Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów...

monteverde 00:34, 17 maj 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Kuklik napisał(a)
Posłuchałam dobrych rad. Kalina angielska Viburnum carlcephalum posadziłam przy ławce. U stóp - hosty
Ale pachnie...
Wygląda tak:







I pasuje w tym miejscu i się odznacza ładnie wygląda
ładna hosta, ja Iza podpatruję u Ciebie i kupuję ale raczej małe i myszki z braku miejsca
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
goniak 08:01, 17 maj 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Kuklik napisał(a)
I na koniec dzisiaj kandydatka na piękność, też w paski - hosta Breeder's Love. Jeszcze maleństwo, budzi się po drugiej zimie u mnie. Ubiegła bardzo jej zaszkodziła, w ubiegłym roku miała z 5 cm.


Wyobraź sobie, że mój bredersik zreanimował się i tej wiosny pokazał kły
Po zeszłej, srogiej zimie pozostało po nim puste miejsce a teraz taka niespodzianka
____________________
Małgosia mój zielony świat
reni 08:15, 17 maj 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Jak pięknie..i powojnik jaki obsypany kwiatem
____________________
Ogród... reni
Kuklik 13:09, 17 maj 2013


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
goniak napisał(a)


Wyobraź sobie, że mój bredersik zreanimował się i tej wiosny pokazał kły
Po zeszłej, srogiej zimie pozostało po nim puste miejsce a teraz taka niespodzianka


No to genialna niespodzianka, bo hosta piekna i ...mocno kosztowna
Muszę sie wybrać do ciebie po funkie Ta zima była łagodna a mojego Mourning Dove wykończyła
Chcę ją jeszcze raz
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Kuklik 13:10, 17 maj 2013


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Reniu, miło, że Ci się podoba
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
goniak 22:51, 17 maj 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Kuklik napisał(a)


No to genialna niespodzianka, bo hosta piekna i ...mocno kosztowna
Muszę sie wybrać do ciebie po funkie Ta zima była łagodna a mojego Mourning Dove wykończyła
Chcę ją jeszcze raz


Też ją lubię
Może ją coś zeżarło
U mnie wyszły po zimie i maja się dobrze, więc zapraszam
____________________
Małgosia mój zielony świat
danuta_szwajcer 23:01, 17 maj 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Iza cudny ten Twoj powojnik no i teraz bedzie moje chciejstwo bo nie wiem czemu takiego nie mam a botaniczny i w tym kolorze jest piekny No i kolor Mam pytanie do fachowca Czy hosty w calkowitym cieniu tez bede rosły? Mam ich kilka w zacienionym miejscu ale w calkowitym cieniu a mam takie miejsce pod jałowcem gdzie chetnie bym je tam posadzila.
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Sebek 23:02, 17 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Rośliny pięknie wyglądają, ale chyba bardziej zwracam uwagę na te liczne detale Ten motyl na domu jest genialny
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Kuklik 23:18, 19 maj 2013


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
danuta_szwajcer napisał(a)
Iza cudny ten Twoj powojnik no i teraz bedzie moje chciejstwo bo nie wiem czemu takiego nie mam a botaniczny i w tym kolorze jest piekny No i kolor Mam pytanie do fachowca Czy hosty w calkowitym cieniu tez bede rosły? Mam ich kilka w zacienionym miejscu ale w calkowitym cieniu a mam takie miejsce pod jałowcem gdzie chetnie bym je tam posadzila.


Możesz spokojnie sadzić, dadzą radę Najbardziej nadają się odmiany o niebieskawych liściach, nawet w całkowitym cieniu jest światło rozproszone, to wystarczy. Dodaj sporo kompostu pod korzenie i zapewnij im podlewanie, bo duże drzewa czy krzewy wszystko wyciągają z ziemi. Odmiany inne niż niebieskawe mogą się w pełni nie wybarwiać, szczególnie o jasnych liściach, będę ciemniejsze i bardziej zielone. Pozdrawiam
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Kuklik 23:19, 19 maj 2013


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Sebek napisał(a)
Rośliny pięknie wyglądają, ale chyba bardziej zwracam uwagę na te liczne detale Ten motyl na domu jest genialny

Cieszę się że Ci się spodobał mój motylek Mam słabość do takich gadżetów
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies