Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogródek pod Gdańskiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogródek pod Gdańskiem

Moniika 12:27, 24 cze 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Witaj , dzięki . Poprosiłam już o likwidacje tamtego wątku. Teraz spróbuje wstawić kilka dziś rano zrobionych zdjęć.
Moj ogrodek, to maly płachetek ziemi przy domku jednorodzinnym, nie wielka dzialka, nic spektakularnego, jednak dla mnie w zupełnosci wystarczy. Mam w nim tyle roboty ze z trudem znajduje czas na cos innego , a jak znajde, to mam wyrzuty sumienia że nie pieliłam, nie podwiązywałam, nie opryskiwałam lub nie podlewałam w tym czasie ... i tak w kółko. Bardzo go lubię. Od dwóch lat próbuję stworzyć brame z tych wielkich żywotników nad furtką..
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Moniika 12:30, 24 cze 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777

Dwa powojniki na starym piniu, który stoi jako ozdoba, Arabella (pierwszy roku u mnie) i Solidarność (3 szt) to jest ich drugi rok w tym miejscu. Zazwyczaj kwitną jak szalone ale jeszcze za wcześnie... liczę na lipec.
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Moniika 12:43, 24 cze 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Furtka nad którą próbuję połączyć tuje.
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Moniika 12:46, 24 cze 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Moja córka Maja , przy okazji załapała się na fotkę.
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Moniika 12:49, 24 cze 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Powojnik Wildfire zakup zeszłoroczny
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Diana 12:52, 24 cze 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
Witam raz jeszcze Moniko wpisywałam się w poprzednim wątku Masz cudny domek, taras bardzo, bardzo zachęcający do odpoczynku Brama z żywotników śliczna...a próbowałaś połączyć je linkami, zbliżyc lekko do siebie w ten sposób? Może to jakis sposób narazie póki nie zarosną
Diana 12:53, 24 cze 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
niebieskie kwiaty powojnika i biała hortensja ślicznie wyglądają
Moniika 12:54, 24 cze 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Daty na zdjęciach są błędne ( nie umiem ustawic zegara w aparacie fotograficznym..) Robiłam je dziś rano. Przy wejściu trzy powojniki Summer snow, Lech Wałęsa i Gipsy Queen , ten pierwszy w tym roku sadzony, pozostałe już się u mnie sprawdziły. Zazwyczaj burzą kwiatów witają gości , na razie za wcześnie na to. Przy samej ścianie, winobluszcz , kiedyś wchodził wysoko na bakon (pięknie to , moim zdaniem wyglądało, ale mój Tata uważał inaczej i zanim się wyprowadził "zrobił porządek z nim" ). Trudno czekam, może kiedyś winobluszcz zrobi powtórkę, chociaż na razie średnio mu to idzie.
Winobluszcz udało się uratować z drugiej strony domu, gdzie zrobiliśmy pergolę nad zejściem z tarasu i tam pięknie sie pnie ... jeśli chodzi o mnie mógłby porosnąć cały dom. bardzo lubię wszelkie pnacza i ogólny gąszcz... jak w Secret Garden z filmu. Mniej podobają mi sie ogrody bardzo "formalne" gdzie wszystko ma wyznaczone, odgrodzone i ma zaplanowane miejsce - chociaż oczywiście wszystkie ogrody uwielbiam, to raczej preferuję takie dzikie...
Lilie szykuję się do rozkwitu, w tym roku wyrosły mi wyjątkowo duże... mam ich grubo ponad 30 szt. Musze je podwiazać bo kłada się na trawę, jak zakwitną będą za ciężkie.
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Moniika 13:30, 24 cze 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
I na koniec moje pomidorki w szklarence za domem, całkiem duże krzaczki mi wyrosły (to moja pierwsza próba z nasadzeniami w szklarni) przedtem szklarni nie miałam odwagi usunąć ale stała odłogiem, od kilku lat nikt jej nie używał, az w tym roku wczesną wiosną postanowisłam spróbować z pomidorkami w tym roku.!
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Moniika 13:35, 24 cze 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Hortensja krzaczasta jeszcze daleko do kwitnienia. Jaśmionowiec
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies