Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Magnolie (Magnolia) różne gatunki i odmiany

Pokaż wątki Pokaż posty

Magnolie (Magnolia) różne gatunki i odmiany

Honzik 12:39, 31 sie 2018

Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 30
dziękuję!
____________________
asiak 21:12, 01 gru 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Na wiosnę wsadziłam magnolię Superba. To będzie jej pierwsze zimowanie. Czy zakładać jej włókninę na koronę?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Gardenarium 16:11, 04 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zależy jak duży to jest okaz. Młodziutki patyczek - załóż. Gruby pieniek - nie. Bo na mróz narażone są głownie kwiaty, gdy magnolia kwitnie w maju. Samo drzewo nie jest narażone, chyba że jest małe, młodziutkie, cieniutkie.

Bardziej by się przydał kopczyk z kory na bryłę korzeniową niż włóknina na koronę, bo nic nie da. A kopczyk spowoduje że ziemia tak nie zmarznie i będzie się drzewo korzeniło jeszcze dłużej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asiak 19:05, 04 gru 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Dziękuję Danusiu, zrobię kopczyk z kory w takim razie.
Pozdrawiam
____________________
AsiaDziałeczka Asi
paola1a 08:00, 03 mar 2019

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Mam pytanie odnośnie przesadzania magnolii
Wiem, że tego nie lubi ale kupiłam eksperymentalnie dwa lata temu,chciałam sprawdzić, czy da radę u mnie przetrwać I daje Tylko że posadziłam ją w miejscu nie zbyt odpowiednim bo przy samej ścianie budynku gospodarczego a na dodatek w miejscu, gdzie w ogóle jej nie widać Czy jest szansa żeby w miarę nieszkodliwie ją przesadzić- nie jest zbyt duża zaznaczam Kiedy ewentualnie to zrobić- jeszcze przed ruszeniem wegetacji czy po przekwitnięciu? Ktoś ma podobne doświadczenia?
____________________
Prostokątna rabata
Gardenarium 08:19, 03 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz przesadzaj, nie posadź za głęboko, bo nie lubi. Teraz lepiej niż w fazie pękania pąków.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
paola1a 09:28, 03 mar 2019

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Dziękuje bardzo,zatem muszę rozplanować akcję
____________________
Prostokątna rabata
SI_SYLWIA 15:25, 03 mar 2019


Dołączył: 04 kwi 2018
Posty: 24
Witajcie Miłośniczki Magnolii,
sezon się już zaczyna i zapewne właścicielki magnolii już na nie spoglądają. W moim notatniku marzeń jest magnolia o białych, dużych, pełnych kwiatach - czy Wildcat jest pełnym kwiatem tylko na zdjęciach w internecie, czy rzeczywiście ma takie kwiaty? Widziałam zdjęcia nawet tutaj, na forum, i odniosłam wrażenie, że kwiaty w początkowej fazie kwitnienia są pełne, a przy pełnym kwitnieniu upodabniają się do magnolii gwiaździstej, tracąc nieco wygląd pełnego kwiatu? oczywiście nadal są urokliwe, ale zbliżone do kwiatów gwiaździstej magnolii.
Może Lennei Alba nie zmienia kwiatów?
Pozdrawiam,
Sylwia
____________________
Sylwia
Aurelllia 12:18, 16 mar 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Mam prośbę: Czy moglibyście mi polecić jakąś niewysoką odmianę magnolii ? Marzę o niej od lat, ale niestety na drzewo ogromnych rozmiarów nie mam miejsca. Tworzę akurat w tym roku kolejną rabatę, w większości składającą się z roślin kwasolubnych i pomyślałam, że w końcu bym znalazła dla niej miejsce
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
estre 09:30, 17 mar 2019


Dołączył: 11 cze 2016
Posty: 128
George Henry Kern - docelowo 2-3 metry, ale rośnie baaaardzo wolno
____________________
Ogród w wersji mikro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies