Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Magnolie (Magnolia) różne gatunki i odmiany

Pokaż wątki Pokaż posty

Magnolie (Magnolia) różne gatunki i odmiany

dzika_roza 11:30, 22 cze 2018


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
kiedy mogę podciąć magnolię?
póki co jest krzewem, a ja bym chciała ją na drzewko kształtować
Teraz wyglada tak:
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Gardenarium 19:18, 24 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Magnolii z reguły się nie tnie, każdy zaleca nie ciąć. To drzewo nie lubi cięcia. jak chcesz, sąsiadka tnie po przekwitnięciu i magnolia Susan ma się nieźle, ale czy tak będzie w twoim przypadku - nie wiem więc nie polecam cięcia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asiak 22:33, 20 lip 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Mam na działce magnolię Susan zakupioną w 2016 roku w B. Jeszcze nigdy nie kwitła i nawet nie liczyłam na to, że zakwitnie. Jakie było wczoraj moje zdziwienie, gdy ujrzałam na niej pierwszy kwiat. Kwiat mnie bardzo ucieszył, ale całe drzewko jest jakieś powygryzane. Co to może być? W związku z tym, że zakwitła muszę o nią bardziej zadbać



____________________
AsiaDziałeczka Asi
ajka 20:02, 24 lip 2018


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3916
Witam. Prosze o porade. To moja magnolia chyba Nigra z purpurowymi liśćmi. Zastanawiam sie czy tą boczną gałąź powinnam zostawić.Jej liście są dużo większe od tych pozostałych. Wygląda to dość dziwnie. Jak od innego drzewa.



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
hanka_andrus 21:51, 24 lip 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jeżeli była szczepiona, to poniżej szczepienia jest jakaś siewka, a właściwa powyżej miejsca szczepienia.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
dzika_roza 10:38, 25 lip 2018


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Gardenarium napisał(a)
Magnolii z reguły się nie tnie, każdy zaleca nie ciąć. To drzewo nie lubi cięcia. jak chcesz, sąsiadka tnie po przekwitnięciu i magnolia Susan ma się nieźle, ale czy tak będzie w twoim przypadku - nie wiem więc nie polecam cięcia.


jednak podcięłam i chyba jej to służy, bo właśnie kwitnie drugi raz
zdjęcie zaraz po cięciu, czyli sprzed 3 tygodni
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Gardenarium 07:48, 03 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kwitnie drugi raz bo tak ta odmiana ma. Cięcie nie miało tutaj wpływu, ale było słuszne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kapsior13 09:51, 07 sie 2018

Dołączył: 07 sie 2018
Posty: 2
Witam, od kilku miesięcy stałam się ogrodniczką, jest to moje "pierwsze dziecko" i wszystkiego uczę się metodą prób i błędów. Niestety coś się dzieje z moimi magnoliami (załączam zdjęcia). Posadziłam je w tym sezonie oczywiście w glebie o odpowiedniej kwasowości, na początku nic się nie działo, potem zaczęły lekko brązowieć, liście się deformują na brzegach. Opryskałam je zarówno przeciw pleśniom jak i bakteriom, ok 2 msc temu zrobiłam drugi oprysk a mimo to coś się dzieje. Znalazłam już dwa całkiem zbrązowiałe liście. Nie wiem czy to nie wpływ także suszy, chociaż staram się codziennie je podlewać rano lub wieczorem? Poradźcie proszę co robić
Honzik 09:47, 29 sie 2018

Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 30
u moich dwóch z kilku magnolii dzieje się to samo, jedna już prawie cała opadła z liści, oprysk przeciwgrzybowymi środkami przyniósł niewielka poprawę, proszę o pomoc
____________________
Mazan 11:11, 29 sie 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Deformacje brzegów liści oraz plamy na blaszce liściowej wskazują na chorobę bakteryjną, która u magnolii jest dość częsta. Należy stosować środki bakteriobójcze /miedzian, roztwór jodynowy lub srebro koloidalne/.


____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies