Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje miejsce na Ziemi

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje miejsce na Ziemi

Sebek 23:57, 17 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Bambusy ma Marzena2007, ale lepiej ich nie sadź. Chyba, że zrobisz jakiś fundament dla nich, aby się tak nie rozrosły, bo są bardzo ekspansywne...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Lena 07:24, 18 cze 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
MalgosiaR napisał(a)
Witajcie Ociu i Kasiu,



5.taras z miejscem na ognisko, muszę jakoś zasłonić te 3 dechy od dołu bo wygląda bardziej jak zagroda niż taras







Witaj
Masz piękna działkę i miejsce żeby się "wyżyć ogrodowo"

Odnośnie tarasu , mój pomysł to otoczyć go żywopłotem z cisa - proste linie tak jak biegnie taras.Przed cisem drugi niższy z bukszpanu lub kulki,a róg tj.po lewej stronie schodków,posadzić można trzmielinę na pniu ciętą w kulkę.Otoczyć ja bukszpanami i wypełnić np.żurawkami.
Natomiast studnię -mam taką samą,obsadziłam żywopłotem z cisa - potem będę ciąć a w środek można wstawić donicę lub rzezbę
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
ell 07:33, 18 cze 2012


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
MalgosiaR napisał(a)






Ale ładna calineczka. Słodka. Witam !
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
MalgosiaR 15:31, 18 cze 2012


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 531
Witajcie,

dziękuję Sebek za namiary, trochę się wyleczyłam z bambusów, ale mam kolejny pomysł (u mnie burza mózgu trwa cały czas) i nie wiem czy nie zrobię zamiast bambusów bluszczu puszczonego na dach od jednej strony. Co Wy na to bluszcz powinien szybko pokryć i będzie piękne tło dla pozostałych roślin. Tylko czy jest zimozielony muszę poczytać. Jeśli nie to jakieś wyższe iglaki, szybko rosnące gęsto posadzone.

Lena- bardzo dziękuję za ciekawą propozycję niestety jakieś 1,5m od tarasu mam przydomową oczyszczalnię ścieków więc cisy, bukszpany i jeszcze trzecia linia byłoby za dużo.
Muszę myśleć dalej.

Ell- calineczka dobre określenie hahah, oddałam teraz calineczkę do babci na chwilę więc główkuję co i jak

Jak pisałam początkowo bardo zafascynowały mnie ogrody japońskie, lub stylizowane na takowe, ale czytając wątek Pani Danusi jestem pod wrażeniem, bukszpany, cisy i żurawki można się w tym zakochać i to zimozielone wow!!! chyba nawet już się zakochałam i zmienię linię frontu coś pięknego!!!

idę leczyć moje żywotniki
pozdrawiam miłego dnia




____________________
Małgosia - Ogrod Malgosi samosi
MalgosiaR 20:40, 20 cze 2012


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 531
Witajcie,

czym uratować żywotniki??
Podlałam je takim preparatem substral ale widzę że kolejne łapie jakiś grzyb,
ratunkuu!!!!!To samo się dzieje z moją kosodrzewiną .
Powinnam podlać od razu wsadzając aby zapobiec takim sytuacjom.

Nie jestem w stanie nic zrobić mała pochłania mnie doszczętnie ;(

pozdrawiam wszystkich
____________________
Małgosia - Ogrod Malgosi samosi
betysia 20:45, 20 cze 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
Witam serdecznie, ja z poradami chyba nie pomoge ... chyba, ze bede naklaniac do sadzenia roz, hortensji i roz i hortensji... ale tylko powitac chcialam, bo tu cudowne, szalone i nieziemsko natchnione dusze zapewne niebawem zajrza i dobrze doradza !!!!
____________________
Stary dom, zapomniany ogrod i ... ja na francuskiej ziemi http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
MalgosiaR 20:48, 20 cze 2012


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 531
Witaj betysia,

miło mi Cię gościć , mała właśnie ogląda bajkę więc mam chwilę dla siebie, a co do hortensji to
je bardzo lubię.
Optymistycznie piszesz dzięki

____________________
Małgosia - Ogrod Malgosi samosi
MalgosiaR 14:15, 12 wrz 2012


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 531
Witajcie po dłuuuugim czasie,

w ciągu tych 3 miesięcy wiele się zmieniło .
Nie miałam czasu na planowanie ogrodu, chyba mnie to odrobinę przerosło, a chciałam już mieć projekt i zacząć działać w tym roku aby rośliny już rosły.
Dlatego zwróciłam się o pomoc do Danusi, która w szybkim czasie uporała się z moimi prośbami i zachciankami. Dziękuję, dziękuję!!!
Na spotkaniu u Kapiasów odebrałam projekt i już wytyczam rabaty .

Poniżej projekt żeby mieć ogólny pogląd



Teraz liczę na Waszą pomoc szczególnie Danusi. Mam ziemię gliniastą, teraz jest tak twarda, że nie mogę wbić łopaty i boję się że glebogryzarka nie poradzi sobie z tym. Mam możliwość kupienia ziemi 4 kubiki za 80 zl, ponoć ziemia czarna z piaskiem, nie widziałam tylko na słowo wierzę. Czy zrobienie wszystkich rabat lekko podniesionych z takowej ziemi byłoby dobrym pomysłem? Jeśli tak to jaka powinna być wysokość rabat? Boję się że opcja mieszania gliny z piachem i próchniczą ziemią będzie koszmarem

będę wdzięczna za pomoc




____________________
Małgosia - Ogrod Malgosi samosi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies