Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Magnolie (Magnolia) różne gatunki i odmiany

Pokaż wątki Pokaż posty

Magnolie (Magnolia) różne gatunki i odmiany

mirkaka 08:02, 22 kwi 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Prośba do posiadaczy magnolii Galaxy o wstawianie jej zdjęć. Kupiłam ją ze względu na kolumnowy pokrój, ale o jej kwiatach różnie piszą, jedni że ma kolor czerwony inni że malinowo truskawkowy, a jaki jest w rzeczywistości?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
katel 19:14, 22 kwi 2018


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
SI_SYLWIA napisał(a)
A może to dlatego, że nie dałam mu żadnego odżywienia w marcu, dopiero w pierwszym tygodniu kwietnia dałam mu odżywkę.

Sylwio myślę że pączki są przemarznięte, u mojej Iolanthe było tak samo, wyłam jeden pączek i sprawdż - jeśli pąki stoją w miejscu a liście się rozwijają to na 99 procent przemarzły.
EDIT:
Poleciałam jeszcze zrobić fotkę, większość pąków już wyłamałam ale do kilku nie dostałam - nie wyglądają jak przemarznięte ale już po nich:




Magnolia Kobus:
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
SI_SYLWIA 21:02, 22 kwi 2018


Dołączył: 04 kwi 2018
Posty: 24
Katel,
masz rację, do dnia dzisiejszego nic się nie zmieniło, liście się rozwijają, a pąki kwiatowe nic, szkoda.Dzięki za odpowiedź.
____________________
Sylwia
katel 22:47, 22 kwi 2018


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Nie martw się - jaka radość będzie jak zakwitnie moja od kilku lat jest pąkami zsypana a potem niestety marzną ale kiedyś się doczekamy
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
tommiberry 00:29, 25 kwi 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
Witam
mam Problem z moja magnolią-po zasadzeniu w ziemi zrobila sie szara-liscie lekko przysychają.

Magnolie dostalem w zeszlym roku na jesien bez lisci. Magnolia w doniczce zimowała w domu i wtedy pojawily sie liscie.

Jakies 2 tyg temu wsadzilem ją do ziemi, dolek wypelniłem ziemią ze sklepu-ogrodniczą.

Podejrzewam ze moze byc przelana jako ze zraszacz od ASN znajduje sie w poblizu a ja kilka razy dziennie zraszam trawe.

moze ktos sie wypowiedziec?






tommiberry 00:35, 25 kwi 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
na szybko wyczytalem ze to moze Mączniak prawdziwy... ktos potwierdzi?
Honzik 13:43, 25 kwi 2018

Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 30
moje w zeszłym roku tez dopadło cos podobnego, jedna nie przezyła zimy osłabiona, utatowałem opryskiem przeciwgrzybowym
____________________
tommiberry 23:28, 25 kwi 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
Dzisiaj zauwazylem ze jakies 2m dalej jest tzw rajskie jabłuszko-wyglada podobnie.

Magnolia przez te dwa dni juz ma kilka suchych lisci...

Popsikalem dzisiaj Saprolem Thuja (w opisie bylo ze na maczniaka i rosliny lisciaste i ozdobne tez sie nadaje)

kurde widze ze zaraz ta magnolia padnie...
tommiberry 10:57, 26 kwi 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
zdjecia z dzisiaj...







tommiberry 10:59, 26 kwi 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
Czy te porazone/wyschniete liscie mam usuwac? A moze całe gałązki?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies