. Mnie się udało. Owszem, nornice pokazują się sporadycznie, ale nie są już plagą.

Toszko,wielkie dzięki za pomoc !
Dzięki twojemu sposobowi nornice przestały mi ryć i niszczyć ogród.
Po 6 dniach sypania systematycznego po 3-4 granulki do korytarzy nie widzę nowych Twój sposób i u mnie się sprawdził...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies